Материалдар / Жүгіріп келіп және бір орында ұзындыққа секіру техникасын үйрету.
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Жүгіріп келіп және бір орында ұзындыққа секіру техникасын үйрету.

Материал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ жаңартылған оқу бағдарламасы бойынша мұғалімдер үшін
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
13 Желтоқсан 2018
509
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Шығыс Қазақстан облысы

Семей қаласы, Алғабас ауылы

«Быхин атындағы жалпы орта білім беретін мектеп»КММ

Дене тәрбиесі пәні мұғалімі Оспанов Нұрбол Серікқазыұлы

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ: Жүгіріп келіп және бір орында ұзындыққа секіру техникасын үйрету.

Мектеп: «Быхин атындағы ЖОББМ»КММ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Оспанов Н.С.

Сынып: 5

Қатысқаны:

Қатыспағаны:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

5.1.2.2 Қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін білу және орындай алу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:


Ұзындыққа секіре алады. Түрлі дене жаттығуларын іс-жүзінде орындайды. Қыймыл –қозғалыс комбинацияларын біледі.


Оқушылар көпшілігі орындай алады:


Ұзындыққа секіре алады. Қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбіржаттығулардағы реттілігін біледі.


Кейбір оқушылар орындай алады:


Секіру реттілігін, қону фазасын біледі. жаттығулардағы реттілігін біледі және орындай алады.

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:


Жүгіріп келіп және бір орында ұзындыққа секіру жаттығуларының орындау реттілігін айту.


Пәнге қатысты сөздік мен терминдер:


Ысқырық,метр,алаң,тырма,шұнқыр,секіру,қону


Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер:


Бір орында тұрып ұзындыққа секіру үшін

денеміздін қандай бұлшық еттерін дамытуымыз керек?


Талқылауға арналған сұрақтар:


Секіру кезіндегі серпілудің себебі неде?


Не себепті .....деп ойлайсыз? Қандай ұшу бұрышында ұшу қашықтығы ең көп болады?

Жоспарланған уақыт

40 мин


Ишара : жарайсың ,бәрекелді , өте жақсы .

Алдыңғы оқу

Секіру, қону әдісін біледі.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы 10 мин

Сапқа тұрғызамын. Сәлемдесу.

Сабаққа дайындықтарын тексеру. Өтетін жалпы сабақ мақсатымен таныстыру. Бір орында тұрып ұзындыққа секіру үшін

денеміздін қандай бұлшық еттерін дамытуымыз керек? Саптық жаттығулар жасату.

Қозғалыс жаттығулары:

1.Тізені кезекпен көтеріп жүру.

2.Екі қол артта,өкшені артқа сермеу

3.Екі қол белде,аяқтарын кезекпен тіке алға сермеу.

4.Екі қол желкеде отыра жүру,секіру.

5.Қолды алға сөзып, жартылай оырып жүру.

6.Аяқтарын серміле жүру

Кең бос кеңістік, бас бармақ әдісі

Ортасы 25 мин

«Ақпарат жинау» әдісі:

Оқушыларға бір сапқа жинап ұзындыққа секірудін қандай әдіс тәсілдер арқылы секіру туралы толығырақ мәлімет беріп отырады. Бір бірін бағалау әдісін қолдану.


Топқа бөлу:

Спорттық құралдар арқылы екі топқа бөлу









Топ бойынша жұптық жаттығу:

1.Оқушыларға командалық бір-бірінін артынан тұрып секірудің әдіс-тәсілдерін көрсету.

2.Оқушылар секірудің сермеу арқылы жұпттық тәсіл арқылы көрсету.Оқушыларды жаттығу орындау барысында бақылау , қадағалау арқылы деңгейлерін анықтай отырып тапсырманы жеңілдету және күрделендіру. Секіру кезіндегі серпілудің себебі неде?

«Мен көрдім» әдісі



Рисунок 2








«Бас бармақ» әдісімен бағалау

Рисунок 2














Спорттық құралдар















Көрнекілік суреттер

Соңы 5 мин




«Оқушылардың шолуы» әдісі бойынша

өз ойларын, секіру кезіндегі әсерлерін білдіреді.Ойларындағы сұрақтарын қояды. Қандай ұшу бұрышында ұшу қашықтығы ең көп болады?

Үй тапсырмасы:

Ұзындыққа секіру туралы қосымша интернеттен қарастыру.Секіру түп нұсқасын сермеу арқылы іздеу.

Бағалау:

Екі топ бір-біріне ұсыныстарын айтып

баға беру. Ұсыныстар арқылы командаға өз тілектерін стикер арқылы білдіру.

Рисунок 24








Қағазбен,

стикерлер.













Қосымша ақпарат

Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?


Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс

(тәрбие элементі)

Саралау бойынша сабақ мақсатына жетуді көрсете отырып, ынталандыру арқылы оқушының сабаққа қызығушылығын арттыру.Барлық оқушыға нұсқау бере отырып, жеке ерекшеліктерін байкай отырып тапсырмаларды өзгертем

«Сұрақ жауап» әдісі , «Бас бармақ» әдісі, «Өзін өзі бағалау» әдісі, «Ақпарат жинау» әдісі, «Стикерлер арқылы» бағалау.

Жақсы көрсеткіш көрсеткен оқушыларды бағалау.

Биология

Физика

Сызу

Геометрия


Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?

(тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Қортынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты)

1.

2.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді( оқыту мен оқуға қатысты)?

1.

2.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1.

2.



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!