|
МСАБАҚ: Спорт ойындары арқылы командалық бірлесу әрекеті. (Волейбол ойынындағы допты қабылдау) |
Мектеп:КММ #35 |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні:Тұраров Ерік Болатұлы |
||
|
СЫНЫП: 7 А |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: 0 |
|
Сабақ тақырыбы: |
Командадағы көшбасшылық дағдыларын дамыту |
|
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
|
|
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: Волейбол ойынында өзгермелі жағдайға жауап қайтара біледі. Қимыл әрекеттерімен байланысты білімді көрсете алады. |
|
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Волейбол ойынында техникаларды орындау кезінде көшбасшылық дағдыларын, бірлесу әрекеттерін көрсете алады. Өзгермелі жағдайға жауап қайтара алады. |
||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Волейбол ойынының жаттығуларын орындау кезінде көшбасшылық дағдыларын, бірлесу әрекеттерін көрсете алады. Өзгермелі жағдайға жауап қайтара біледі, жетілдіреді және өзгеге үйрете алады. |
||
|
Жетістік критерийлері: |
Білу,түсіну: Волейбол ойынының өзгермелі жағдайға жауап қайтара біледі. Бірлесу әрекеттерін көрсетеді. Қолдану: Ойын әдіс – тәсілдері мен бірлесу техникаларын қолданады. |
|
|
Тілдік мақсат: |
Қауіпсіздік ережесі – правила безопасности – safety regulations (cэйфэти регулейшнс) Қапталдан ұру – волейбол – volleyball (волэйбол) Жоғарғы – высокий – high (хай) Төмен – низкий – low (лоу) Көшбасшы–лидер–leader (лиде) Бірлесу әрекеттері-методы присоединения-joining methods (джойнинг мезодс) |
|
|
Дескрипторлар: |
-
Допты ойынға қосу және екі қолмен қабылдайды. |
|
|
Пән аралық байланыс: |
Орыс тілі; Ағылшын; Математика; Тарих |
|
|
Алдыңғы меңгерілген білім: |
7.2.2.2. Көшбасшылық дағдыларымен команда құрамында жұмыс істей білуді талқылау және көрсете білу |
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың барысы |
-Оқушылармен амандасу. -Спорттық киімдерін қадағалау, оқушыларды түгендеу. -Саптық жаттығулар. -Жүру жаттығулары. -Жүгіру жаттығулары. -Жалпы дамыту жаттығулары. -Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен, жетістік критерийлерімен таныстыру. |
Спорт алаңы, волейбол добы, ысқырық |
|
|
Сабақтың ортасы |
Допты ойынға қосу және екі қолмен қабылдау. Оқушыларды сабақтың мақсатына жеткізу үшін мен белсендікті арттыру бағытында, волейбол ойынының белсенді әдісін қолдандым. Допты дәл беру үшін қолды дұрыс ұстауға мән беру керек
Д Оқушыларды екі қатарға қоямыз.Бірінші қатардағы оқушылар допты 5 рет екі қолмен төменнен беріп тұрады,ал екінші қатар 5рет допты қабылдап тұрады.Содан соң доп екінші қатарға ауысады. Осылайша бірнеше рет қайталймыз. Допты жоғарыдан беру техникасын доппен орындау барысында үйрету. 5-6 рет.(қайталау,жетілдіру.)
Бірінші қатардағы оқушылар допты өзінің алдына басынан жоғары лақтырып,содан соң допты жоғарыдан екі қолымен беріп тұрады.5 рет берген соң екінші қатарға ауысады, бірнеше рет қайталайды. Допты жоғарыдан беру және төменнен қабылдауды бірге қосып орындауды үйрету. 5-6 рет.(қайталау,жетілдіру.)
Волейбол ойнату. |
Волейбол добы, ысқырық. АКТ Интербелседі тақта, бейнеролик көрсету |
|
|
Сабақтың соңы |
-Оқушыларды сапқа тұрғызу. -Сабақ бойынша рефлексия өткіземін. -Оқушылар өз жұмыстарын «Бағдаршам» әдісімен бағалау. |
|
|
|
Дифференциалды оқыту: 1. Қабілеті төмен оқушылар: - Допты ойынға қосу және екі қолмен қабылдауды 6-7 рет көрсетеді.
2. Қабілеті орта
оқушылар:
3. Қабілеті жоғары
оқушылар: 4. Басқа оқушылар: - Бейнероликтер арқылы жалпы түсінік беру |
Бағалау:
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын қадағалау Қимыл-қозғалыс ойынындағы қауіпсіздік ережесін қайталау |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия: |
Оқушыларға сұрақ-жауаптар:
|
||
|
Қорытынды бағалау: Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: 2: |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Командадағы көшбасшылық дағдыларын дамыту
Командадағы көшбасшылық дағдыларын дамыту
|
МСАБАҚ: Спорт ойындары арқылы командалық бірлесу әрекеті. (Волейбол ойынындағы допты қабылдау) |
Мектеп:КММ #35 |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні:Тұраров Ерік Болатұлы |
||
|
СЫНЫП: 7 А |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: 0 |
|
Сабақ тақырыбы: |
Командадағы көшбасшылық дағдыларын дамыту |
|
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
|
|
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: Волейбол ойынында өзгермелі жағдайға жауап қайтара біледі. Қимыл әрекеттерімен байланысты білімді көрсете алады. |
|
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Волейбол ойынында техникаларды орындау кезінде көшбасшылық дағдыларын, бірлесу әрекеттерін көрсете алады. Өзгермелі жағдайға жауап қайтара алады. |
||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Волейбол ойынының жаттығуларын орындау кезінде көшбасшылық дағдыларын, бірлесу әрекеттерін көрсете алады. Өзгермелі жағдайға жауап қайтара біледі, жетілдіреді және өзгеге үйрете алады. |
||
|
Жетістік критерийлері: |
Білу,түсіну: Волейбол ойынының өзгермелі жағдайға жауап қайтара біледі. Бірлесу әрекеттерін көрсетеді. Қолдану: Ойын әдіс – тәсілдері мен бірлесу техникаларын қолданады. |
|
|
Тілдік мақсат: |
Қауіпсіздік ережесі – правила безопасности – safety regulations (cэйфэти регулейшнс) Қапталдан ұру – волейбол – volleyball (волэйбол) Жоғарғы – высокий – high (хай) Төмен – низкий – low (лоу) Көшбасшы–лидер–leader (лиде) Бірлесу әрекеттері-методы присоединения-joining methods (джойнинг мезодс) |
|
|
Дескрипторлар: |
-
Допты ойынға қосу және екі қолмен қабылдайды. |
|
|
Пән аралық байланыс: |
Орыс тілі; Ағылшын; Математика; Тарих |
|
|
Алдыңғы меңгерілген білім: |
7.2.2.2. Көшбасшылық дағдыларымен команда құрамында жұмыс істей білуді талқылау және көрсете білу |
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың барысы |
-Оқушылармен амандасу. -Спорттық киімдерін қадағалау, оқушыларды түгендеу. -Саптық жаттығулар. -Жүру жаттығулары. -Жүгіру жаттығулары. -Жалпы дамыту жаттығулары. -Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен, жетістік критерийлерімен таныстыру. |
Спорт алаңы, волейбол добы, ысқырық |
|
|
Сабақтың ортасы |
Допты ойынға қосу және екі қолмен қабылдау. Оқушыларды сабақтың мақсатына жеткізу үшін мен белсендікті арттыру бағытында, волейбол ойынының белсенді әдісін қолдандым. Допты дәл беру үшін қолды дұрыс ұстауға мән беру керек
Д Оқушыларды екі қатарға қоямыз.Бірінші қатардағы оқушылар допты 5 рет екі қолмен төменнен беріп тұрады,ал екінші қатар 5рет допты қабылдап тұрады.Содан соң доп екінші қатарға ауысады. Осылайша бірнеше рет қайталймыз. Допты жоғарыдан беру техникасын доппен орындау барысында үйрету. 5-6 рет.(қайталау,жетілдіру.)
Бірінші қатардағы оқушылар допты өзінің алдына басынан жоғары лақтырып,содан соң допты жоғарыдан екі қолымен беріп тұрады.5 рет берген соң екінші қатарға ауысады, бірнеше рет қайталайды. Допты жоғарыдан беру және төменнен қабылдауды бірге қосып орындауды үйрету. 5-6 рет.(қайталау,жетілдіру.)
Волейбол ойнату. |
Волейбол добы, ысқырық. АКТ Интербелседі тақта, бейнеролик көрсету |
|
|
Сабақтың соңы |
-Оқушыларды сапқа тұрғызу. -Сабақ бойынша рефлексия өткіземін. -Оқушылар өз жұмыстарын «Бағдаршам» әдісімен бағалау. |
|
|
|
Дифференциалды оқыту: 1. Қабілеті төмен оқушылар: - Допты ойынға қосу және екі қолмен қабылдауды 6-7 рет көрсетеді.
2. Қабілеті орта
оқушылар:
3. Қабілеті жоғары
оқушылар: 4. Басқа оқушылар: - Бейнероликтер арқылы жалпы түсінік беру |
Бағалау:
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын қадағалау Қимыл-қозғалыс ойынындағы қауіпсіздік ережесін қайталау |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия: |
Оқушыларға сұрақ-жауаптар:
|
||
|
Қорытынды бағалау: Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: 2: |
|||
шағым қалдыра аласыз
опты астыдан ойынға қосу және жоғардан қабылдау.
5 – 6
рет.(қайталау,жетілдіру.)


Оқушыларды екіге бөліп, жартысы допты
береді, ал қарама-қарсы беттегі топ допты қабылдап тұрады, ауысып
отырады.













