Материалдар / Ойынның техникалық тәсілдерін үйрену. 5 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ойынның техникалық тәсілдерін үйрену. 5 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Мұғалімдерге пайдасы тиеді, жас мамандарға да үлгілі сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Сәуір 2021
394
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ: Өзгертілген командалық ойын

Күні: 06.10.2018 ж.

Сыныбы: 5

Мектеп: Жалпы Орта білім беретін Семиглавый Мар мектебі

Мұғалім: Сундетов Кайрат Куанович

Қатысқандар саны:13 Қатыспағандар саны: 0

Сабақ тақырыбы

Ойынның техникалық тәсілдерін үйрену

Осы сабаққа қол жеткізуге көмектесетін оқу мақсаттары

5.1.3.3 Қарапайым арнайы спорттық техникаларды орындау кезіндегі дағдылар мен реттікті білу және анықтау

Сабақ мақсаты

Қозғалыс ойындарда баскетбол элекметтерін жетілдіру

Допты оң және сол қолымен алып жүру

Кедергілер арқылы алып жүру

Арнайы спорттық техникаларды орындау кезіндегі дағдылар мен реттілікті дамытуға септігін тигізу

Жетістік критерийлері

Аздаған ауқымдағы арнайы спорттық қозғалыс әрекеттерінің дәлдәгән бақылайды және икемділікті дамытуға арналған қимыл-қозғалыс дағдыларын орындайды.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар келесі ұғымдарды біледі және қолдана алады

Доп-мячь-ball

Себет-корзина-busket

Секіру-прыжок-jump

Пән аралық байланыстар

Бұл сабақта өзін-өзі тану пәнімен өзара пәнаралық байланысорнатуға болады

Алдыңғы меңгерілген білім

Аздаған ауқымдағы арнайы спорттық спецификалық қозғалыс әрекеттерінің дәлдәгән бақылауды және икемділікті дамытуға арналған қимыл-қозғалыс дағдыларын білу және түсіну. (оқушылар баскетбол ойыны туралы біледі және допты екі қолмен алып жүре алады)

дескрипторлар

-берілген жаттығу техникаларын орындайды.

-допты алып жүру техникаларын дұрыс орындай алады

-допты кедергілер арқылы алып жүруді орындауы керек

Сабақтың жоспарлаған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

  • Сапқа тұрғызу

  • Жүру жаттығулары

  • Жүгіру жаттығулары

  • Арнайы дамыту жаттығулары

  • Доппен орындалатын жаттығулар

  • Сабақтың мақсатын таныстыру

Спорт залы, доп, кедергілер, ысқырғыш

Сабақтың ортасы

  • Қауіпсіздік ережелерін сақтау жөнінде мағлұматтар беру.

  • Допты оң және сол қолмен алып жүру техникасы. Допқа қарамай алақанмен допты сезіну. Оң аяқты тізіден бүгіп, сол аяқтың тізесін еденге тіреу допты соғып тұру, қолды алмастырған кезде аяқты бірге алмастыру

  • Допты кедергілер арқылы алып жүру. Баскетбол ойнын меңгеру үшін ең бастысы техникасын дұрыс үйренуі тиіс

«Ырғақты қайтала». Ойынға екі ойыншыдан қатысады. Бірінші ойыншының артынан екінші ойыншы тұрады, екінші ойыншының қолында доп. Мұғалімнің белгісімен бірінші ойыншы зал ішінде түрлі қимылдар жасап еркін қозғалады. (Жылдам жүгіріп, тоқтап, бағытын өзгертіп т.б.) Екінші ойыншы допты соғып жүріп бірінші ойыншының артынан қалмай қимылдарын қайталауға тиіс. Жұптасқан ойыншылардың ара қашықтығы екі метрдей болады. Мұғалімнің белгілі бойынша қолында добы жоқ ойыншы жанымен алға қозғалады. Ал екінші ойыншы оның жанында допты соғып жүреді. Залды бір айналып шыққаннан соң ойыншылар орын ауыстырады.

Кедергілер, доатар, ысқырғыш

Сабақтың соңы

Оқушыларға қойылатын сұрақтар:

  • Сабақта нені үйрендім?

  • Бүгін мен ................. таныстым.

  • Маған қиын ............. болды.

  • Мен .......... түсіндім.

  • Мен ......... үйрендім.

Бағдаршам

Дифференциалды оқыту

  • Допты оң қолмен соғып алып жүруді қайталау

  • Допты кедергілер арқылы оң және сол қолмен алып жүру

  • Едендегі кедергіні оң және сол қол арқылы орнынан қозғау арқылы алып жүру және сыныптасына көмектесу (қабілетті)

Бағалау

  • Сабақты бағалауды мұғалім төмендегі әдіс арқылы жүзеге асырады:

Бағдаршам

Қабілетті және белсенді оқушыларға бағдаршамның жасыл түсін беру.

Аз белсенді оқушыларға сары түсті және қолдауға мұқтаж оқушыларға қызыл түсті беру.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаты/оқыту шынайы болдыма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сабақтағы ахуал қалай болды? Менің жұмысқа деген саралау тәсілін тиімді болды ма? Мен жоспарыма қандай өзгеріс енгізгім келеді?

Қорытынды

Өзіңе ұнаған жаттығуды атап көрсетіңіз?

  1. Допты алып жүру жаттығулары

  2. Суреттегі жаттығуларды көрсету

Қандай тапсырма сабақтың тиімді жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді?!

  1. Көрнекі құралдармен жұмыс жасау.

  2. Бейне жазбалар арқылы көрсету

Сабақ барысында оқушылардың жаттығуды қандай деңгейде меңгере алатыны туралы білдім? Допты еркін оң және сол қолмен алып жүруге арналған жаттығулар.





















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!