Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Тарих тағылымы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Муханбетова А.О. |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
10А Қатысушылар саны: 24 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ш.Мұртаза «Бесеудің хаты» драмасы. 2-сағаты. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.1.2.1 әдеби шығарманың жанрлық табиғатын тану; 10.3.1.1 шығарманың тарихи және көркемдік құндылығын анықтап, бағалау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Әдеби шығарманың жанрлық табиғатын таниды. Көркем шығарманың тарихи және көркемдік құндылығын анықтап, бағалайды. |
|
Бағалау критерийі |
Драмалық шығарманың жанрлық ерекшелігін жазады. Көркем шығарманың тарихи және көркемдік құндылығын анықтайды, баға береді. |
|
ОДД |
Жоғары деңгей |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқу мақсатымен таныстырады. 2.Сабақ мақсаты оқушылармен бірлесе отырып талқыланады. 3.Оқушыларға жаңа сабақты өткен сабақпен байланыстыру мақсатында тапсырма береді. |
Оқушылар сабаққа зейін қояды. Оқушылар алдыңғы сабақта алған білімдеріне сүйене отырып «Бесеудің хаты» шығармасы бойынша «Оқиға кестесін» орындайды.
ЕБҚ: оқушы сәйкестендіру тапсырмасын орындайды.
|
Қалыптастырушы бағалау: оқушыларды «Жарайсың!», «Керемет!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны, сабақ презентациясы,
«Оқиға кестесі»
Сәйкестендіру кестесі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Әдеби шығарманың жанрлық табиғатын тану мақсатына жетуге бағытталған тапсырма ұсынады.
|
1-тапсырма - «Кластерлік топтастыру». Оқушылар дарамалық шығарманың жанрлық ерекшелігі туралы берілген мәліметпен танысып, ақпаратты іріктеп, кластерге жинақтап жазады.
ЕҚБ: оқушы берілген тірек сөздерді қолданады. Тірек сөздер: сахнаға арналған, баяндау болмайды, кейіпкерлер сөзі диалог, монолог түрінде болады, бірнеше акт, бөлімдерден тұрады. |
Қалыптастырушы бағалау: «Бас бармақ»
Дескриптор: -ақпаратпен танысады; -драмалық шығарманың жанрлық ерекшеліктерін анықтап, жазады.
|
Драмалық шығарманың жанрлық ерекшелігі туралы мәлімет жазылған слайд.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалім шығарманың тарихи және көркемдік құндылығын анықтап, бағалауға бағыттайтын тапсырма береді. Оқушылардың назарына бейнебаян және көркемдегіш құралдар жазылған кесте ұсынады. |
2-тапсырма – «Үш жақты күнделік». Оқушылар Қазақстанда болған ашаршылық туралы бейнебаяндағы және «Жазушы тілінің сөздігіндегі» ақпараттарға сүйене отырып, шығарманың тарихи және көркемдік құндылығын анықтап, баға береді.
ЕҚБ: оқушы семантикалық картаны толтырады. Семантикалық карта
|
Қалыптастырушы бағалау: «Дескриптор бойынша бағалау» Дескриптор: -тарихи деректер келтіреді; -көркемдегіш құралдарды анықтайды; -тарихи құндылығына баға береді; -көркемдік құндылығына баға береді; -кестені толтырады.
|
https://www.youtube.com/watch?v=CzGtiRrEmYs (бейнебаян сілтемесі)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс «ЗЕРДЕ»
|
Оқушылар шығарманы оқу барысында алған ақпараттарын тұжырымдап, өз жетістігіне баға береді. Білім – тақырып бойынша алған ақпаратым Эмоция – сабақтағы көңіл-күйім Баға – жетістігіме баға Сын – өз бойымда нені дамытам? Идея – маған келген жаңа ой
|
Өзін-өзі бағалау
|
Бағалау парағы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Ш.Мұртаза «Бесеудің хаты» драмасы. 2-сағаты.
Ашық сабақ Ш.Мұртаза «Бесеудің хаты» драмасы. 2-сағаты.
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Тарих тағылымы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Муханбетова А.О. |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
10А Қатысушылар саны: 24 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ш.Мұртаза «Бесеудің хаты» драмасы. 2-сағаты. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.1.2.1 әдеби шығарманың жанрлық табиғатын тану; 10.3.1.1 шығарманың тарихи және көркемдік құндылығын анықтап, бағалау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Әдеби шығарманың жанрлық табиғатын таниды. Көркем шығарманың тарихи және көркемдік құндылығын анықтап, бағалайды. |
|
Бағалау критерийі |
Драмалық шығарманың жанрлық ерекшелігін жазады. Көркем шығарманың тарихи және көркемдік құндылығын анықтайды, баға береді. |
|
ОДД |
Жоғары деңгей |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқу мақсатымен таныстырады. 2.Сабақ мақсаты оқушылармен бірлесе отырып талқыланады. 3.Оқушыларға жаңа сабақты өткен сабақпен байланыстыру мақсатында тапсырма береді. |
Оқушылар сабаққа зейін қояды. Оқушылар алдыңғы сабақта алған білімдеріне сүйене отырып «Бесеудің хаты» шығармасы бойынша «Оқиға кестесін» орындайды.
ЕБҚ: оқушы сәйкестендіру тапсырмасын орындайды.
|
Қалыптастырушы бағалау: оқушыларды «Жарайсың!», «Керемет!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны, сабақ презентациясы,
«Оқиға кестесі»
Сәйкестендіру кестесі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Әдеби шығарманың жанрлық табиғатын тану мақсатына жетуге бағытталған тапсырма ұсынады.
|
1-тапсырма - «Кластерлік топтастыру». Оқушылар дарамалық шығарманың жанрлық ерекшелігі туралы берілген мәліметпен танысып, ақпаратты іріктеп, кластерге жинақтап жазады.
ЕҚБ: оқушы берілген тірек сөздерді қолданады. Тірек сөздер: сахнаға арналған, баяндау болмайды, кейіпкерлер сөзі диалог, монолог түрінде болады, бірнеше акт, бөлімдерден тұрады. |
Қалыптастырушы бағалау: «Бас бармақ»
Дескриптор: -ақпаратпен танысады; -драмалық шығарманың жанрлық ерекшеліктерін анықтап, жазады.
|
Драмалық шығарманың жанрлық ерекшелігі туралы мәлімет жазылған слайд.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалім шығарманың тарихи және көркемдік құндылығын анықтап, бағалауға бағыттайтын тапсырма береді. Оқушылардың назарына бейнебаян және көркемдегіш құралдар жазылған кесте ұсынады. |
2-тапсырма – «Үш жақты күнделік». Оқушылар Қазақстанда болған ашаршылық туралы бейнебаяндағы және «Жазушы тілінің сөздігіндегі» ақпараттарға сүйене отырып, шығарманың тарихи және көркемдік құндылығын анықтап, баға береді.
ЕҚБ: оқушы семантикалық картаны толтырады. Семантикалық карта
|
Қалыптастырушы бағалау: «Дескриптор бойынша бағалау» Дескриптор: -тарихи деректер келтіреді; -көркемдегіш құралдарды анықтайды; -тарихи құндылығына баға береді; -көркемдік құндылығына баға береді; -кестені толтырады.
|
https://www.youtube.com/watch?v=CzGtiRrEmYs (бейнебаян сілтемесі)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс «ЗЕРДЕ»
|
Оқушылар шығарманы оқу барысында алған ақпараттарын тұжырымдап, өз жетістігіне баға береді. Білім – тақырып бойынша алған ақпаратым Эмоция – сабақтағы көңіл-күйім Баға – жетістігіме баға Сын – өз бойымда нені дамытам? Идея – маған келген жаңа ой
|
Өзін-өзі бағалау
|
Бағалау парағы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














