Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Әдебиет |
|
||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Аяз би» ертегісі |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сілтеме: |
Көркем шығарманың мазмұны мен пішіні 6.1.1.1. Әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтау. |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылардың барлығы орындай алады: Ертегінің сюжеті мен фабуласын анықтай алады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Ертегінің сюжеті мен фабуласына талдау жасайды. Оқушылардың кейбіреуі орындай алады: Ертегінің сюжеті мен фабуласына талдау жасай отырып, жанрлық ерекшелігін ажыратады. |
||||||||||
|
Сабақтың түрі: |
Жаңа сабақ |
||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Фольклор, ертегі, фабула мен сюжет, жанр |
||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих, қазақ тілі, өзін-өзі тану |
||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақтамен жұмыс |
||||||||||
|
Ертегі және оның түрлері туралы біледі. |
|||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
|||||||||
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал – Балалар, айналамызда көңіл күйі көтеріңкі, жақсы адамдардың болғанын бәріміз ұнатамыз. Ендеше қол ұстасып, бір-бірімізге жақсы көңіл-күй мен саулық тілейік! Кел, балалар, күлейік! Күлкіменен түлейік! Күлкі- көңіл ажары ! Күліп өмір сүрейік! Сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады. |
Слайд |
|||||||||
|
Ортасы |
Қызығушылықты ояту
Қоға Шеңгел
Қырғауыл Сауысқан Бұл суреттердің сабаққа қандай қатысы болуы мүмкін? «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі 1.Фольклор дегеніміз не? 2.Ауыз әдебиетінің үлгілерін ата. 3.Ауыз әдебиеті мен жазба әдебиетінің айырмашылығын ата. 4. Ертегі дегеніміз не? Түрлерін атаңыз. Топтық жұмыс 1-қадам: Топтарға тақырыптар ұсынылады. 1-топ: Хан тапсырмасы 2-топ: Хан сынағы 3-топ: Жаманның үйленуі 4-топ: Қырық уәзірдің іштарлығы 5-топ: Жаманның тапқырлығы 2-қадам: Әр топ өз тақырыптарына композициялық-сюжеттік талдау жасайды. 1. Оқиғаның басталуы. 2. Оқиғаның дамуы. 3. Оқиғаның шиеленісуі. 4. Оқиғаның шарықтау шегі. 5. Оқиғаның шешімі. 3-қадам: Әр топ берілген тақырып бойынша мазмұнды сурет салады. 4-қадам: Жанрлық ерекшелігіне талдау жасайды (көлемі, сюжеті, кейіпкерлері) Дескрипторлар:
Жеке жұмыс «Менің пікірім» кестесін толтыру
Дескрипторлар:
|
Слайд
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы |
Үйге тапсырма: «Аяз би» ертегісін оқу. Кері байланыс: «3-2-1» Cабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Сабақта қиындық тудырған 2 аспекті; Сабақта ұнаған 1 іс-әрекет. |
Слайд |
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Аяз би" ертегісі
"Аяз би" ертегісі
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Әдебиет |
|
||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Аяз би» ертегісі |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сілтеме: |
Көркем шығарманың мазмұны мен пішіні 6.1.1.1. Әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтау. |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылардың барлығы орындай алады: Ертегінің сюжеті мен фабуласын анықтай алады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Ертегінің сюжеті мен фабуласына талдау жасайды. Оқушылардың кейбіреуі орындай алады: Ертегінің сюжеті мен фабуласына талдау жасай отырып, жанрлық ерекшелігін ажыратады. |
||||||||||
|
Сабақтың түрі: |
Жаңа сабақ |
||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Фольклор, ертегі, фабула мен сюжет, жанр |
||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих, қазақ тілі, өзін-өзі тану |
||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақтамен жұмыс |
||||||||||
|
Ертегі және оның түрлері туралы біледі. |
|||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
|||||||||
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал – Балалар, айналамызда көңіл күйі көтеріңкі, жақсы адамдардың болғанын бәріміз ұнатамыз. Ендеше қол ұстасып, бір-бірімізге жақсы көңіл-күй мен саулық тілейік! Кел, балалар, күлейік! Күлкіменен түлейік! Күлкі- көңіл ажары ! Күліп өмір сүрейік! Сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады. |
Слайд |
|||||||||
|
Ортасы |
Қызығушылықты ояту
Қоға Шеңгел
Қырғауыл Сауысқан Бұл суреттердің сабаққа қандай қатысы болуы мүмкін? «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі 1.Фольклор дегеніміз не? 2.Ауыз әдебиетінің үлгілерін ата. 3.Ауыз әдебиеті мен жазба әдебиетінің айырмашылығын ата. 4. Ертегі дегеніміз не? Түрлерін атаңыз. Топтық жұмыс 1-қадам: Топтарға тақырыптар ұсынылады. 1-топ: Хан тапсырмасы 2-топ: Хан сынағы 3-топ: Жаманның үйленуі 4-топ: Қырық уәзірдің іштарлығы 5-топ: Жаманның тапқырлығы 2-қадам: Әр топ өз тақырыптарына композициялық-сюжеттік талдау жасайды. 1. Оқиғаның басталуы. 2. Оқиғаның дамуы. 3. Оқиғаның шиеленісуі. 4. Оқиғаның шарықтау шегі. 5. Оқиғаның шешімі. 3-қадам: Әр топ берілген тақырып бойынша мазмұнды сурет салады. 4-қадам: Жанрлық ерекшелігіне талдау жасайды (көлемі, сюжеті, кейіпкерлері) Дескрипторлар:
Жеке жұмыс «Менің пікірім» кестесін толтыру
Дескрипторлар:
|
Слайд
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы |
Үйге тапсырма: «Аяз би» ертегісін оқу. Кері байланыс: «3-2-1» Cабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Сабақта қиындық тудырған 2 аспекті; Сабақта ұнаған 1 іс-әрекет. |
Слайд |
|||||||||
шағым қалдыра аласыз















