|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.2.А. Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
Мектеп: А.С.Макаренко атындағы шағын орталықты орта мектеп |
|
|
Күні: Сынып: 5 |
Мұғалімнің аты-жөні: Раканова Г.К. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Аралас сандарды азайту. |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.1.2.19. Натурал санннан жай бөлшекті азайтуды орындау: |
|
|
Сабақ мақсаты
|
Натурал санннан жай бөлшекті азайтуды орындау |
|
|
Бағалау критерийі
|
Оқушылар натурал санннан жай бөлшекті азайтуды орындай алады; |
|
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар: - жай бөлшектерге арифметикалық амалдар қолдану алгоритмін түсіндіре алады; Пәнге қатысты лексика мен терминология:
бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру; Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: -Натурал саннан жай бөлшекті азайту үшін............ -Аралас саннан натурал санды азайту үшін...................
|
|
|
Құндылықтарға баулу
|
Қарым-қатынас жасай білуге;жауапкершілікке тәрбиелеу; |
|
|
Пәнаралық бай байланыстар
|
геометрия |
|
|
Алдыңғы білім
|
Аралас сандарды азайту; |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5мин |
I.Ұйымдастыру кезеңі. Ширату жаттығуы «Гүлмен тілек» әдісі Оқушылыр бір-біріне тілек айтып қолдарындағы гүлді береді.Гүл артындағы сөздер арқылы топқа бөлемін «Сүзгі» органайзері арқылы үй тапсырмасын сұраймын Өткен тақырыпты еске түсіре отырап,оқушылардың қажеттілігін анықтаймын.ынталандыру арқылы бағалаймын |
Слайд |
|
Сабақтың ортасы 8 мин 2 мин 10 мин 5 мин 5 мин |
«Жұмыс үлгісі» әдісі бойынша әр топқа тапсырмалар беремін. Оқушылар кестені топпен талқылай отырып,жаңа сабақтың тақырыбын табады.сабақтың мақсатын қояды. Сұрақ-жауап арқылы оқушылардың қажеттілігін анықталады,бір-бірімен қарым-қатынас жасай білу дағдылары қалыптасады. «бас бармақ» әдісі арқылы кері байланыс Сергіту сәті: «Математика биі» «Серіктестердің жауабы» әдісі бойынша берілген мысал есепті талдай отырып тапсырмаларды орындайды Оқушылар топ ішінде жұптасып, түрлі тапсырмаларды орындай отырып ,натурал саннан аралас сандарды азайтуды орындайды Қалыптастырушы бағалау Берілген дескриптер арқылы өзін-өзі бағалайды «Интеллект –карта» әдісі арқылы бүгінгі сабақта шығарылған есептердің алгоритмін құрамыз Оқушылар топпен бірлескен жұмыс жасап,бүгінгі алған білімдерін жүйелейді. «екі жұлдыз,бір тілек» әдісімен өздеріне баға береді |
Үлестірме қағаз
видеоролик
Үлестірме қағаз
Үлестірме қағаз Ватман,маркер, стикерлер |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жасайды: «Аяқталмаған сөйлем» әдісі Оқушылар өзінің жұмыстарын белгілі критерийлер бойынша бағалай алады. Алынған кері байланысты келесі сабағымды жақсартамын |
|
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Оқушылар қажеттілігіне қарай мұғалімнен консультация алады немесе басқа оқушылардан көмек алады. |
|
Сергіту сәті |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ "Аралас сандарды азайту"
ашық сабақ "Аралас сандарды азайту"
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.2.А. Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
Мектеп: А.С.Макаренко атындағы шағын орталықты орта мектеп |
|
|
Күні: Сынып: 5 |
Мұғалімнің аты-жөні: Раканова Г.К. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Аралас сандарды азайту. |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.1.2.19. Натурал санннан жай бөлшекті азайтуды орындау: |
|
|
Сабақ мақсаты
|
Натурал санннан жай бөлшекті азайтуды орындау |
|
|
Бағалау критерийі
|
Оқушылар натурал санннан жай бөлшекті азайтуды орындай алады; |
|
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар: - жай бөлшектерге арифметикалық амалдар қолдану алгоритмін түсіндіре алады; Пәнге қатысты лексика мен терминология:
бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру; Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: -Натурал саннан жай бөлшекті азайту үшін............ -Аралас саннан натурал санды азайту үшін...................
|
|
|
Құндылықтарға баулу
|
Қарым-қатынас жасай білуге;жауапкершілікке тәрбиелеу; |
|
|
Пәнаралық бай байланыстар
|
геометрия |
|
|
Алдыңғы білім
|
Аралас сандарды азайту; |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5мин |
I.Ұйымдастыру кезеңі. Ширату жаттығуы «Гүлмен тілек» әдісі Оқушылыр бір-біріне тілек айтып қолдарындағы гүлді береді.Гүл артындағы сөздер арқылы топқа бөлемін «Сүзгі» органайзері арқылы үй тапсырмасын сұраймын Өткен тақырыпты еске түсіре отырап,оқушылардың қажеттілігін анықтаймын.ынталандыру арқылы бағалаймын |
Слайд |
|
Сабақтың ортасы 8 мин 2 мин 10 мин 5 мин 5 мин |
«Жұмыс үлгісі» әдісі бойынша әр топқа тапсырмалар беремін. Оқушылар кестені топпен талқылай отырып,жаңа сабақтың тақырыбын табады.сабақтың мақсатын қояды. Сұрақ-жауап арқылы оқушылардың қажеттілігін анықталады,бір-бірімен қарым-қатынас жасай білу дағдылары қалыптасады. «бас бармақ» әдісі арқылы кері байланыс Сергіту сәті: «Математика биі» «Серіктестердің жауабы» әдісі бойынша берілген мысал есепті талдай отырып тапсырмаларды орындайды Оқушылар топ ішінде жұптасып, түрлі тапсырмаларды орындай отырып ,натурал саннан аралас сандарды азайтуды орындайды Қалыптастырушы бағалау Берілген дескриптер арқылы өзін-өзі бағалайды «Интеллект –карта» әдісі арқылы бүгінгі сабақта шығарылған есептердің алгоритмін құрамыз Оқушылар топпен бірлескен жұмыс жасап,бүгінгі алған білімдерін жүйелейді. «екі жұлдыз,бір тілек» әдісімен өздеріне баға береді |
Үлестірме қағаз
видеоролик
Үлестірме қағаз
Үлестірме қағаз Ватман,маркер, стикерлер |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жасайды: «Аяқталмаған сөйлем» әдісі Оқушылар өзінің жұмыстарын белгілі критерийлер бойынша бағалай алады. Алынған кері байланысты келесі сабағымды жақсартамын |
|
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Оқушылар қажеттілігіне қарай мұғалімнен консультация алады немесе басқа оқушылардан көмек алады. |
|
Сергіту сәті |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||
шағым қалдыра аласыз













