Орхон-Енисей ескерткіштері «Күлтегін» жыры Ел тәуелсіздігі үшін күрескен батырлар

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Орхон-Енисей ескерткіштері «Күлтегін» жыры Ел тәуелсіздігі үшін күрескен батырлар

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақтың мақсаты Барлық оқушылар: шығарманың мазмұнын біледі Оқушылардың көбісі: шығарманың композициялық құрылымын анықтай алады Оқушылардың кейбірі: шығарма сюжетіне, тұлғалық болмысына талдау жүргізеді, өзіндік көзқарас танытады.
Материалдың қысқаша нұсқасы

САБАҚ: 1- сабақ Лицей:

Күні: Мұғалімнің аты-жөні: А.Ежембаева

Сынып: 7 «Ж» Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:


Сабақтың тақырыбы Орхон-Енисей ескерткіштері «Күлтегін» жыры Ел тәуелсіздігі үшін күрескен батырлар

Сабақтың тақырыбы Орхон-Енисей ескерткіштері «Күлтегін» жыры Ел тәуелсіздігі үшін күрескен батырлар

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу

мақсаттары 7.1.2.1 /Т/Ж/- әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдау

мақсаттары 7.1.2.1 /Т/Ж/- әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдау

Сабақтың мақсаты Барлық оқушылар: шығарманың мазмұнын біледі Оқушылардың көбісі: шығарманың композициялық құрылымын анықтай алады Оқушылардың кейбірі: шығарма сюжетіне, тұлғалық болмысына талдау жүргізеді, өзіндік көзқарас танытады.

Сабақтың мақсаты Барлық оқушылар: шығарманың мазмұнын біледі Оқушылардың көбісі: шығарманың композициялық құрылымын анықтай алады Оқушылардың кейбірі: шығарма сюжетіне, тұлғалық болмысына талдау жүргізеді, өзіндік көзқарас танытады.

Бағалау критерийлері · Шығарма мазмұнын біледі · Композициялық құрылымын анықтайды · Шығарманың құрамдас бөлшектеріне өзіндік көзқарас білдіреді

Бағалау критерийлері · Шығарма мазмұнын біледі · Композициялық құрылымын анықтайды · Шығарманың құрамдас бөлшектеріне өзіндік көзқарас білдіреді



Жоспарланатын

уақыт



Дереккөздер

Сабақтың бас

Қызығушылықты ояту



Сыныпты cурет арқылы

4топқа бөлу. Әр топ өздерінің суреттері бойынша білетін ақпараттарын айту үшін топта 1минут талқылайды. Оқушылар жауабы тыңдалады. Сабақтың тақырыбы, мақсаты, жетістік критерийі таныстырылады.


Сабақтың ортасы

Мағынаны тану «Түртіп алу» әдісі. Оқушыларға https://www.youtube.com/watch?v=dE46jWbdDZI сілтемесіндегі бейнебаянды көреді. (Мұғалім қажет деген тұстарын көрсетеді). Оқушылар қажетті ақпаратты дәптерлеріне түртіп жазып алады. Жазып алған ақпараттарын сабақ барысында қолданады. Тапсырма Оқушылар тапсырманы топта орындайды. Әр топқа шығармадан үзінді беріледі. Оқушылар үзіндіні топта оқып, мазмұнын талқылайды.Топтан бір спикер таңдалады. Спикер өз топтарына берілген үзіндінің мазмұнын басқа топтарға барып түсіндіреді.

Бағалау критерийі Дескрипторлар Шығарма мазмұнын біледі Шығарманы мазмұндайды Ойын жүйелі, түсінікті жеткізеді Бағалау. «Дауыс беру» әдісі Оқушылар спикерлерді дауыс беру арқылы бағалайды. Әр оқушы бір спикерге ғана дауыс бере алады. Шығарма мазмұнын жақсы түсіндіре білген әрі әсерлі етіп жеткізген спикерге дауыс береді Тапсырма 2 Оқушылар сынып болып шығарманың композициялық құрылымын ажыратады және оны тақтаға жазады. (Мұғалім қажет болған жағдайда оқушыларға көмек береді, бағыттайды) Шығарманың басталуы.... Шығарманың дамуы... Шығарманың шиеленісуі... Шарықтау шегі... Шығарманың шешімі.. Бағалау. «Шеңбер бойымен бағалау» әдісі. Жұптар кестелерін шеңбер бойымен бір –біріне берді, критерий бойынша бағалайды, к


https://www.youtube.com/watch?v=dE46jWbdDZI

Сабақтың соңы

Кері байланыс. Үйге тапсырма: Орхон ескерткіштері, «Күлтегін» жыры туралы қосымша ақпарат іздеу, ақпаратты дәптерге конспект етіп жазып келу.

Ауызша кері байланыс

Дифференциацияны берілетін тапсырма,

Дифференциацияны берілетін тапсырма,

Дифференциацияны берілетін тапсырма,

күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін

күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін

күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін

уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы

уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы

уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы

Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары

жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді?

Сыныптағы оқу атмосферасы қандай

болды? Дифференциацияны жүзеге

асыру қолымнан келді ме? Мен

жоспарланғануақытымды ұстандым

ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер

енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз

Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет

болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?








Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
14.05.2022
604
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі