Қысқа мерзімді жоспар
|
Мектеп: |
Пән мұғалімі: Оңалбекова Анар Тузелова |
|||||||||||||||||
|
Күні: Сынып: 1" в" |
Қатысқандар саны:- Қатыспағандар саны- |
|||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Ойынның қабылдау техникасын үйрету. |
|||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) |
3.1.3.1. қарапайым арнайы спорттық техникаларды орындау кезіндегі дағдылар мен реттілікті білу және анықтау |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлығы: Санау әдісімен реттілікпен қатарға тұра алады, ереже бойынша орындайды |
Басым бөлігі: Санау әдісімен реттілікпен қатарға тұра алады, және сапқа "оңға" "солға"бұрылуды ереже бойынша орындайды |
Кейбірі: Санау әдісімен реттілікпен қатарға тұра алады, және сапқа "оңға" "солға"бұрылу "айнал" іс- қимылын ереже бойынша орындайды |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқылым-айтылым: Оқушылар қойылған сұрақтарға өздерінің ойларымен бірлесе оқиды,тапсырмаларды орындау барысында топтық талқылаулар арқылы бір – бірімен пікір алмасады, сұрақтарға жауап береді. Тыңдалым-айтылым: Ойларын ортаға салады,дәлелдейді,жаттығу жұмыстарын жүргізеді. Пән бойынша термин сөздер: |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
|
|||||||||||||||||
|
Пәнаралықбайланыстар |
Тарих – ойынының пайда болу және таралу тарихы. Математика- ұпайларды санау кезінде. |
|||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Өзгертілген командалық ойындар. |
|||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған уақыты |
Сабақтағыжоспарланған жаттығу түрлері |
Дереккөздер, ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Білу 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. Сыныпта жақсы көңіл – күй орнату үшін сергіту сәті «Тілек әдісі» (оқушылар шеңберге тұрып бір табиғат денесі болып бір – біріне тілек айту). Қауіпсіздік ережесімен сабаққа дайындығын ескеру. Сабақтың жаттығулары: түзулен, тіктен, оңға, солға айнал адымда т.с.сАрнайы жүру, жүгіру жаттығулары жалпы денені дамытуға арналған жаттығуларын орындату«Ой ашар» әдісі бойынша өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар қою |
«
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
Белсенді оқу әдістері бойынша 1-тапсырма."Кім шапшаң "әдісі бойынша топқа бөлінеді. Ойынға қатысушылар бірнеше топқа, командаға бірігеді. Олар бір-бірден тұрып, колонна құрады және параллель орналасады. Алдағы тұрғандардың қолдарында доп немесе тағы да басқа зат болулары қажет. Ойынды баяндау. Белгі бойынша алда тұрғандар допты кейінгі тұрғандарға бастарынан жоғары жалғастырады. Оларда кейінгі тұрғандарға осылай жалғастырады. Ең соңғысы допты алғаннан кейін, жүгіріп келіп, алдыңғы қатарға тұрады. Ойын осылай жалғаса береді. Қай команда ойынды бірінші болып аяқтаса, сол жеңіске жетеді.
(Өзін өзі бағалау)
2-тапсырма. «Қар кесегі» әдісі арқылы Оқушылар топтағы жазып лақтырады бірқатар сұрақтар қойылып, олардың ол сұрақтарға жауап беруі арқылы жаңа материал түсіндіріледі
«Блоб ағашы»әдісімен бағалау «Жарыс сабағы» Жарыстың сабақтың барлық кезеңдерінде және оқудың барлық сатыларында болғаны дұрыс.? Қ.Б. арналған тапсырмалар: Оқушыларға қозғалмалы ойындар арқылы допты бір-біріне бағытын сақтай отырып лақтыру және екі қолмен қағып алу дағдысын қа-у
Мадақтау арқылы бағалау |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут Бағалау 3 минут |
Кері байланыс
Бағалау парақшасы
|
|
||||||||||||||||
|
Саралау |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау. АКТ қолдану. |
||||||||||||||||
|
Сабақ барысында саралап оқыта отырып, оқушылардың білімге деген құштарлығын және білімді қабылдау қарқынына негізделген тапсырмалар құрастырдым.
|
Өзін – өзі бағалау, яғни дайын бағалау парақшалары арқылы түйінді ойларды қорыта алу мүмкіндіктері әділ, нақты бағалануы ескеріледі. Сабақтың жиынтық бағасы бағалау критерийлері мен дескрипторлар бойынша бағаланады.
|
Оқушыларға жағымды орта әзірлеу, сыныпта ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру. Спорттық жаттығуларға жағдай жасау, техника қауіпсіздігін ескеру. |
||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиындықтары туралы нені анықтадым,келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дене шынықтыру ҚМЖ
Дене шынықтыру ҚМЖ
Қысқа мерзімді жоспар
|
Мектеп: |
Пән мұғалімі: Оңалбекова Анар Тузелова |
|||||||||||||||||
|
Күні: Сынып: 1" в" |
Қатысқандар саны:- Қатыспағандар саны- |
|||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Ойынның қабылдау техникасын үйрету. |
|||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) |
3.1.3.1. қарапайым арнайы спорттық техникаларды орындау кезіндегі дағдылар мен реттілікті білу және анықтау |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлығы: Санау әдісімен реттілікпен қатарға тұра алады, ереже бойынша орындайды |
Басым бөлігі: Санау әдісімен реттілікпен қатарға тұра алады, және сапқа "оңға" "солға"бұрылуды ереже бойынша орындайды |
Кейбірі: Санау әдісімен реттілікпен қатарға тұра алады, және сапқа "оңға" "солға"бұрылу "айнал" іс- қимылын ереже бойынша орындайды |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқылым-айтылым: Оқушылар қойылған сұрақтарға өздерінің ойларымен бірлесе оқиды,тапсырмаларды орындау барысында топтық талқылаулар арқылы бір – бірімен пікір алмасады, сұрақтарға жауап береді. Тыңдалым-айтылым: Ойларын ортаға салады,дәлелдейді,жаттығу жұмыстарын жүргізеді. Пән бойынша термин сөздер: |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
|
|||||||||||||||||
|
Пәнаралықбайланыстар |
Тарих – ойынының пайда болу және таралу тарихы. Математика- ұпайларды санау кезінде. |
|||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Өзгертілген командалық ойындар. |
|||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған уақыты |
Сабақтағыжоспарланған жаттығу түрлері |
Дереккөздер, ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Білу 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. Сыныпта жақсы көңіл – күй орнату үшін сергіту сәті «Тілек әдісі» (оқушылар шеңберге тұрып бір табиғат денесі болып бір – біріне тілек айту). Қауіпсіздік ережесімен сабаққа дайындығын ескеру. Сабақтың жаттығулары: түзулен, тіктен, оңға, солға айнал адымда т.с.сАрнайы жүру, жүгіру жаттығулары жалпы денені дамытуға арналған жаттығуларын орындату«Ой ашар» әдісі бойынша өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар қою |
«
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
Белсенді оқу әдістері бойынша 1-тапсырма."Кім шапшаң "әдісі бойынша топқа бөлінеді. Ойынға қатысушылар бірнеше топқа, командаға бірігеді. Олар бір-бірден тұрып, колонна құрады және параллель орналасады. Алдағы тұрғандардың қолдарында доп немесе тағы да басқа зат болулары қажет. Ойынды баяндау. Белгі бойынша алда тұрғандар допты кейінгі тұрғандарға бастарынан жоғары жалғастырады. Оларда кейінгі тұрғандарға осылай жалғастырады. Ең соңғысы допты алғаннан кейін, жүгіріп келіп, алдыңғы қатарға тұрады. Ойын осылай жалғаса береді. Қай команда ойынды бірінші болып аяқтаса, сол жеңіске жетеді.
(Өзін өзі бағалау)
2-тапсырма. «Қар кесегі» әдісі арқылы Оқушылар топтағы жазып лақтырады бірқатар сұрақтар қойылып, олардың ол сұрақтарға жауап беруі арқылы жаңа материал түсіндіріледі
«Блоб ағашы»әдісімен бағалау «Жарыс сабағы» Жарыстың сабақтың барлық кезеңдерінде және оқудың барлық сатыларында болғаны дұрыс.? Қ.Б. арналған тапсырмалар: Оқушыларға қозғалмалы ойындар арқылы допты бір-біріне бағытын сақтай отырып лақтыру және екі қолмен қағып алу дағдысын қа-у
Мадақтау арқылы бағалау |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут Бағалау 3 минут |
Кері байланыс
Бағалау парақшасы
|
|
||||||||||||||||
|
Саралау |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау. АКТ қолдану. |
||||||||||||||||
|
Сабақ барысында саралап оқыта отырып, оқушылардың білімге деген құштарлығын және білімді қабылдау қарқынына негізделген тапсырмалар құрастырдым.
|
Өзін – өзі бағалау, яғни дайын бағалау парақшалары арқылы түйінді ойларды қорыта алу мүмкіндіктері әділ, нақты бағалануы ескеріледі. Сабақтың жиынтық бағасы бағалау критерийлері мен дескрипторлар бойынша бағаланады.
|
Оқушыларға жағымды орта әзірлеу, сыныпта ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру. Спорттық жаттығуларға жағдай жасау, техника қауіпсіздігін ескеру. |
||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиындықтары туралы нені анықтадым,келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
Тілек
әдісі»















