жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Открытое занятие: «Малые Олимпийские игры»
Открытое занятие: «Малые Олимпийские игры»
|
САБАҚ: Мұхтар Әуезов Жетім |
Мектеп: Үңгіртас орта мектебі КММ |
|||||||
|
Күні: 6.12.2018 жыл |
Мұғалімнің есімі: Ізтілеуова Жанат Әлімбекқызы |
|||||||
|
СЫНЫП: 4 Ә |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Мәтіннің мазмұнын құрылымына қарай түсініп, кейіпкерлердің іс-әрекетін салыстыра отырып, негізгі ойды анықтау. |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтіннің мазмұнын түсініп, кейіпкердің іс әрекетін сипаттайды |
|||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: кейіпкердің іс әрекетін сипаттай отырып мысал келтіре алады |
||||||||
|
Кейбір оқушылар: күнделікті өмірде кездесетін оқиғамен байланыстырып, баға береді |
||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Кейіпкерлерді сипаттай отырып іс әрекеттері туралы айта алады. |
|||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
||||||||
|
Қиянат, қаға беріс |
||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
||||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
||||||||
|
Мәтінде адамдардың қандай қылығы сыналады? |
||||||||
|
Сіз неліктен олай екенін айта аласыз ба? |
||||||||
|
Әңгіме неліктен жетім деп аталғанын айта аласыз ба? |
||||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
||||||||
|
Табиғат пен баланың көңіл күйін суреттеп жазады. |
||||||||
|
Бағалау критерийлері |
-Мәтіннің құрылымына қарай ретін анықтай алады; -Кейіпкерлерді сипаттайды; -Адамдардың бойында кездесетін қылықтарды салыстырады; -Мәтіннің негізгі ойын анықтайды. |
|||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Топтық, жұптық жұмыста бірлесе жұмыс істеуде ынтымақтастық, мейірімділік, жанашырлық атмосферасы мен өмір бойы білім алуға тәрбиелеу |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі бойынша сөз тіркестеріне сөйлем құрап жазады, дүниетану табиғат құбылысы туралы жазады. |
|||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
bilimland.kz бейне фильм, слайдтағы суреттер |
|||||||
|
Алдыңғы тақырып |
А.Дулатов Аяулы Жақаң |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған уақыт (жаттығулар) |
Ресурстар |
||||||
|
Басталуы 2 мин 5 мин 3 мин |
1.Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық дайындық «Көңілді күн» әдісі арқылы оқушылардың көңіл күйлерін жақсарту.
- Көңіл – күйлеріңіз
қалай? Бүгінгі көңіл-күйлеріңізді бет әлпеттеріңіз арқылы көрсетіңіздерші. 2.Үй тапсырмасын пысықтау. Еске түсіру кезеңі. «Өткенді білмей, болашаққа ұмтылу мүмкін емес!» Н. Назарбаев. Жеке жұмыс «Серпілген сауал» әдісі - Анасының «Менің жаным да ержетіп, оқымысты болады, көрген аян түсім бар, сол келеді» деген үміті мен сенімі ақталды ма? Қалай және кімдердің арқасында? -«Қуанышы қойнына сыймай» деген тіркесті сөздерді пайдаланып, сөйлем кім құрап береді? -Міржақып «Оян қазақ» кітабында не туралы ұрандаған? -«Кәмпескелеу» дегенді қалай түсінесің? -М.Дулатов нені армандаған екен? Жұптық жұмыс Мәтінге сүйеніп, сызба бойынша Міржақыпқа сипаттама жаз.
Автордың көзқарасы, ойы:
Ерекшелігі:
Сыртқы түр-әлпеті: денесі бойы киімі қимылы
ҚБ «Ризалық белгісі» әдісі арқылы сұрақтарға жауап бергеніне қарай бағалаймын. 3. Ой қозғау. «Сурет сыры» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын анықтау. Айқындық сұрақтар
Оқушылардың жауабы ............... |
Үлестірме 1
Слайдтағы сурет |
||||||
|
Ортасы
2 мин
5 мин
3 мин
10 мин
3 мин
4 мин |
4.Жаңа сабақ Мұхтар Әуезов Жетім «Ол кім?» әдісі арқылы автор туралы мәлімет беріп кету. Олай болса «Бұл дәуірде өз тілін, әдебиетін білмеген, қадірлемеген адам толық мәнді адам емес» - деп айтып кеткен Мұхтар Әуезовтың сөзімен сабағымызды бастайық. Сабақ мақсатымен, бағалау критерийімен, бағалау парағымен таныстыру. Мағынаны тану «Микрафон» әдісі арқылы мәтінді оқытамын. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы мәтіннің мазмұнын ашу. -Әңгіме қалай басталады? -Жападан-жалғыз келе жатқан бала кім? -Әңгімеде Қасым жетімдіктің қорлығын қалай көрді? -Қараңғы түнде Қасымға қорқынышты елес болып нелер көрінді? -Егер сен Қасымның орнында болсаң не істер едің? -Қасымға жетімдіктен құтылудың қандай амалын айтар едің? -Иса мен Қадишаның қылықтарына баға беріңіздерші? Сөздікпен жұмыс. қиянат-әділетсіздік, зорлық, өктемдік қаға беріс-шеттеу, бұрылыс, тасалау жер Сергіту сәті: бейне ролик 6.Топтық жұмыс «Аялдама» әдісі арқылы әр топ өздеріне берілген мәтін бөлігін оқып, топта талқылап, келесі топқа сағат тілі бойынша ауысып отырып, бір-біріне түсіндіреді. Әр топ мұғалімнің нұсқауы бойынша берілген бөлімді жоспар бойынша реттілігін анықтап, қорғайды. ҚБ ««Дыбыстау» (ооо, ууу, ммм) әдісі арқылы оқушылармен бірге бағалау 7.Қорытынды
Салыстыру. Қазіргі заманмен
салыстырғанда жетімдер бар, бірақ олар Үкімет үйінде /балалар
үйінде тәрбиеленеді. |
Bilimland.kz бейне фильм
Оқулық
Үлестірме 2
Слайдтағы суреттер |
||||||
|
Аяқталуы 2 мин
1 мин |
8.Рефлексия «ҚҚҚ» әдісі Қызықты болған сәт ........ Қиын туғызған сәт ...... Құнды болған сәт ........
Үйге тапсырма: Мәтінді түсініп оқу, 6 тапсырма 98-99 бет |
Стикер
Күнделік |
||||||
|
Қосымша ақпарат: |
||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
|
||||||
|
А деңгейіндегі оқушыларға сұрақты қайталап, нақтылап жауап беруіне қарай қолдау көрсету, топта спикер рөлін ұсыну. А, В деңгейіндегі оқушылардың жауаптарына толықтырулар енгізу арқылы қолдау көрсету. |
«Ризалық белгісі» арқылы кері байланыс бере отырып бағалаймын, «Дыбыстау» әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалайды. Өзін-өзі бағалау парағы |
Сергіту сәтіндегі, сыныптағы қауіпсіздік ережесі. |
||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|||||||
|
|
||||||||
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесіп не білдім?
|
||||||||
шағым қалдыра аласыз













