Материалдар / Ашық сабақ "Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру " 5 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру " 5 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
5.1.1.13 ондық бөлшек ұғымын меңгеру; 5.5.2.5 ондық бөлшектерді оқу және жазу; 5.1.1.14 ондық бөлшек түрінде жазылған сандардың теңдігін түсіну, мысалы, 1,3 және 1,30; 5.1.2.25 бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстыру; Үтірден кейінгі разряд бірліктерін атауларын еске түсіру. Ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыру дағдыларын арттыру 1. Үтірден кейінгі разряд бірліктерін қайталайды. 2.Дұрыс бөлшек, бұрыс бөлшек, аралас сандарға мысалдар келтіре алады. 3.Бұрыс бөлшекті аралас санға, аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2017
940
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Тақырыбы:Санды 5- ке көбейту және бөлу

Мақсаты: 5- ке көбейту және бөлу кестесін түсіндіру; көбейту,бөлу амалдарының компоненттерімен таныстырып,есептеу дағдысын және логикалық ойлауын дамыту; ұқыптылыққа және өздігінен жұмыс істей білуге баулу.

Сабақтың типі: жаңа түсінік беру сабағы. Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, өзіндік. Көрнекілігі: суреттер, кестелер,сызбалар.

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.

І-топ «Сұңқар»

ІІ-топ «Қыран»

ІІ-топ «Қаршыға»

Іштерінен топ басшысын сайлайды. Топ ережесі ілінеді.


ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

Бес нәрседен қашық бол,

Бес нәрсеге асық бол,

Адам болам десеңіз.

Тілеуің, өмірің алдыңда,

Оған қайғы жесеңіз.

Өсек, өтірік, мақтаншақ,

Еріншек, бекер мал шашпақ

- Бес дұшпаның, білсеңіз.

Талап, еңбек, терең ой,

Қанағат, рақым, ойлап қой

Бес асыл, іс көңсеңіз.

-Сонымен,біз қандай санның көбейту кестесімен танысамыз деп ойлайсыңдар?

-5-тің көбейту кестесімен танысамыз.

1 ауызша. 5-ке көбейтулерді қарастыр, көбейтінділердің мәндері қалай табылғанын түсіндір

Теңдіктің оң және сол жақтарын салыстыр.

Неге әрбір келесі жолдағы өрнектің мәні алдыңғы жолдағы өрнектің мәнінен 5-ке артық?

1-топ 5 5 = 5 + 5 + 5 + 5 + 5 5 5 = 25

5 6 = 5 + 5 + 5 + 5 + 5 + 5 5 6 = 30

2-топ 5 7 = 5 + 5 + 5 + 5 + 5 + 5 + 5 5 7 = 35

5 8 = 5 + 5 + 5 + 5 + 5 + 5 + 5 + 5 5 8 = 40

3-топ 5 9 = 5 + 5 + 5 + 5 + 5 + 5 + 5 + 5 + 5 5 9 = 45










2.Есепті шығар

Сөзді есеп

Бер:

Мандарин -8кг, 5 жәшік

Апельсин-16 кг

Барлығы -?кг

Ш: (8кг*5)+16кг=56кг

Ж:56кг

3.Әр топ есеп құрастырады.

Кестені пайдаланып, есептер құрастыр және оларды шығар.Бұлар кері есептер болып табыла ма?Неліктен?

Бір жәшіктің массасы

Жәшіктер саны

Барлық жәшіктің массасы

9кг

5

45кг

9кг

5

45кг

9кг

5

45кг


Сергіту сәті:

Біздер тату баламыз

Гүл-гүл жайнап жанамыз

Жаттығулар жасасақ

Жақсы сергіп қаламыз

5-есеп

Әп топ өрнектер құру және оның мәнін табу.


6*5=30 7*5=35 8*5=40

30/5=6 35/5=7 40/5=8

30/6=5 35/7=5 40/8=5

5*6=30 5*7=35 5*8=40


ІҮ . Бекіту(4 минут)

Балалар, бүгін біз нені білдік? Не өттік?

5 -тің көбейту кестесін құрып, оны бөлу арқылы тексердік.

Кестені қайталау.

«Бәйтеректің ұшар басына да шықтық десек болады.

Ү. Үйге тапсырма : № 7 53-бет

ҮІ. Бағалау.





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!