Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ Сайын Мұратбеков «Жусан иісі» хикаяты
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: ІІІ бөлім: Мен балаң жарық күнде сәуле қуған... |
Мектеп: «Х.Досмұхамедов атындағы №4 жалпы орта білім беретін мектебі» кмм |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: 05.02.2019ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Алибаева Ақмарал Апсаттарқызы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 6 «Ә» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Сайын Мұратбеков «Жусан иісі» хикаяты |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Т/Ж3.Әдеби туындыдағы кейіпкердің типтерін тек тұрғысынан сипаттау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
Бaрлық oқушылaр oрындaй aлaды: Әдеби туындыдағы кейіпкердің типтерін тек тұрғысынан біледі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Oқушылaрдың көпшiлiгi oрындaй aлaды : Әдеби туындыдағы кейіпкердің типтерін тек тұрғысынан сипаттайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кeйбiр oқушылaр oрындaй aлaды: Әдеби туындыдағы кейіпкердің типтерін тек тұрғысынан талдайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу дағдыларының деңгейлері |
Білу және түсіну, қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Тірек сөздер Тулақ, көңілге олқы, жүдеу өң |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақта қамтылатын құндылықтар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Тарих, әдебиет. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Иентербелсенді таныстырылым, бейнематериал. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім |
С. Мұратбеков «Жусан иісі» композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 2 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Сабағымызды мына өлеңмен бастасақ Әбубәкір Қайран «Ақ жусан» Жусан.Жусан. Ақ жусан. Иісің қандай? Сылқым емес, Сыршылдау сиқың бардай. Жұпарыңды жұта алмай Жүрмін қазір, Содан болар тұрамын ұйқым қанбай. Сағынумен келіп ем Салып ұрып, Қалыпсың ғой қатыгез қар астында Асап едім сол қарды, Ғашық иіс Кернеп кетті кеудемді... Ғажап мұнда! Оқу мақсаттары мен бағалау критерийлерімен таныстыру С.Ж «Ой қозғау» әдісі. - Жусан деген қандай шөп? - Жусанның емдік қасиеттері туралы не білесіңдер? - Неліктен повесть «Жусан иісі» деп аталады? Кім қалай ойлайды? Б. «Басбармақ» Түсіну-жауап беру тапсырмасы. Интерактивті тақтадан Сайын Мұратбеков өмірі туралы бейнебаян көрсетіледі https://www.youtube.com/watch?v=flWXE3_8Ci0 «Жылдар сөйлейді» әдісі
Дескриптор:
Б. Басбармақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 3 мин 2 мин 10 мин 10 мин 5 мин 6 мин |
Түсіну-жауап беру тапсырмасы. 1-тапсырма Т.Ж «Кейіпкер картасы» әдісі. Әр топ бес кейіпкерден бөліп алып, кейіпкер картасын толтырады: 1-топ: Әңгімеші бала Тұржан Садық Бапай Асылбек шал 2-топ: Бапайдың кемпірі Есікбай Аян Әңгімеші баланың анасы Иманжанов 1.Кейіпкердің есімі 2.Кейіпкерді суреттейтін сөз 3.Кейіпкердің туыстық қатынасы 4.Кейіпкердің жақсы көретін нәрсесі 5.Кейіпкердің қандай жетістіктері бар? 6.Кейіпкердің қорқатын нәрсесі 7.Кейіпкердің өмірдегі мақсаты 8.Кейіпкердің басынан өткізген нәрсесі 9.Кейіпкердің басынан өткізгісі келетін нәрсесі 10.Кейіпкердің мекен-жайы 11.Кейіпкердің тегі Дескриптор: - Кейіпкер картасын талапқа сай талдайды Б. «Бесжұлдыз» 2-тапсырма Келесі балалар жұмыс рөльдік ойындар «Кім? Қашан? Қайда?» деп аталады. Бұл ойын арқылы мәтінді кімнің оқып, қалай түсінгенін тексереміз. 1 – топ:
Дескриптор:
Б. «Бағдаршам» 3-тапсырма. «Кейіпкерге мінездеме» 1-топ:
2-топ:
|