Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ "Қасқыр мен тиін", 5 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Сабақ: |
Күні: 20.10.2022 |
||
Сынып: 5 |
Мұғалімнің аты-жөні: Сакауова А.С |
||
Сабақтың тақырыбы: |
Қасқыр мен тиін |
||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары : |
5.03. Фольклорлық және шағын көлемді көркем әдеби шығармаларды түсіну, тақырыбын анықтау. 5.А5. Берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап беру, шағын диалогке қатысу |
||
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: •жаңа сөздердің мағынасын түсінеді; •көркем әдеби шығарманың мазмұнын түсінеді; Оқушылардың көпшілігі орындай алады: •көркем әдеби шығармалардың тақырыбын анықтайды ; •заттың түрін, түсін сапасын білдіретін сын есімдерді таба алады; Кейбір оқушылар орындай алады: •көркем әдеби шығармаларды талдайды, өз пікірін білдіре алады ,өмірмен байланыстыра алады; •заттың түрін, түсін сапасын білдіретін сын есімдердің түрлерін ажырата біледі; |
||
Бағалау критерийлері |
Мәтіннің мазмұнын түсінеді; Сұрақтарға дұрыс жауап береді; |
||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: заттың түрін, түсін сапасын білдіретін сын есімдерді ажырата білу; |
||
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:тиін, өмір сүреді, бұтақтан бұтаққа,құлайды,ашуланады,залым |
|||
Талқылауға арналған сұрақтар:Қасқыр туралы қандай ертегілерді білесіңдер? Тиын туралы қандай ертегілерді білесіңдер? |
|||
Құндылықтарды дарыту: |
Жамандықтан алшақ болу,жақсылыққа жақын болу, өмір бойы білім алу. |
||
Пәнаралық байланыс |
Орыс тілі,ағылшын тілі, әдебиет |
||
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Қызғалдақты сақтайық! |
||
Сабақ барысы |
|||
Сабақтың жоспарланған кезеңдер |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
Бағалау |
Сабақтың басы 3 минут |
Психологиялық ахуал туғызу Күннен , жерден нәр алған Біз - өмірдің гүліміз. Бүгінгі күннің сәтінде Сәтті болсын күніміз Қасқыр мен тиіннің суреті салынған қиылған қағаздарды таңдап екі топқа бөлінеді. |
Арнайы қиылған суреттер 1 слайд |
|
5 минут |
Өткенді қайталау.""Жедел" тест" әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру. 1.Кең байтақ Қазақ даласы неге бай? 2.Қызғалдақтың қанша түрі кездеседі? 3.Қазақстанды не себептен «Қызғалдақтың отаны» деп атайды? 4.Қызғалдақтардың биіктігі қанша? 5.Біздің жерімізде өсетін қызғалдақтың 18 түрі қайда тіркелген? Дұрыс жауаптарды тексеру: 1.Табиғи байлықтарға,түрлі өсімдіктерге; 2.32 түрі кездеседі; 3.12 түрі – эндемикалық яғни Қазақ жерінде өсетін; 4.30-35 см; 5.«Қызыл кітапқа |
2 слайд 3 слайд |
|
2 минут |
Қызығушылықты ояту. «Араб грамотасы» ...оян, қас...ыр, ...ю, өм...р, б...рыс, т...лкі |
5 слайд |
|
5 минут |
Сабақтың тақырыбын анықтау: «Бұл қай аң?» Бірінші топқа қойылатын жұмбақ: Ол орманда жүреді. Залым хайуан. Қоян қашады, қорқады. Ол қай аң? Екінші топқа қойылатын жұмбақ: Өзі кішкентай, әдемі, сүйкімді, жұмсақ, жаңғақ жинайды .... Сабақтың мақсатымен таныстыру. |
6 Слайд 7 слайд 8 слайд |
|
Сабақтың ортасы |
Сонымен бүгінгі өтетін тақырыбымыз: «Қасқыр мен тиін» ертегісі. Жаңа сөздерді суреттер арқылы анықтап, аудармасын тауып, жазады. Сөздікпен жұмыс: •тиін- белка - squirrel •өмір сүреді- живет - live •бұтақтан- бұтаққа- с ветки на ветку – from branch to branch •құлайды – падает - falling •залым- коварный - insidious Қасқыр – волк - wolf Дескриптор: -Жаңа сөздердің аудармасын анықтай алады; -Жаңа сөздердің мағынасын түсіне алады; -Жаңа сөздермен сөйлем немесе сөз тіркес құра алады; 1-тапсырма. Тындалым.Топтар мәтінді тындайды.
2-тапсырма. Айтылым.Кестегі ақпараттың мәтінге сәйкестігін анықтау.
Дескриптор: - Мәтіннің мазмұнын түсіне алады; - Сөйлемдердің дұрыс не бұрыстығын анықтай алады; Дұрыс жауаптарды тексеру: 1.Дұрыс 2.Дұрыс емес 3.Дұрыс емес 4.Дұрыс 5.Дұрыс 6.Дұрыс 7.Дұрыс 8.Дұрыс емес 9.Дұрыс 10.Дұрыс
3-тапсырма. Жазылым. Тындалған мәтін бойынша сын есімдерді тауып , сөйлем немесе сөз тіркес құрастыру. «Графикалық органайзер» әдісі. Сын есім заттың сындық, сапалық қасиеттерін білдіретін, сындық ұғым атауы болатын сөздер. Сұрағы – қандай? қай? Дескриптор: -Мәтіннен сын есімдерді табады; -Сын есімдермен сөйлем немесе сөз тіркес құра алады;
Дұрыс жауаптарды тексеру: Көңілді – Тиіннен үлгі ал, көңілді бол! Залым –Қасқыр залым аң Мейірімді – Мейірімді болу керек Адал – Дос болсаң, адал дос бол! Сергіту сәті Алдын ала қатысушылар отыратын столдар астына «», «», деген парақшалар жапсырылады. Аты айтып тұрғандай әр топ өз тақырыптары бойынша тақпақ айту керек. Бұл жаттығуда тыңдаушылар біраз сергіп қалады. |
9 Слайд 10 Слайд 11 слайд 12 слайд 13 Слайд Арнайы карточкалар оқулық 14 Слайд 15 слайд Постер 16 слайд Постер 17 слайд |
Бағалау парағы
770 ₸ - Сатып алу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |