Материалдар / Есту қабілетін дамыту

Есту қабілетін дамыту

Материал туралы қысқаша түсінік
Мен айтқан сөздердің бірінші әріпін ата, оларды жансыз және жанды деп екі топқа бөліп жаз. Оқушы, тас, өсімдік, су, жануар, тау, мұғалім, парта.
ЖИ арқылы жасау
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Мекеме атауы

«Опорный жалпы білім беретін мектеп» КММ

Бөлімі:

Сенсорлық процестермен кеңістік бейімделуін дамыту

Педагогтың аты-жөні

Баймұратова Әсел

Пәні: Танымдық әрекетін түзету

Күні:

09.09.2021

Сынып: 7

Қатысушалыр саны: Асқарқызы Айымжан

Сабақтың тақырыбы:

Есту қабілетін дамыту

Сабақтың оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

7.1.1.1 тыңдау арқылы балалар, ерлер және әйелдер дауысын ажырату

Сабақтың мақсаты:

Оқушының есту қабілетінің даму деңгейін анықтау

Сабақтың барысы

Іс-әрекет кезеңдері

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ынталандырушылық

Сәлеметсін бе?!

Бүгінгі көңіл күйін қалай? Бүгінгі сабағымызды бастайық.

Видеороликтегі «Көңілді күн» арқылы баланы сергітіп, көңіл күйін ширату.

Бала мұғаліммен амандасады, жаттығуларды орындайды.

Оқушы мен мұғалім тарапынан кері байланыс

Жаттығулар үлгісі

Ұйымдастырушылық

ізденіс

1 тапсырма. Мұқият тыңда!

Мен айтқан сөздердің бірінші әріпін ата, оларды жансыз және жанды деп екі топқа бөліп жаз.

Оқушы, тас, өсімдік, су, жануар, тау, мұғалім, парта.

Сергіту сәті

Қолды созып алдыңа,

Қайшылашы беріліп.

Ұста мұны жадыңда,

Кеудең тұрсын керіліп.



2 тапсырма

Балаларға аудиожазбаны тыңдау арқылы ерлер және әйелдер дауысын ажырату тапсырылады.


«Ойлан да аяқта»

- ат шабады, ал қарлығаш ... (ұшады)

- ит үреді, ал қарға ... (қарқылдайды)

- жылан жорғалайды, ал балық ... (жүзеді)

- қасқыр ұлиды, ал қой ... (маңырайды)

- түйе боздайды, ал жылқы ... (кісінейді)

Бала суреттерді атау арқылы бастапқы дыбысты тапты







Бала сергіту сәтін орындады. Қолды созып, қайшылап, керіледі.




Оқушылар аудиожазбаны мұқият тыңдап, тапсырманы орындайды.



Оқушы тиісті тапсырманы орындайды.







Оқушыны шапалақтау арқылы бағалау















Сюжетті суреттер, дыбыстар мен әріптер.














аудиожазба







Рефлекстік жинақтаушы

Қорытынды

Оқушыдан бүгінгі тақырып туралы сұрау.

Баспармақ әдісі арқылы оқушылар сабақты қалай түсінгендерін көрсетеді.



Сұраққа жауап береді.


Оқушы баспармақ арқылы көрсетеді.





«Баспармақ»

әдісі





ЖИ арқылы жасау
19 Қазан 2021
1384
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі