Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Глобус және карта
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пән: Дүниетану Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Қоршаған ортаны қорғау |
Мектеп: «№4 ЖОББМ» КММ |
||||||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Жакиева А.С. |
||||||||||||||
Сынып:4 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||
Сабақ тақырыбы |
«Глобус және карта» |
||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
4.2.1.2.глобуспен карталардың қолдану аясын,олардан негізгі нысандарды көрсете білу. |
||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Глобус пен карталар туралы біледі, қолдану аясын біледі, олардың негізгі нысандарын көрсете біледі. Көптеген оқушылар: Картаның түрлерін біледі Кейбір оқушылар: Қазақстан картасынан әр облыстың көршілес шекарасын анықтайды |
||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
Глобус пен карталар туралы біледі, қолдану аясын біледі. Олардың негізгі нысандарын көрсете біледі |
||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар: Глобус ,карта туралы сипаттайды. Пәндік лексика және терминология: глобус, карта Диалог/жазылымға арналған сөз тіркестері Глобус пен карта не үшін керек? Жер – шар тәрізді дене, глобус – жердің дәл үлгісі екенін қалай білеміз? |
||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Топпен жұмысты орындау барысында ынтымақтастық құндылығы қалыптасады |
||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Глобус пен картаны пайдалана отырып нысандарды көрсету, жаратылыстану пәнімен байланысады |
||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Ұялы телефон арқылы карта тарихы туралы ақпарат алады. |
||||||||||||||
Бастапқы білім |
Жердің шар тәрізді дене екенін, глобустың жердің жасанды моделі екенін біледі. |
||||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||
Сабақтың басы |
|
|
|||||||||||||
Сабақ ортасы |
(Т) 1-тапсырма «Ойлан, жұптас талқыла» әдісі 1-топ: Глобус пен картадағы түстер нені білдіреді? 2-топ: Картадан мұқиттармен құрлықтарды табады? Саралау: Диолог арқылы саралау «Сіздің бұлай ойлауыңызға не себеп болды?» Дескриптор: -Суреттегі түстердің нені білдіретіні табады. -Картадан мұхит пен құрлықты ажыратады Қ.Б «Географиялық диктант»
(Ж) 2 -тапсырма «Ассоцияциялық карта » әдісі Әр жұп карта мен глобус сөздеріне карта жасайды. Саралау : Тапсырма арқылы саралау
Глобуспен картадғы нысандарды жазады
Глобустағы түстерді нені білдіретінін жазады Дескриптор
Қ.Б «Аяқталмаған сөйлем» Мен бүгін глобус туралы .........................білдім Маған қызықты...................болды. (Т) 3-тапсырма «Талқыла да ,таста»әдісі арқылы постер жасайды Суретке мұқият қара 1.Глобусқа немесе жарты шарлар картасына қарап, басқа елдерге (Солтүстік Америка, Африка) барар жолда қандай құрлықтар мен мұхиттар кездесетіні тап. 2. Олар жаққа көліктің қандай түрімен баруға болады? Неліктен? Дескриптр: -Суретті мұқият қарайды -Солтүстік Америка мен Африка туралы толығырақ мәлімет алады -Бақылау нәтижесі бойынша топта ой бөліседі Саралау: Диолог арқылы -Глобуспен картане үшін қажет? -Қандай мамандық иелеріне карта қажет -Адамдарға күнделікті өмірде карта қажет пе? Қб: Өзара бағалау Әр топ бір-бірін бағалайды« Глобус » әдісі -Мен бәрін түсіндім Маған қосымша әлі оқу керек -Мен түсіндіруді қажет етемін |
Дүниетану оқулығы Суреттер
Тірек сөздер: материк, құрлық
Карта Топтық жұмысқа арналған суреттер
|
|||||||||||||
Сабақтың |
Кері байланыс: «Кресттер мен нолдер»
Үйге тапсырма : Глобус туралы шағын әңгіме жаз |
Талқылау сұрақтары |
|||||||||||||
Саралау – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||||||||||||
(Т ) 1 Саралау тәсілі: Қарқын «Сіздің бұлай ойлауыңызға не себеп болды?» Қолдауды қажет ететін оқушыларға қосымша уақыт береді (Т)2 Саралау тәсілі: : Тапсырма арқылы саралау : Қолдауды қажет етпейтін оқушыларға Әр картаның ерекшелігі туралы ізденеді
Қолдауды аз қажет ететін оқушыларға Глобуспен картадғы нысандарды жазады Қолдауды көп қажет ететіндер: Глобустағы түстерді нені білдіретінін жазады
Т3 - Саралау: Диолог арқылы -Глобуспен карта не үшін қажет? -Қандай мамандық иелеріне карт а қажет -Адамдарға күнделікті өмірде карта қажет пе? |
Т-1 . Қ.Б Қ.Б «Географиялық диктант» Жердің кішірейтілген моделі.......................... Карта мен глобустың айырмашылығын жаз.: Карта-...............................Глобус-...................... Жердің шар тәрізді екендігін ..........................дәлелдеген. Т.2 Қ.Б «Аяқталмаған сөйлем» Мен бүгін глобус туралы .........................білдім Маған қызықты...................болды
Т.3 Қб: Өзара бағалау Әр топ бір-бірін бағалайды« Глобус » әдісі -Мен бәрін түсіндім Маған қосымша әлі оқу керек -Мен түсіндіруді қажет етемін |
|
|||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы ненібілдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |