1
1
2
3
4
2
3
|
ДАЙЫНДЫҚ
БӨЛІМІ
Оқушыларды сапқа
тұрғызу.
Спорт секторының
рапорты.
Қауіпсіздік ережесіне шолу
жасау.
Сабақтың мақсатын
түсіндіру.
Саптық жаттығулар,Сап
түзе,тік тұр Еркін тұр.Аяқтың ұшын
түзету.
Солға бұрылу,Оңға
бұрылу,Кері айналу.
Реттік санмен саналу,1-2ге
саналу.
Бастаушының соңынан ара
қашықтық сақтап жүру.Жай
жүгіріс.
Жай жүгіріс кезіндегі
жаттығулар.
Сол ж\е Оң жақ бүйірге биік
секіріп жүгіру.
Тізені алақанға тигізіп
жүгіру.
Өкшені алақанға тигізіп
жүгіру. Қол белде аяқты алға,артқа сермей
жүгіру.
Жай жүгіс кезіндегі
жаттығулар.
Қолды жоғары созып,аяқтың
ұшымен жүру.
Қол желкеде денені
солға,оңға бұрып жүру.
Қол белге қойып,өкшемен
жүру.
Қол белде жартылай отырып
жүру.
Дем алу
жаттығулары.
Қолды жоғары созып демді
ішке алып қолды томен түсіріп демді сыртқа
шығарамыз
Жалпы дамыту
жаттығулары
Б-қ Аяқ иық деңгейінде қол белде
басты 1-4 солға5-8 оңға
айналдырамыз.
Б-қ Аяқ иық деңгейінде қол белде
белді 1-4 солға,5-8 оңға
айналдырамыз.
Б-қ Аяқ иық деңгейінде қол тізеде
тізені 1-4-ішке,5-8-сыртқа
айналдырамыз.
Б-қ Аяқ иық деңгейінде қол белде
белді 1-4 солға 5-8 оңға
айналдырамыз.
НЕГІЗГІ
БӨЛІМ
Оқушыларды санау арқылы екі
топқа бөліп.Оқушыларды спорт залда қаз – қатар сапқа тұрғызып,
Оқушыларға Асықпен бес тас ойынының ойналу техникасы
түсіндіру.оқушыларды үш топқа бөліп қолдарына бес асықтан беріп,ір
бірі бір сақадан таңдайды.иіру арқылы ойын бастаушыны анықтайды.1ші
ойында ойын бастаушы сақасын қоса иіріп жерге асықты шашып сақасын
алып жоғары лақтыра отырып жердегі асықтарды жинайды.2ші оында
жердегі асықты екеуден жинайды.3шіде біреуін кағып алып сосын
үшеуін қағып алады.4ші ойын сақасын жоғары лақтырып 4 асықты жерге
қойып қайта алып сақасын қайта қағып алады.5ші тек сақасын лақтырып
қағып алады.6шы қолын жерге тірей қойын асықтарды шашады да сақасын
лақтырып асықтарды қолының арасынан өткізеді хан сайлайды.сосын
алақанға алып асықта жоғары лақтырып колдың келесі бетіне түсітіп
қайта лақтырып қағып алады қайсы көп ұпай жинаса сол
жеңеді.
ҚОРТЫНДЫЛАУ
БӨЛІМІ
Оқушыларды сапқа
тұрғызу.
Оқушыларды
бағалау.
Үйге тапсырма
беру.
Ұйымшылдықпен киіну орынына
жіберу.
Спорт залдан шығарып
салу.
Қоштасу
|
10-12м
30с
1м
3м
1м
2м
30с
2м
30с
3-4
рет
3-4
рет
3-4
рет
3-4
рет
23-25
м
5-7
м
30с
2м
2м
30с
30с
30с
|
Оқушылардың тәртібіне,
спорттық киіміне
назар
аудару.
Саптық жаттығуларды бір
келкі орындауын ескеру.
Ара қашықтықты дұрыс сақтап
жүруін бақылау.
Сол ж\е оң жақ бүйірге
секіріп жүгіргенде қолды алдыға,артқа айналдыруын
ескерту.
Жай жүріс кезіндегі
жаттығуларды орындағанда басты,қолды,аяқты,кеудені тік ұстап жүруін
ескерту.
Дем алу жаттығуларын дұрыс
орындауына назар салу
Жалпы дамыту жаттығуларын
қателеспей орындауын
қадағалау.
Бір келкі орындауларын
қадағалау
Оқушылардың дұрыс
саналып,дұрыс бөлінуін
ескерту
Оқушылардың асықпен бес тас
ойынының ойналу ережесін мұхят тыңдап ойынды дұрыс ойнауын
екерту
Оқушылардың асықпен бес тас
ойынын ойнауға қызығушылығын артқанын
бақылау.
Сабақ барысындағы тәртібін
қадағалау.
Оқушылардың сабақ барысындағы тәртібін ескерту.жақсы
ойнаған оқушыларды мадақтап,қызығушылығын
ояту.
|