Ашық сабақ: Үстел теннисі . 7-сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ: Үстел теннисі . 7-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ Үстел теннисі 7-сынып орта мектептің дене шынықтыру пәні мұғалімдеріне арналған сабақ жоспары
Материалдың қысқаша нұсқасы

«О.Бөкей атындағы №44 лицейі» КММ



Shape1

Ашық сабақ



Тақырыбы:

Баскетбол добын әр-түрлі әдіс-тәсілдермен алып жүру және допты әріптеске беру.


Пән мұғалімі: Исаханов С.К

Сыныбы: 7В






Бекітемін:

Лицей директорының

міндетін атқарушы:

Н.А.Садыкова

_______________

« »______ 2022ж


Бөлім

Спорттық ойындар

Педагогтың аты-жөні

Исаханов С.К

Күні

01.03.2022ж

Сынып 7В

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы


Спорт ойындары баскетбол.Допты әр-түрлі әдістермен алып жүру.Допты әріптеске беру.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.1.3.1 - арнайы спорттық техникаларды орындау кезіндегі дағдылар мен реттілікті жетілдіру және қорытындылау

7.2.4.1 - дене жаттығулары аясындағы іс-әрекеттерді оңтайландыру және балама түрлерін құруға қажетті ережелер мен құрылымдық тәсілдерді көрсете білу

Сабақтың мақсаты


Барлық оқушылар орындай алады: Ойын техникасы ережелері мен ойын барысында қауіпсіздік ережелерін сақтайды.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Ойын техникасының дағдысын дамыту жаттығуларын біледі.

Кейбір оқушылар орындай алады: Ойын техникасының дағдысын дамыту жаттығуларын өмірмен байланыстырып, ой қорытады.

Бағалау критерииі

ойындардағы айырмашылықтарды түсінеді және рөлдерді белсенді көрсетеді;

мақсатқа жету үшін топта бірігіп жұмыс атқару барысында қозғалыс дағдыларын қалыптастырады.

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы 2 минут


10 минут

Сапқа тұрғызу. Салемдесу

Қауіпсіздік нұсқауды орындау керек екенін ескерту.

Оқушылардың белсенді қатысуы үшін арнайы жалпы дамыту жаттығулары

Саптық жаттығулар:

Оңға, солға бұрылу

Жүру жаттығулары:

Аяқтың ұшымен, өкшемен, жартылай отырып, толық отырып

Жүгіру жаттығулары:

Бір қалыпты, тізені көтеріп, аяқты артқа сермеп, оң, сол жанмен.


Оқушы өз жұбын табады

Әдіс арқылы қайталау

Сұрақ жауап орындайды

Қол шапалақ













Әр түрлі белсенділік үшін үлкен,бос кеңістік.

Ортасы

28 минут

Жаңа сабақ. Ойын техникасының дағдысын дамыту

Жаңа сабақтың мақсаты мен бағалау критерийін таныстырамын.

1 . Екі қолмен кеудеден лақтыру. Бастапқы жағдайда доп кеуде тұсында болады. Бір аяқ ептеп алдыға қойылуы мүмкін. Аяқтар ыңғайлы, орнықты жағдай жасап тұру керек. Денеге жоғары бағытталған қозғалыс беретін аяқтың созылуымен қатар олар жоғарыға қарай созылуы керек, допқа доға тәріздес траектория жасалу керек.


2 . Бір қолмен иықтан беру. Бастапқы жағдайда доп иық тұсында бір қолдың білезігінде болады. Екінші қолы оны демеп тұруы мүмкін. Кезену кезінде баскетболшы доп беретін жаққа қолы бұрылып дененің қарсы қимылмен қолды алдыға созып допты қажетті бағытқа жібереді. Бастапқы жағдайда доп беретін қолмен әр аттас аяқ алға қойылады.


3 . Жоғарыдан бір қолмен беру. Доптың бастапқы жағдайы, бір қолының білезігінде. Алға қозғалғанда қол жазылады да, білезік допты орап, берілімді аяқтайды.




4 . Бір қолмен төменнен беру. Бастапқы жағдайда доп. жамбас тұсында, бір қолдың білезігінде болады, алақан жоғары қарап, саусақтар алға созылады. Аз ғана кезенуден соң алға айналуды бастайтын қозғалыспен орындалады. Білезік бірте-бірте ашылып, доп одан сырғанап түскендей болады. Ұшу биіктігі білезіктің қай мезетте ашылғанына байланысты болады. Қолды соза берген уақытта әр аттас аяқ алға адымдайды.


1- тапсырма. Оқу тапсырмасының ережелері мен қауіпсіздік ережелерін еске түсіріңдер, жаттығулар барысында сақтаңдар.

Допты лақтыру әдістерін орындаңдар.

«Кім епті?» әдісі


Дескриптор : Білім алушы


-Жаттығуларды орындау кезіндегі қауіпсіздік ережелерін біледі және сақтайды;

-Бір қолмен иықтан беру әдісін дұрыс орындайды;

-Екі қолмен кеудеден лақтыру әдісін дұрыс орындайды;

-Жоғарыдан бір қолмен беру әдісін дұрыс орындайды;

-Бір қолмен төменнен беру әдісін дұрыс орындайды;


ҚБ. Баскетбол добын бір-біріне беру арқылы бағалайды.


Сұрақ-жауап: Ойын кезінде қауіпсіздік ережелерін сақтауымыз қажет пе? Өздеріңіздің практикалық білімдеріңізді және дағдыларыңызды күнделікті өмірде қалай қолданасыз?

Бұл тапсырмада қандай арнайы спорттық қозғалыс әрекеттері қолданылды?


2- тапсырма. Өткізілетін оқу тапсырмасының ережелері мен қауіпсіздік ережелері айтылып еске түсіріледі. Осыдан кейін білім алушылар жұпта жұмыс жасайды.

  1. Баскетболшының тұрысын, допты алып жүру тәсілдерін орындаңдар.

«Қолды жұмысқа жұмылдыру» әдісі


Б аскетболшының тұрысы:










а) Допты бір орында оң және сол қолмен алып жүру;
б) Бір қолдан екінші қолға ауыстырып алып жүру;

в ) Қозғалыста допты оң және сол қолымен алып жүру.








Дескриптор Білім алушы


  • Баскетбол сабағындағы қауіпсіздік ережелерін біледі және сақтайды;

  • Жаттығуларды орындау кезіндегі үйлесімділікті дамытуға арналған қимыл-қозғалыс дағдыларын қолданады.


ҚБ. Бір- біріне кері байланыс береді.


Сұрақ - жауап:Баскетболмен айналысқан кезде қандай қауіпсіздік ережелерін сақтауымыз қажет? Өздеріңіздің практикалық білімдеріңізді және дағдыларыңызды күнделікті өмірде қалай қолданасыздар?

Бұл тапсырмада қандай арнайы спорттық қозғалыс әрекеттері қолданылды?

Ойындар олардың физикалық және спорттық дағдыларын дамытуға көмектесетіндігі туралы өз түсініктерін көрсете және сипаттай алады.


Жаттығуларды орындау кезіндегі қауіпсіздік ережелерін біледі және сақтайды;

Бір қолмен иықтан беру әдісін дұрыс орындайды;

Екі қолмен кеудеден лақтыру әдісін дұрыс орындайды;

Жоғарыдан бір қолмен беру әдісін дұрыс орындайды;

Бір қолмен төменнен беру әдісін дұрыс орындайды;


Смаликтер арқылы

ҚБ өзін өзі бағалау




ҚБ «Бағдаршам»



ҚБ «От шашу»




Әрбір қызмет түрі үшін үлкен бос кеңістік.


Мұғалімге арналған ысқырық, секунд өлшегіш, бор, шеңбер, резеңке доп, фишкалар, қағаз, қалам.


Патриоттық сезім туралы сілтеме:


Сабақтыңсоңы

5 минут


Кері байланыс

1.Сіз үшін жаңа ақпарат...

2.Не қиын болды?

3.Не оңай болды?

4.Нені ескеруім керек?


Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.


Рефлексия парағы





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
16.05.2022
1990
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі