Сабақтың
басы
10 минут
Сабақтың
ортасы
30 минут
Сабақтың
соңы
5 минут
Кері
байланыс
|
Оқушылардың қатарда түзу тұруың қадағалау. Келмеген
оқушылардың себебін анықтау. Оқушылардың сабақтың тақырыбы мен
мақсатын мұқият тыңдауын қадағалау. Бой жазу жаттығуларын ережеге
сай орындалуын қадағалау.
Тамыр соғысы туралы алдыңғы өтілген материалды қараңыз. МС
– минутына соққы. Тынығу кезіндегі тамыр соғысы, жұмыс тамыр
соғысы, қалпына келу. Білім алушыларды сапқа тұрғызып бүгінгі 400 -
800м орташа шапшандықпен жүгіру әдістерін айтып
түсіндіремін.

Қашықтықтырға жүгіру үшін сөреден шыға білудің үлкен манызы
бар.Әдетте жүгірушілер жоғары сөрелік қалыпты пайдаланады.Бұл ретте
сөре сызығына күшті деп есептеген аяқты қою керек «Дайындал»
пәрмені бойынша аяқты бүгіп,кеудені ілгері еңкейтеді «Баста» деген
пәрмен бойынша орташа жылдамдықпен
жүгіреді.
Қолмен кеуденің қалыпы,қозғалысы тепе-теңдікті сақтауға
мүмкіндік береді.
Дененің бұлшық еттерін қатты ұстауға болмайды 5-6 қадам
жасағаннан кейін тыныс алған жөн
(ауызбен)
Шапшандық артқанда тыныс алу жиілігі
артады.
Демді қалыпқа келтіру
жаттығулары.
елу тамыр соғысы.
«Қуып жет». Ойынның қатысушылары олардың арасында бірдей
арақашықтық болатындай етіп (10-15 м) жүгіру жолына тұрады. Белгі
бойынша барлық ойыншылар жүгіре бастайды. Әрбірінің міндеті – өзін
қуып жетуге жол бермеу және ойыннан шығарып тастау үшін алдында
жүгіріп бара жатқан оқушыға қол тигізуге тырысу. Ойын жолында ең
төзімді үш оқушы қалған кезде, ойын
аяқталады.
Сабақты қорытындылау:
Мақсаты: Қол жеткен нәтижелер туралы ойлану, өзіндік талдау
жүргізуге дағдыландыру. Тақырыпты меңгеру деңгейін
анықтау.
Сипаттама: Оқушылар өз беттерінше сабақтың басында қойылған
сұраққа жауап береді. Өткен тақырып туралы кері байланыс беру үшін
мұғалім сұрақ қояды, оқушылар ауызша жауап
береді.
Мұғалім әрекеті: Сұрақ-жауап арқылы кері байланыс
жүргізеді. Сабақ басында қойылған сұрағына әр оқушыдан жауап
сұрайды. Жақсы нәтижеге қол жеткізген оқушылар мен үздіктерді
атайды. Жетілдіру жаттығуларын
ұсынады.
Оқушының әрекеті: Қиын болған немесе жүзеге асыра алмаған
мәселелер бойынша сұрақ қояды. Үздік нәтиже көрсету үшін өзіндік
ойлармен бөліседі. Сабақ басындағы мұғалім сұрағына жауап
береді.
Оқушылар бір-біріне
кері байланыс берді. «Қолмен белгі беру», «Ауызша бағалау» әдісі
арқылы рефлексия жасалды.
|
Дайындық бөлімі: Оқушыларды қатарға тұрғызу. Сәлемдесу.
Рапорт қабылдау. Оқушылардың спорттық киімдеріне назар аудару.
Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Бағалау
критерийлерін анықтау. Техника қауіпсіздігін ескерту. Бой жазу
жаттығуларын орындау. Тыныс жолдарын қалпына
келтіру.
Оқушылар спринт кезінде қолдардың әрекетін жақсарту үшін
жұптарда жұмыс істейді. Бастапқыда оларға шағын, бірақ жылдам
қадамдар жасап, қолдарын жылдам қимылдатып, 20 метр жүгіріп өту
қажет. Содан кейін олар қолдарын кеңінен сермеп, ұзын, бірақ баяу
қадамдар – аттаулар орындап 20 метр
жүгіреді.
қауіпсіздік ережесін жұмыс барысында
сақтайды;
мақсатқа жетуде командалық жұмыста көшбасшылық
танытады;
тапсырманы мұқият әрі
дұрыс орындайды.
|
Берілген жүктемелерді
орындауда нормалары мен техника қауіпсіздігінің ережелерін
сақтайды
|
Ысқырық, фишкалар, бор,
эстафеталық таяқшалар.
|