Материалдар / Ойын жағдайларындағы техникалық амал тәсілдерді іске асыру сабақ жоспары 10 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ойын жағдайларындағы техникалық амал тәсілдерді іске асыру сабақ жоспары 10 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
дене шынықтыру пән мұғалімдеріне
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
23 Қаңтар 2021
505
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Дене шынықтыру пәні бойынша қысқа мерзімді сабақ жоспары №

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

2-тарау: Спорттық - ойын қызметінің техникасы мен тактикасы

Мектеп: №10 жалпы орта мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:Б.Кабылбаев

Сынып: 10

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:


Сабақ тақырыбы

Ойын жағдайларындағы техникалық амалтәсілдердііскеасыру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.1.1.1. Спецификалық қозғалыс әрекеттерін талдау және бағалауды орындау

Сабақ мақсаттары

Ойын барысында допты қабылдау әдістерді үйрету

Бағалау критерийлері

- ойын кезінде допты жүргізеді және пас береді;

- спецификалық қозғалыс әрекеттерін талдайды

- спецификалық қозғалыс әрекеттерін бағалайды

Тілдік мақсаттар


Пәнлексикасыжәнетерминология:

Спорт ойындарының жеке және командалық қозғалыс дағдыларын дамытуға көмектесетіндігі туралы өзінің түсінігін талдап, көрсете алады,

Мыналардықамтиды:

  • шабуылдауэлементтері бар ойындар

  • шабуыл, қорғаныс, қарсылас

  • ынтымақтастық, бәсекелестік

  • бақылаушы, ойыншы, командалық жұмыс

  • доптыңкеңістікте қозғалысы

  • жүгіру, жылдамдықты және бағыттыөзгерту

  • ұпайлардыесептеужүйесі, ережелер

Құндылықтарды баулу

 Белсенді азаматтық ұстанымы, бір бірін сыйлау.

Пәнаралық

байланыстар

Дене және денсаулық ғылымдарымен байланыс, қауіпсіздік, салмақ/ағым динамикасы. Информатика (интернеттен ақпарат іздеу), математика (кеңістік, бағыт және бұрыш), биология (ағзадағы биохимиялық өзгерістер), физика (жылдамдық, салмақ, энергия), психология (шағын топтарда жұмыс жасау) пәндерімен байланыс.

Кілттік дағдылары дамыту

Жұптық және топтық жұмыстар арқылы коммуникативтык дағдыларды дамыту.

Алдын ала білімі

Оқушылар алдағы сыныптардағы дене тәрбиесі сабағында алынған, сондай-ақ мектептен тыс қызметте игерген спорт ойындарындағы техниканың, тәсілдер мен стратегияның білімдері мен дағдыларын меңгереді.

Сабақтыңбарысы

Жоспарланған сабақ кезеңі

Сабақтажоспарланған қызмет


Құралдар

Сабақтың басы

15 минут

Мұғалім оқушыларды қарсы алады.

Одан әрі мұғалім сабақ тақырыбын және оқыту мақсатын айтады.

Тақырыбы: "Ойын жағдайларында техникалық тәсілдерді іске асыру".

Мұғалім оқушыларға бағалау критерийлерін қалыптастыруды ұсынады.

Мұғалім спорт ойындары бойынша сабақ кезінде (оқушылардың денсаулығы мен қауіпсіздігі) ҚТ әңгімелейді.

(Б,С)Мұғалім ағзаны алдағы физикалық жүктемеге (ОРУ орнында) дайындау үшін жаттығуды өткізеді.

(Ж,Ж)Әрі қарай баскетбол доптарымен жүгіру жаттығулар(доп сезіміне жұмыс істеу, жаттығу) өткізіледі.

Мұғалім әр оқушыға кері байланыс береді.

Әрбір қызмет түрі үшін үлкен бос кеңістік.

.

Сабақтың ортасы

20 минут

(С,Т,Ж)Мұғалім сыныпты жұптарға (үштіктерге) бөледі. Допты лақтыруды өңдеу:

- допты орыннан лақтыру;

- допты қозғалыста лақтыру.

Қабілетті оқушылар тапсырманы бір-бірінен үлкен қашықтықта және жылдам қарқынмен орындайтын болады.

Бағалау критерийлері

Тапсырманың дескрипторлары:

Доптыңберілуін техникалық дұрыс орындайды

- ойыншының тірегінқабылдайды,

- - шынтақ буынында қолды түзетеді,

- допты саусақпен шығарыпсалады.

(ҚБ)Мұғалім оқушылардыңжұмысын бақылап, әр жұпқа кері байланыс береді.

Тапсырманыорындағаннан кейін мұғалім әр жұпты өзін-өзі бағалаудысұрайды.

Сұрау керек:Тапсырманы орындаған кезде қандай қиындыққа тап болдыңыз?

Себетке лақтыру:



  1. әр түрлі қашықтықтан еркін лақтыру;

  2. қалқаннан әртүрлі қашықтықтан еркін лақтыру;

  3. қалқанның оң және сол жағына лақтырады;

  4. Секіріп лақтыру;

  5. Қабілетті оқушылар тапсырманыүлкенқашықтықпен және жылдам қарқынмен орындайды, сондай-ақсебетке дәл лақтыруды орындайды.

Бағалау критерийлері

Тапсырманың дескрипторлары:

Технически верно выполняет броски мяча в корзину

- мяч держит на уровне груди и удерживает его пальцами,

- слегка сгибает ноги в коленных суставах

- туловище держит прямое,

- взгляд направляет на корзину,

- захлестывающим движением кистей, придавая мячу, обратное движение выпускает с кончиков пальцев, одновременно выпрямляется ноги.


Әрбір қызмет түрі үшін үлкен бос кеңістік.

Мұғалімге ысқырық, уақыт өлшеуіш, фишкалар, баскетбол.

Допты сезіну оқыту бейнесіне сілтеме: https://www.sovsport.ru/articles/808590-tehnika-broska-v-basketbole-glavnye-pravila





Сабақтың соңы

5 минут

Сабақ соңында оқушылар рефлексия өткізеді:

Сұрау керек:Орындалған жұмысты қалай талдай аласыз?



Сабақтың басы

5 минут

Сапқа тұру.

Мұғалім оқушыларға сабақ тақырыбын және оқыту мақсатын еске салады.

(ЖЖ)Әрі қарай ол жүгіру жаттығуларын өткізеді және ЖДЖ на месте.



Әрбір қызмет түрі үшін үлкен бос кеңістік.

Мұғалімге ысқырық.

Сабақтың ортасы

25 минут

(С,Т,Ж)Колоннадағыжұмыс. Допты кейіннен себетке лақтырып жүргізу.


Мұғалім неғұрлым қабілетті оқушылардан кем қабілетті оқушылар үшін тәлімгер ретінде әрекет етуді сұрайды.

Бағалау критерийлері

Тапсырманың дескрипторлары:

"Допты себетке лақтыру" комбинациясын орындайды.

- допты бір қолмен жүргізеді,

- лақтыру екі қадаммен орындалады,

- командадажұмысістей алады.

Б)Мұғалім оқушылардыңжұмысын бақылап, оларға кері байланыс береді.

Сұрау керек:Командалық жұмыста коммуникация дағдысы қаншалықты маңызды?

"Австралиялық салки"баскетбол ойын элементтерімен қозғалмалы ойын.

Бағалау критерийлері

Тапсырманың дескрипторлары:

Ойын ережесін бұзбайды

- доптың берілісін ғана орындайды,

- жүгірмейді және доппен қолдарында жүрмейді,

- допты жүргізушіге лақтырмайды,

- тек доптың жанасуы ғана.

Мұғалім тапсырманың орындалуын қадағалайды және кері байланыс береді.

Жеңілдетілген ережелерге сәйкес «стритбол» оқу-жаттығу ойыны.

(ҚБ)Мұғалім тапсырманың орындалуын қадағалайды және кері байланыс береді.

Кейін оқушылардан ойындарды өзара бағалауды сұрайды.

Әрбір қызмет түрі үшін үлкен бос кеңістік.

Мұғалімге ысқырық, уақыт өлшеуіш, фишкалар, баскетбол.

Баскетболдағы лақтыру техникасы оқыту бейнесіне сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=GFP7dCcxLUM



Сабақтың соңы

5 минут

Мұғалім оқушыларды "сұрақ – жауап"әдісінқолдана отырып сабақтыңрефлексиясынорындаудысұрайды.

-Сабақ кезінде не орындалды? Неліктен?

- Баскетбол ойынының нақты қимыл әрекеттерін қалай бағалайсыз?



Дифференциалды оқыту: - көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? -кабілеті жоғары оқушыларғақандайміндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау: – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс: - денсаулық және қауіпсіздік ережелері. - АКТ. - құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Тапсырмаларды орындау барысында оқушыларға кеңес беру арқылы қолдау көрсетуді жоспарлап отырмын.

Қабілеті жоғары оқушыларға тапсырмаларды екі реттен қайталауға ұсынамын.






Материалды меңгеруді бағалау формативті бағалау арқылы барлық сабақ бойы жүзеге асарамын. Сабақ барысында келесі сөздерді қолданамын:

«Жақсы!», «Өте жақсы!», «Тамаша!». Бағалау үшін «Басмармақ» әдісін қолданамын, мысалы: басмармақ жоғары-«жоғары», басбармақ сол жаққа қырымен-«орташа», ал басбармақ төмен көрсетілген-«төмен» деңгейлерді білдіреді.

Коллаборативті орта құру, оқушылардың жас ерешеліктерін ескере отырып тапсырмалар құрастыру, қызмет түрін ауыстыру, кеңес беру.

Сабақ бойынша рефлексия



  • Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

  • Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

  • Жеткізбесе, неліктен?

  • Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

  • Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

  • Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?





Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақтыжақсартуға не ықпалете алады (оқытутуралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сыныптуралы немесе жекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлу қажет?







Белгілер:

С= барлықсыныпТ = топтықжұмысЖЖ = жұптықжұмысЖ = жекежұмыс

Тәж = тәжірибеК =көрсетуҚБ= қалыптастырушыбағалау



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!