Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
Желілер және
қауіпсіздік
Күні:
Сынып:
7
|
Мектеп: №19 орта
мектеп
Мұғалімнің
аты-жөні: Муханова Алмахан
Шаудирбаевна
Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Компьютер желілер
және олардың жіктелуі
|
Осы сабақта
қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
7.1.3.1.
Компьютерлік желілерді
топтастыру
|
Сабақ
мақсаты
|
Барлық
оқушылар:
Оқушылардың басым
бөлігі:
Кейбір
оқушылар:
|
Бағалау критерийі
|
Компьютерлік желі түрлерін
ажыратады.
Компьютерлік
желілерді топтастыра алады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Компьютерлік желіні және
желілерді топтастыруды
ұсыну.
Пәндік лексика мен
термонология: Компьютерлік желі түрлеріне мысал келтіру және оларды
сипаттау.
Ғаламтор
|
Интернет
|
Internet
|
Аймақтық
|
Корпоративная
|
Corporative
|
Сымсыз
желі
|
Беспроводной
|
Wireless
Fidelity
|
Коаксиальды кабель
|
Коаксиальная
кабель
|
Coaxial
cable
|
Оптикалық талшық
|
Оптоволокновая
|
Optikals
|
|
Құндылықтарға
баулу
|
Оқушылар сыни
тұрғысынан ойлай отырып, шығармашылық іс — әрекетті арттырып,
бір-бірімен қарым-қатынас жасау.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Орыс тілі, ағылшын
тілі
|
Тақырып бойынша
алдыңғы білім
|
Компьютерлік желілерді
біледі.
|
Сабақтың
жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы
жоспарланған жаттығу түрлері
|
Сабақтың басы
Білу
Түсіну
|
Оқушылардың
назарын
шоғырландыру,
ұйымдастыру.
Оқушылар «Шина», «Шеңбер»,
«Жұлдызша» суреттерін таңдау арқылы үш топқа
бөлінеді.
«Өрмекші торы»
әдісін қолдана отырып, оқушылар жіпті бір-біріне
сұрақтар беру арқылы, өткен тақырыпты
қайталайды.
«BilimLand» сайтынан (http://bilimland.kz/kk/home#lesson)
оқушылар бейнежазбаны көреді және
талдайды.
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі (постер
қорғау)
«Шина»
тобы: Жергілікті желіні
топтастыру.
«Шеңбер»
тобы: Ауқымды желіні
топтастыру.
«Жұлдызша»
тобы: Жаһандық желіні
топтастыру.
Дескриптор:
Компьютерлік желілерді
топтастыра біледі.
Бағалау:
Оқушылар топ бойынша бірін-бірі «Санау» әдісі
арқылы бағалайды.
|
Ресустар
Жіп
Оқулық
Маркерлер
Түсті
қағаздар
А3
|
Сабақтың ортасы
Қолдану
|
Тапсырмалар
(топтық жұмыс)
1-
топ: Әуежайда, ірі
супермаркеттерде, үйде немесе сыныпта қандай
желілер
топологиясын
қолдануға болатынын
анықтаңдар.
2-топ:Бірнеше кіреберісі бар
көппәтерлі үйлердегі компьютерлерді біріктіру қажет. Бұл жағдайда
желінің қандай топологиясы мен кабельдің қандай типін ақпаратты
таратудың қандай құралдарын қолдануға болады? Ойларыңды
негіздеңдер?
Дескриптор:
Компьютерлік желіні
топтастыра біледі;
Желі топологиясының
айырмашылығын біледі;
Қолданылу аясын
біледі.
Бағалау: Оқушылар топ бойынша
бірін-бірі «Фигуралар» әдісі арқылы бағалайды.
|
Слайд
|
Сабақтың
соңы
Талдау
Жинақтау
Үйге
тапсырма
|
Топтық
жұмыс:
Ұ
қ
с
а
с
т
ы
ғ
ы
Кемшілігі
Артықшылығы
1 топ: Шина -
Жұлдызша
2 топ: Шеңбер -
Шина
3 топ: Жұлдызша -
Шеңбер
Дескриптор:
Компьютерлік
желілердің артықшылығы, ұқсастығы мен кемшілігін
біледі.
Бағалау: Оқушылар топ бойынша
бірін-бірі «Бағдаршам» әдісі арқылы
бағалайды.
С е р г і т у с ә
т і : Сурет бойынша
әрекет
«Ақпаратты
сүзгілеу» әдісі арқылы тақырыпқа байланысты
төмендегі термин сөздерді сүзгіден өткізеді.
Бағалау: Оқушылар топ бойынша
бірін-бірі «Фигуралар» әдісі арқылы
бағалайды.
«Компьютерлік желіні
топтастыруға»
эссе
жазу.
|
Слайд
|
Саралау.
|
Бағалау.
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасына
баулу.
|
Оқушыларға жеке,
жұптық, топтық тапсырмалар бере отырып, компьютерлік желілер және
желілерді топтастыруды
үйренді.
|
Әр тапсырмаға
дескрипторлар жасалып, оқушылар әр түрлі бағалау тәсілдерімен
бағаланды.
|
Әр тапсырмаға
дескрипторлар жасалып, оқушылар әр түрлі бағалау тәсілдерімен
бағаланды.
|