Сабақ:
|
Мектеп:Мәтібұлақ ауылындағы
орта мектеп
|
Күні:
10.11.17ж
|
Мұғалім: Омарова
А.
|
Сынып:7
|
Қатысқан оқушылар
саны:
|
Қатыспағандар:
|
Бөлімнің
тақырыбы
|
4-бөлім:
Сүйіспеншілік пен
достық
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Достық өмірлік
нұсқа
|
Осы сабақ арқылы жүзеге
асатын оқу мақсаттары:
|
8.Т/А5. Тыңдалым материалы бойынша
жауап беру және бағалау. Проблемалық сұрақтарға
тыңдалған мәтіннен деректер келтіре отырып, дәлелді жауап беру, өз
жауабын өзгенің жауабымен салыстыру,
талқылау
|
Бағалау
критерийлері:
|
1.Берілген тақырыптағы мәтінді
түсінеді;
2.Тыңдалған мәтін бойынша
мәселені және себептерін анықтай
алады;
3.Өз жауабын өзгенің жауабымен
салыстырып, талқылай алады.
|
Ойлау дағдысының
деңгейі
|
Түсіну,
қолдану
|
Осыған дейін меңгерілген
білім
|
Проблемалық сұрақтар құрастыру
дағдысы қалыптасты.
|
Жоспар
|
Жоспарланатын
уақыт
|
Жоспар бойынша
орындалуы тиіс іс-әрекеттер
|
Дереккөздер
|
Сабақтың
басы
5
минут
Ойтүрткі
|
Сабақтың мақсаты мен
бағалау критерийлері таныстырылады.
Тыңдалым алдындағы
тапсырма. Оқушылармен сұрақ-жауап
әдісі арқылы әңгіме жүргізіледі:
1.Достықтың адам өмірінде
алатын орны қандай деп ойлайсыз?
2.Достық жайында айтылған
шешендердің қандай сөзін оқыдың?
3 «Достық- өмірлік
нұсқа» дегенді қалай түсінесің?
|
https://massaget.kz/okushyilarga/jogargyi_syinyip/34607/
|
Сабақтың
ортасы
7
минут
13
минут
10
минут
|
Тыңдалым
тапсырмасы.
1.Тапсырма.Мәтінді тыңдап,оқиғаның
басталуын,дамуы мен қорытындысын
анықта
1.Әйтімбет пен жанындағылар не
туралы сөйлесті?
2.Достықтың қандай түрлері бар
екен?
3.Амал достық деген
не?
4.Достықпен сыйыспайтын қайсы
мінездер?
Бағалау
критерийі
|
Дескриптор
|
Берілген тақырыптағы мәтінді
түсінеді;
|
1.Тақырып бойынша мәселені
анықтайды
2.Сұрақтарға жауап
береді.
|
2-
тапсырма
ТЖ.
Сынып оқушыларына «Балық
қаңқасы» және «FILA кестесі» толтыру
тапсырылады.
І топ: «Балық
қаңқасы»
ТЖ. Тыңдалған мәтіннен дос,
достық жайлы деректерді жинақтап, себептерін сызбаға толтырады және
өз пікірін білдіреді.
ІІ топ: «FILA
кестесі»
Facts (мәтіндегі
фактілер)
|
Ideas (мәтіннің
идеясы)
|
Learning issues
(сұрақтар)
|
Action plan (әрекет
жоспары)
|
|
|
|
|
ІІІ-топ. Тыңдалым мәтіні
бойынша проблемалық сұрақтар
құрайды.
Дескрипторлар
Бағалау
критерийлері
|
Дескрипторлар
|
Тыңдалған мәтін бойынша
мәселені және себептерін анықтай
алады
|
1.Тақырып бойынша мәселені
анықтайды;
2.Мәселені тудырған себептерді
айқындады;
3.Нақты фактілер мен
дәлелдемелер жазады;
4.Қорытындысын
шығарады.
|
ҚБ
Бағалау. Тапсырманы оқушылар сынып
оқушыларымен алмасып, критерийлер бойынша
тексереді.
Тыңдалымнан кейінгі
тапсырма.«5 минуттық
эссе»
Оқушылар сабақ барысында алған
білімдерін қолданып, «Досына қарап, адамды таны» деген тақырыпта
эссе жазады.
Дескрипторлар
Бағалау
критерийлері
|
Дескрипторлар
|
Өз жауабын өзгенің жауабымен
салыстырып, талқылай
алады.
|
1.Тақырыптан
алшақтамау;
2. Өз ойын нақты
жеткізу;
3. Орфографиялық нормаларды
сақтау.
4. Сөз көлемі – 50-60
сөз.
|
Бағалау. Оқушылар жазылым жұмысын
критерийлер бойынша жұпта
тексереді.
|
Аудио
А4
қағазы
|
Сабақтың
соңы
5минут
|
Рефлексия
«Мен үшін маңызды
болғаны...»
Бүгін мен үшін ....... маңызды
болды.
*................. қызықты
болды.
*..........................
қиын болды.
*......................... екенін
түсіндім.
|
|
Үйге
тапсырма
|
66-бет.
5-тапсырма.
|
Қосымша
ақпарат
|
Дифференциация – Сіз
оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп
отырсыз?
|
Бағалау – Оқушылардың
ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай
тексересіз?
|
Пәнаралық
байланыс
Қауіпсіздік
ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік
элемент)
|
Дифференциацияны
берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін
уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға
болады.
Дифференциация сабақтың
кез келген бөлімінде
қолданылады.
|
Бұл бөлімді оқушылардың
сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін қолданылатын
әдіс-тәсілдеріңізді жазу үшін
пайдаланыңыз.
|
Сабақ жоспарын құру үшін
сізге өзге пән мұғалімдерінің көмегі керек
пе?
Берілген тапсырмалардың
қайсыбірі оқушылардың қауіпсіздігіне немесе денсаулығына қауіп
төндіре ме?
Оқушылар сабақ барысында
өздерінің АКТ дағдыларын дамыта ала
ма?
Осы сабақ барысында НЗМ
құндылықтарын дамытуға қандай мүмкіндік
бар?
|
Ойлану
Сабақ мақсаттары/оқу
мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?
Бүгін оқушылар нені үйренді?
Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды?
Дифференциацияны жүзеге асыру
қолымнан келді ме?
Мен жоспарланғануақытымды
ұстандым ба?
Мен жоспарыма қандай
өзгерістер енгіздім және неліктен?
|
Төменде берілген бөлімді
осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ
бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
Жалпы
баға
Сәтті өткен екі нәрсені
атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға
қатысты)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақтың
одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға
қатысты)?
1.
2.
Осы сабақ барысында сынып
немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін
қажет болуы мүмкін қандай ақпарат
алдым.
|