Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Баламалы ойын жағдайларын құру .
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ: Баламалы ойын жағдайларын құру . |
Мектеп: |
||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Базаров Қанат |
||||
Сынып: 9 |
Қатысқаны: |
Қатыспағаны: |
|||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
7.2.5.1 – өзінің және басқалардың шығармашылық қабілеттерін қолдану,сонымен қатар баламалы шешімдерді ұсыну |
||||
Сабақ мақсаттары: Баскетбол добын алып жүру, себетке тастау,бір –біріне беру техникасын жетілдіру. |
|||||
Барлық оқушылар орындай алады: |
|||||
Баскетбол добын алып жүреді,жүгіредіАрнайы спорттық техникаларды орындау барысында дағдыларды түсінеді .Қауіпсіздік ережелерін біледі. |
|||||
Оқушылар көпшілігі орындай алады: |
|||||
Баскетбол добын алып жүруді толық меңгерген. Допты себетке екі қадам жасау арқылы салады.Баскетбол ойын техникасын орындаудағы дағдылар мен реттілікті орындайды және көрсете алады. |
|||||
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|||||
Допты алып жүру,себетке салу,бір-біріне беру кезіндегі дағдылармен реттілік техникаларын менгерген және ойын кезінде қолдана біледі, көрсете алады. Доптың ұшу бағытын пайдаланып, допты торға лақтыра алады.Допты екі қолын алмастыра,түрлі жылдамдықта алып жүруді орындай алады. |
|||||
Тілдік мақсат |
|||||
Оқушылар орындай алады: |
|||||
|
|||||
Пәнге қатысты сөздік мен терминдер: |
|||||
Топпен әрекет жасау, бағытты өзгерту, дриблинг, пас, себет, |
|||||
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: |
|||||
1.Допты алып жүру кезінде қандай қиындықтар туындады? 2. Допты себетке салу қанша ұпай беріледі? |
|||||
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||||
Не үшін ойыншылар допты соқпай жүрмеу керек? |
|||||
Не себепті .....деп ойлайсыз? Не себепті Баскетбол алаңындағы үш метірлік аймақтың қажеттілігі не үшін? |
|||||
Жоспарланған уақыт |
40 мин |
||||
Ишара ойын барысындағы төреші белгілері |
|||||
Алдыңғы оқу |
Ойынның техникалық тәсілдерін үйрету |
||||
Жоспар |
|||||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||
Басы 10-15мин Ортасы 20-25 мин |
"Тілек шоғы" шаттық шеңбері. Оқушылар шеңбер болып қол ұстасып тұрады. Әр-бір оқушы жанындағыға жылы лебізін білдіріп, бүгінгі сабақта сәттілік тілейді. - Сапқа тұрғызу.Сыныпты түгендеу.Оқушылардың сабаққа әзірліктерін, спорт киімдерін тексеру. Сабақтың тақырыбын табу мақсатында «Конверттегі сұрақ» әдісі.Оқушыларға жұмбақ жасырылады, оқушылар жауабын тауып ақ параққа барып жазады. Допты алып жүру кезінде қандай қыйындықтар болады? Допты себетке салғанда қанша ұпай беріледі? Не үшін ойыншылар допты бір-біріне беру керек? ҚБ «Бас бармақ» Бой сергіту жаттығулары: 1.Сапқа тұрғызу, түгендеу, баянат, саптық жаттығулар (түзел, тік тұр, оңға, солға айнал) 2.Жүру және жүгіру жаттығулары. (аяқтың ұшымен, өкшемен, аяқтың ішкі жағымен, сыртқы жағымен жүру, тізені көтеріп жүгіру, аяқты артқа лақтырып жүгіру,аяқты алға лақтырып жүгіру, оң жағымен жүгіру, сол жағымен жүгіру,бағытты өзгертіп жүгіру, ескерту: балаларды қатты езіліп шаршаудан сақтандыру). 3.Жалпы дене дамыту жаттығулары.
4.Оқушылардың тыныс алуына қалпына келтіру жаттығулары. Үй тапсырмасын сұрау; «Ішкі және сыртқы шеңбер» әдісі.Оқушылар ішкі және сыртқы екі шеңбер құрады.Балалар бір-біріне қарама қарсы тұрып, өтілген тақырып бойынша бір-бірлеріне сұрақтар қояды. Сыртқы шеңберде тұрған оқушылар ауысып өздеріне жаңа жұптар құрады. Сөйтіп сұрақтар қою істері әрі қарай өткенді еске түсіріп мұғалім тарапынан жана сабақ мақсатын анықтау үшін тақырыпқа сай сұрақтар қойылады. ҚБ шапалақ арқылы
Оқушыларды спорттық құралдар арқылы 3 топқа бөлем. Тәж «Білгенді көрсету әдісі» арқылы қабілетті оқушылар тәсілдерді көрсетеді және деңгейлі тапсырма орындайды. ДТ. Қабілетті оқушыларға тапсырма ретінде барлық жаттығуларды жылдамдыққа және орындау техникасын жоғары болуын талап ету. Топ ережесін құру
«Аялдама » әдісі арқылы арнайы жақындататын жаттығулар жасайды 1 топ . а) Допты кедергілер арасымен алып жүру
б) Допты кедергілер арасымен, қолды алмастыра алып жүру. 2 топ А) Допты екі қадам жасап себетке салу. Б) Допты алып жүре келіп себетке тастау.
3 топ А) Допты кеудеден беру Б) Допты еденге соғып беру.
Үйренгенді қайталау мақссатында «Эстафета ойын» әдісі түрінде өткізу. Бөлінген үш топт арасында баскетбол элементтерін қолдана жарысы өткізу. А- денгейлі оқушы эстафета басында, аяағында орналасады.С- денгейлі оқушы эстафета ортасында орналасады.
4. Допты оң қолмен, сол қолмен және оң-сол қолмен кезектеп алып жүре келе допты торға тастау. 5. Допты жылан тәсілімен жүргізіп келе шеңберге тастау. |
Спорт зал. Ысқырық,баскетбол доптары, көрнекілік суреттер А4
Баскетбол добы
А4 парағындағы «Т» кестесі, қалам Баскетбол алаңы, баскетбол доптары, ысқырық
Спорт зал. Ысқырық,баскетбол доптары, көрнекілік суреттер |
|||
|
ҚББағалау парағы ретінде бірінші келегн топқа қызыл ,екінші келген топқа сары, үшінші келегн топқа жасыл смайликтер беру. «Бағдар шам» «Оқушы пікірі»әдісі арқылы әр топтың ойыншылары ойын кезінде қандай әсер алғаны жайлы және ойларындағы сұрақтарын қояды. Бағалау критерийі Жаттығуларды тиянақты әрі сапалы орындайды Доппен орындалатын қимыл-қозғалысдағдыларын көрсетеді Дескриптор -допты екі қолмен алмастыра алып жүреді. -допты себетке салады. -допты бір-біріне беру тәсілдерін орындайды |
Бағалау парағы |
|||
Соңы 3-5 мин |
Үйге тапсырма: Баскетбол ойнау тәсілдері жайлы ғаламтордан ақпарат жинау. Қауіпсіздік ережелеріне көңіл бөлу: Кері байланыс блоб ағашы. |
Стикерлер Блоб ағашы |
Қосымша ақпарат |
||
Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
Сабақ барысында қалыптастырушы бағалау арқылы оқушыларды саралау.Қабілетті оқушын топ басшысы ретінде тандау. Деңгейлік тапсырма беру. Барлық жаттығуларды жылдамдыққа және орындау техникасын жоғары болуын талап ету. Тәж «Білгенді көрсету әдісі», |
Жаттығуларды тиянақты әрі сапалы орындайды Доппен орындалатын қимыл-қозғалысдағдыларын көрсетеді. ҚБ:.«Бағдар шам», «Шапалақ», «Бса бармақ» Дескриптор, критерилер арқылы бағалау |
«Мәңгілік Ел» құндылықтарының қоғамыздағы ұлттық бірлік, азаматтық жауапкершілікке, ынтымақтастыққа баулу. Оқушыларды сын тұрғысынан ойлауға, сабақ кезінде бір-біріне деген әділдік, жауапкершілігін арттыру. |
Бағалау критерийі Жаттығуларды тиянақты әрі сапалы орындайды Доппен орындалатын қимыл-қозғалысдағдыларын көрсетеді |
балы |
|||
Дескриптор |
||||
Аты-жөні |
-допты екі қолмен алмастыра алып жүреді |
-допты себетке салады |
-допты бір-біріне беру тәсілдерін орындайды |
|
Абутов Мухтар |
3 |
2 |
2 |
|
Олжагулов Нұржан |
2 |
2 |
2 |
|