Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
|
Мектеп:148 қазақ орта
мектебі
|
Күні:.18.09.2019
жыл
|
Мұғалімнің аты-жөні:Бекентай
Болат
|
Сынып:
9
|
Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар
саны:
|
|
Сабақ
тақырыбы
|
Асық
ойыны
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме)
|
8.3.4.4 – денсаулыққа кері
әсерін тигізуі мүмкін қауіп-қатерді төмендету, сондай-ақ техникалық
қауіпсіздігі бойынша техника қауіпсіздігінің күрделі мәселелерін
түсіне білуі
Ұлттық ойынды
насихаттау
|
Сабақ
мақсаттары
|
1.Асық
ойынының
элементтерін дамыту
2. Ойында
көшбасшылық дағдыларды қалыптастыру
|
Бағалау критерийлері
|
Асық ойнауға дағдыланып,
командалық жұмысты орындайды
|
Тілдік
мақсаттар
|
Мыналарды
қамтиды:
-
Логикалық ойын, логикалық
ойлау
-
Шабуылдау элементтері бар
ойындар
-
Ынтымақтастық,
бәсекелестік
-
Тактика,
стратегия
-
Шабуыл, қорғаныс,
қарсылас
|
|
|
|
|
|
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Адалдық, серіктестік,
денсаулық, құрмет, жауапкершілік және үздіксіз
жаттығу
|
Пәнаралық
байланыстар
|
математика
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Өз бетінше асықты соғу әдіс
–тәсілдерін, орындау техникаларын ғаламтор арқылы бейнематериалды
іздеп көре алады
|
Бастапқы
білім
|
Оқушыларда алдыңғы сыныптарда
денешынықтыру сабақтарынан, сондай-ақ сабақтан тыс қызметтен
алынған бірқатар әлеуметтік дағдылар және командада жұмыс істеу
дағдылары бар
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
2
мин.
8
мин.
|
Сабақ
басында
- оқушылардың зейінін
шоғырландыру
- оқушылардың «жақын даму
аймағын» , сабақ соңында күтілетін нәтижелерді
анықтау
Доппен және допсыз қыздырыну
жаттығулары
|
|
Сабақтың
ортасы
25
мин.
|
№1
тапсырма
Асықты шашу, соғу,ханталапай
кезінде асықты тез әрі шапшаң жинап алу
әдісі.
Бірінші топ оқушылары
көрсеткеннен кейін, екінші топ оқушылары ескертулер жасап, асық
ойнаудың әдіс –тәсілдерін жүргізудің проблемалық сәттерін шешу
жолдарын ұсынады. Содан кейін оқушылар ролдермен
ауысады.
Дискриптор
Оқушы:
ҚБ: бірін-бірі
бағалау
№2
тапсырма
Асықты соғу
техникалары
Бір орыннан соғу, бір қырынан
соғу,екі қадам жасап асықты соғу
Дискриптор
Оқушы:
-
Көшбасшылық қабілетін
көрсетеді
-
Асықты соғу техникасын
орындайды
-
Алыс арақашықтықтан асықты
жақсы соғуды көрсетеді
ҚБ: өзін-өзі
бағалау
|
|
Сабақтың
соңы
5
мин.
|
Рефлексия
- нені білдім? Нені
үйрендім?
-нені толық
түсінбедім?
-нені сәтті
үйрендім?
-немен жұмысты жалғастыру
қажет?
Оқушылар өздерінің жұмысы мен
сыныптастарының жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай
алады
|
|
Саралау--оқушыларға қалай
көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
-оқушының жеке мүмкіндіктерін
анықтау
|
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз?
-өзін-өзі
бағалау
-бір-бірін
бағалау
-мұғалімнің
бақылауымен
|
Денсаулық
және қауіпсіздік техникасының
сақталуы
Денсаулық сақтау
технологиялары.Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет
түрлері
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары /оқу
мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді
ме?
Жеткізбесе,
неліктен?
Сабақта саралау дұрыс
жүргізілді ме?
Сабақтың уақытты кезеңдері
сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай
ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз
пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз.
Өз сабағыңыз туралы солжақ
бағанда берілген сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал
ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып
туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы
нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу
қажет?
|