Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Б.Соқпақбаев "Менің атым Қожа"хикаяты
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Адамгершілік-асыл қасиет |
Мектеп:"Жанкент" ЖОМ |
|||||
Күні: 23.01.2018ж |
Мұғалімнің есімі: Б.Исмаилова |
|||||
Сынып:5 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы: |
Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесінен үзінді.Кейіпкерлер әлемі. |
|||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты |
әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау (5.Т/Ж2) көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу (5.Т/Ж3); |
|||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды,көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады. |
|||||
Оқушылардың басым бөлігі: әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтауда,көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашуда қиналады. |
||||||
Кейбір оқушылар: әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды,көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады. |
||||||
Бағалау критерийі |
1. Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды. 2.Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын аша біледі. |
|||||
Тілдік мақсат |
Барлық оқушылар орындай алады: әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды,көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады. |
|||||
Негізгі сөздер мен тіркестер: қиқар бала, қиқар мінез. Шіркін, алақай, тәйт, бәрекелді, балалар, әттеген-ай, мүмкін, |
||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: 1. Қожаның қандай қылығына қарай отырып, сотқар дей аласың? 2. "Түбі адам болатын бала" деп неге айтты? 3. Қалай ойлайсыңдар, Қожаның әдепті жолға түсуіне не себеп болды? |
||||||
Сіз не себепті .... деп ойлайсыз. Қожа шынында да сотқар бала ма..? |
||||||
Құндылықтарға баулу |
Білім алушының бойына қамқорлық, сыйластық, адалдық қасиеттерді сіңіру |
|||||
Пәнаралық байланыс |
Өзін-өзі тану |
|||||
Алдыңғы білім |
А.Байтұрсынұлы «Адамдық диқаншысы»өлеңі |
|
||||
Жоспар |
|
|
||||
Жоспарланған уақыт |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||
Сабақтың басы 3 мин. 3 мин |
I .Ынтымақтастық орнату Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. «Гүлмен тілек» әдісі арқылы оқушылар арнайы дайындалып келген гүлді алақандарына салып тұрып, бір-біріне тілек тілейді және гүлдің астына жазылған сөздер бойынша топқа біріктіріледі. II. Топқа бөлу: I топ: "Тапқыр" II топ:"Алғыр" III топ:"Зерек" III. Алдыңғы сабақ Өтілген тақырып бойынша оқушылар«Шахмат» әдісі арқылыалдыңғы сабақты пысықтайды. 1.Ақын кім үшін адамдық тұқымын егеді? 2.Өлеңдегі адамдық диқаншысы,адалдық нұрын себуші кім? 3.Адам өз бойына жаман,жақсы қасиеттерді қалай қалыптастырады деп ойлайсыңдар? |
|
||||
Сабақтың ортасы 2 минут 10 мин 6 мин 8 мин |
ТЖ. 3-тапсырма:««Үштік» (Ойлан, жұптас, бөліс) әдісі арқылы берілген проблемалық сұрақтар құрайды. Дескриптор -проблемелық сұрақтар бойынша өз көзқарасын айтады. - проблемалық сұрақтарға жауап береді. ҚБ.Смайлк арқылы бағалау. Сергіту сәті:«Әдемі ойлай және дем ала біл» ТЖ. 4-тапсырма: "Синквейн" әдісі арқылы Қожаға мінездеме беріңдер.
Дескриптор: - кейіпкерлерге мінездеме беру. - эмоционалды сөздерді қолдана отырып,бір-бірінен айырмашылықтарын ажырата алады. - өз пікірін еркін дәлелдей алады ҚБ.Смайлк арқылы бағалау. «Авторлық орындық»әдісі арқылы Авторы - Б.Соқпақбаев 1.Қай жылы дүниеге келдіңіз? 2.Қандай шығармалар жаздыңыз? 3.Сіздің атыңызды ерекше танытқан қандай туындыңыз? 4. Сізге қандай есімдер ұнайды? 5. Қожаның болашағы туралы қандай болжам жасай аласыз? 6. Қазіргі заманда Қожа сияқты балалар бар ма? Кері байланыс
Көңіл-күйді білдіру Аты-жөні ____________________________________ Сабақ не туралы болды? ___________________________________________ ___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ Бүгін сабақтың соңында қандай сезімде болдым? Мүлде Сенімсізбін Аздап Сенімдімін сенімсізбін сенімдімін «Менің атым Қожа» повесінде қандай салт-дәстүріміз бейнеленген |
Интербелсенді тақта, интернет желісі Флипчарт,түрлі-түсті маркерлер. Суреттер
А4 парағы |
||||
Сабақтың соңы 5 мин
Ойланып келуге тапсырма |
Кері байланыс "Менің пирамидам" 1. Бүгінгі сабақтан алған әсерің қандай? 2. Топта жұмыс істеу саған ұнады ма? М ен ... білдім. М ен үшін ... қызықты болды Менің... білгім келеді «Менің атым Қожа» повесінде қандай салт-дәстүріміз бейнеленген |
|
||||
Қосымша ақпарат |
||||||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау. Техника қауіпсіздік ережелерін сақтаймын. |
||||
Сабақ кезеңінде деңгейлік тапсырмалар арқылы саралаймын |
Қалыптастырушы бағалау арқылы: қол сигналдары, мадақтау сөздер. |
Интерактивті тақта, интернет желілері |
||||
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?
770 ₸ - Сатып алу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |