Сабақтың
тақырыбы: Декоративті жастықша
тігу
а) матаға сызбасын сызу,
пішу
ә) декоративті жастықша
тігу
Жалпы
мақсаты: қауіпсіздік ережелерімен
таныстыру. Тақырып бойынша білімдерін толықтыру. Жұмыс істеу
дағдыларын, оқу еңбегі шеберліктерін дамыту. Оқушылардың өздерін
ұстау, қауіпті жағдайларда көмек көрсете білу қабілеттерін дамыту.
Оқушылардың еңбекке деген сүйіспеншілігін
қалыптастыру.
Күтілетін
нәтиже: балалар өзін-өзі алып жүру
ережелерімен танысады. Төтенше жайдайлардағы іс-әрекет ережелерін
біледі.
Сабақ
жоспары:
№
|
Сабақ-тың
жүрісі
|
Мұғалімнің іс
әрекеті
|
Оқушының іс
әрекеті
|
ҚБ
|
|
|
Ұйым-дас-тыру
|
Оқушылармен
амандасып, уатцапқа тіркелуін
қадағалау.
|
Мұгаліммен
амандасып, уатцапқа тіркелу.
|
Қадаға-лау
|
|
Балаларға үйірменің
мақсатының маңызын
түсіндіру.
|
|
Бақы-лау
|
|
Үй
тапсыр-масы
|
Техникалық қауіпсіздік
ережелерімен таныстыру. Пайдалану ережелерін білмйтін құралдармен
жұмыс істеме. Құралдармен жұмыс істер алдына өолдану нұсқауымен
танысып, онымен қалай жұмыс істелетінін
үйрен.
|
Оқушылардың сабаққа
белсенді қатысуы
|
Сұрақ -
жауап
|
|
Негізгі
бөлім
|
Жұмыс орнын
ұйымдастыру.
Өз жұмысыңды аяғына
дейін ойластыр. Жұмыс жоспарын құрып, суреттер мен сызбалар
дайындап ал
|
|
Ұйым-дасты-ру
|
|
|
Біздің сабағымызда әсемдік
бұйым, сәндік үшін жасалынатын жастық түрін тіккелі отырмыз.
Жастықшамыз сәнді
де, әдемі болу үшін бүрмелі
әдісімен тігеміз. Ал түсін қалағанымызша таңдап алуымызға болады.
Мысалы, үйіміздегі жиһаз түсімен немесе диван жабқыштарының түсімен
сәйкестендіріп, жастықша тіксек көздеген мақсатымызға жетеміз.
Сонымен ұзындығы 2 метр, ені 160см, түгі бар мата түрін алсақ, одан
жұбымен 60Х60 см екі жастықша шығаруымызға
болады.
Теориялық мәлімет. Матамен
жұмыс:
Нұсқау картамызға қарап,
матаны 80Х80 см, яғни төртбұрышты етіп қырқып аламыз да, матаның
теріс бетінен сызықтар сызамыз. Матаның шеттерінен 4см етіп
қалдырамыз, сосын торкөздер сызамыз. Торкөздер сызылған жерінен
бұрыш-бұрышына қос нүктелермен белгі
қоямыз.
Нұсқау картамен
жұмыс:
Жастықшаны бастау
үшін, біз нұсқау карта дайындап аламыз. Нұсқау картасын түгел қағаз
бетіне түсіріп алған соң, матаға түсіруде
жаңылыспаймыз.
|
Оқушылар ұсынылған
ғаламтор арқылы толық жауап
береді
|
Сұрақ -
жауап
|
|
Баға-лау
|
Бағалау уатцап
бойынша
|
|
Баян-дау
|
|
|
|
|
|
|
Ресурс-тар
|
Таныстырылымдар,
видео сабақ.
|
Пысықтау
|
Сабақ барысында
арнайы киім, дәптер, карандаш, сызғыш, өшіргіш болуы
керек.
|
Рефлексия
|
Не білемін? Не
білдім? Не білгім келеді?
|