Материалдар / Ашық сабақ 7сынып; Ойын жағдайларында допты меңгеру техникасы.Баскетбол ойыны.

Ашық сабақ 7сынып; Ойын жағдайларында допты меңгеру техникасы.Баскетбол ойыны.

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ 7сынып, Шабуылдау ойындарында дағдыларды және түсінікті дамыту. Командалық топтағы ойын
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
03 Қазан 2022
569
4 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Бөлім:

Шабуылдау ойындарында дағдыларды және түсінікті дамыту

Педагогтің аты-жөні:

Атиханов Алимхан Атиханұлы.

Күні:

07.04.2022ж

Сыныбы: 7 «Ә»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ойын жағдайларында допты меңгеру техникасы.Баскетбол ойыны.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

7.1.1.1 Кең ауқымдағы арнайы спорттық қимыл қозғалыс әрекеттерінің дәлдігін бақылауды және икемділікті дамытуға арналған қимыл қозғалыс дағдыларын жетілдіру.

Сабақтың мақсаты:

Допты меңгеру техникасын үйренеді,

спорттық қимыл қозғалыс әрекеттерінің дәлдігін бақылай алады


Сабақ барысы

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурс

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту

  1. мин

Ұйымдастыру кезеңі:

  • Оқушылармен сәлемдесу

  • Оқушыларды түгендеу


Сабақтың мақсатын түсіндіру.
Саптағы жаттығулар: оңға, солға, және кері бұрылу.
Жүру жаттығулары: өкшемен, аяқ ұшымен, сыртымен, ішімен.Залды айналып жүгіру жаттығуларын орындау.    Гимнастикалық жаттығулар: мойынға, иыққа, қол буындарына, белге, жамбасқа, аяқ буындарына, созылу, демді қалпына келтіру.

Мұғаліммен сәлемдеседі

  • Топқа бөлінеді

  • Бой сергіту жаттығуларын жасайды




«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру

Shape1

Жаңа сабаққа кіріспе

4 мин

Допты нақты әрі тура беру команданың жақсы ойнауына көп әсер етеді. Допты беру оның бастапқы қалпына байланысты бөлінеді; кеудеден беру, төменнен беру,себетке салу әдістері.

Бастапқы қалыптың әр қайсысы екі қолмен және бір қолмен беру арқылы орындалады. Допты жер арқылы беру тәсілі көбінесе екі үш ойыншылардың арасында қалып қалған жағдайларда жер арқылы беріледі.

Оқушылар мұғалімді мұқият тыңдап,түсініп алады

«Жарайсың» деген мадақтау Shape2



Shape3

Сабақтың ортасы

Мағынаны ашу.

10 мин.


Осылай берудегі жетілдіру мынадай жаттығулар арқылы жүзеге асады: екі қатарда тұрып, допты бір біріне бір адым жасау арқылы беру; қарама-қарсы тұрған ойыншыға доп беріледі, осылай ойынға қатысушылардың барлығы бір бірден допты беріп шығады және себетке пас беру әдісімен лақтырады.

Оқушылар мұғалімнің көрсеткен іс әрекетін қайталай-ды


Shape4

10 мин

Жұптық жұмыс

Допты кеудеден беру тәсілі; допты кеуде тұсында ұстайды, шынтақ төменде, қолды алға жылжытуға байланысты доп алға қарай ұшады, осылай беру қолдың толық түзелуімен аяқталады. Осылай берудегі жетілдіру мынадай жаттығулар арқылы жүзеге асады: екі қатарда тұрып, допты бір біріне пас беру; осылай ойынға қатысушылардың барлығы бір бірден допты беріп шығады. Оқушылар қарама қарсы тұрып допты астынан және үстінен бір біріне пас беруді бірнеше рет қайталайды.

Себетке салу тәсілдері:Оқушылар қарама-қарсы тұрып,бір-бірден себетке лақтырады және жұптасып пас беру арқылы себетке салады.




Оқушылар мұғалімнің тапсырмасын мұқият түсініп, орындайды

«Тама-ша,керемет» деген мадақ-тау сөзімен ынталандыруShape5

Доп,

ЫсқырықShape6

Shape7

10 мин

Баскетбол ойынын ойнау.

Оқушылар екі командаға бөлініп,баскетбол ойынын ойнайды

Оқушылар баскетбол ойнайды

Мадақтау Shape8

Доп,

ысқырықShape9

Сабақтың соңы

Ой толғаныс.

Рефлексия

4 мин.

«Сұрақ-жауап» әдісі

1)Баскетбол ойыны қай жылы, қай елде пайда болды?(АҚШ,1891ж)

2)Қазақстан Республикасында «Баскетбол құрамасы» қай жылы құрылды?(1992ж)

3)Себеттің жерден биіктігі? (3 метр)


Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, қадағалайды

Оқушылар

Сұрақтарға жауап береді

Оқушылар өзін- өзі басбармақ әдісі арқылы бағалайдыShape10


Shape11





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ