Материалдар / Мәтінді есептерді шығару
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Мәтінді есептерді шығару

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқушылармен жаттығуға арналған мәтінмен берілген есептер туралы түсінік бере отырып, есептің мағынасын түсініп оқып дұрыс талдай білуге, негізгі мәселені ажырата білуге дағдыланады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
16 Мамыр 2022
291
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Тақырыбы:

Сабақ 128

Мәтінді есептерді шығару.

Күні,айы:

Мұғалімнің аты-жөні:


Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

5.5.1.7

Эйлер-Венн диаграммасын қолданып, есептер шығару;

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

Оқушылармен жаттығуға арналған мәтінмен берілген есептер туралы түсінік бере отырып, есептің мағынасын түсініп оқып дұрыс талдай білуге, негізгі мәселені ажырата білуге дағдыланады 

Оқушылардың басым бөлігі:

оқушылардың тез ойлап, нақты нәтижеге жете білу дағдыларын, сабақ үстіндегі өз еңбегін ұйымдастыра білу қабілеттерін дамыту.;


Кейбір оқушылар:

Сабаққа қызығушылығы артып, өз ойын жүйелі түрде жеткізеді. Оқушылар сыни тұрғыдан ойлауға дағдыланады

-Оқушының сыни ойлауы қалыптасады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

. Бақылау сұрақтары:

Қандай жиынды ішкі жиын деп атайды?

Қандай жиындар тең болады?

Жиындармен орындалатын негізгі операцияларды қандай?Бірігу,қиылысу,толықтыру операцияларының негізгі қасиеттерін атаңыз.


.Сұрақ-жауап әдісі арқылы оқушылармен пікір алмасу

(сөйлесу).

Атом-молекула» ойыны арқылы топқа бөлу.





Оқулық

1Жұмыс дәптері

Сабақтың ортасы


1-есеп: Қалаға 22 турист келді. Кешкі демалыс кезінде 9 турист драма театрына барғысы келді, 12 турист демалыс паркіне барып дем алғысы келді, ал олардың ішінде 5 турист драма театрына да, демалыс паркіне де барғысы келді. Қалғандары стадионға барып, футбол ойынын көргісі келді. Неше турист стадионға барып, футбол ойынын көргісі келді?
Шешуі: Барлығы – 22 турист, драма театрына – 9 турист, демалыс паркіне – 12 турист. Демалыс паркіне де, драма театрына да – 5 турист.


  1. 12 + 9 = 21;


  2. 21 – 5 = 16;


  3. 22 – 16 = 6.



Жауабы: 6 турист стадионға барды.лар – 20, жасыл түсті емес шарлар – 15.



Ауызша есеп шығарту


Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады



Оқулық

1Жұмыс дәптері

Сабақтың соңы

Топтық жұмыс


Логикалық тапсырмалар орындайды

Ірімшікті үш рет кесу арқылы қалай 8 тең бөлікке бөлуге болады?

Бөлшектерді жазып және оқып шығыңдар:

Алымы

Бір

Бөлімі

Екі

Жазылуы

1/2


Алымы

Бір

Бөлімі

Үш

Жазылуы

1/3



Алымы

Бір

Бөлімі

Төрт

Жазылуы

1/4


Бөлшек түрінде жазып және оқып шығыңдар:

Төрттен екі, төрттен үш,төрттен бір

Деңгейлік тапсырмалар:

А) Жай бөлшек түрінде жаз:

Жетіден екі,төрттен бір, жүзден жиырма тоғыз

Б) Кестедегі бос орынды толтыр:

Бөлінді

4:13

Жай бөлшек түрінде жаз

4/13

Бөлінгіш

4

Бөлгіш

13

Бөлшектің алымы

4

Бөлшектің бөлімі

13



Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!