2-сынып Математика
|
Тақырыбы |
Санды 2-ге көбейту кестесі |
|
|
Сілтеме |
Математика оқулығы, 2- сынып, 230-231 бет |
|
|
Мақсаты: |
Оқушыларға көбейту және бөлу амалы арасындағы байланысты меңгерту, санды 2-ге көбейту және бөлу кестесімен таныстыру. Логикалық ойлау, есте сақтау,танымдық, шығармашылық қабілеттерін, математикалық тіл байлығын, шапшаң есептеу дағдыларын дамыту. Оқуға, ұжымшылдыққа, достық қарым-қатынаста еңбек етуге, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
|
|
|
Күтілетін нәтиже |
Пәнге қызығушылығы артады. Шығармашылық қабілеттері дамиды. |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Сабақтағы психологиялық ахуал |
Сәлемдесу. Оқушылар зейінін сабаққа аудару, түгендеу. Топқа бөлу мақал – мәтел арқылы. Алтау ала болса, Ауыздағы кетеді Төртеу түгел болса, Төбедегі келеді. 1- топ. « Алғырлар» 2- топ. « Тапқырлар » Күн жарығын алақанға саламын, Жүрегіме басып ұстай қаламын. Ізгі әрі нәзік, жарық, мейірімді Болып кетер сонда менің жан - жағым. |
|
|
Оқыту әдістері: |
АКТ, сұрақ – жауап, түсіндіру, талдау – жинақтау, топпен жұмыс, |
|
|
Үй тапсырмасы
Дәптер мен жұмыс
Жаңа тақырып
Топпен жұмыс
Тақтамен жұмыс
Сергіту сәті
Деңгейлік тапсырмалар
Ортақ сұрақ
Сызбамен жұмыс
Қорытынды
Бағалау.
Үйге тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
№6 229 – бет тексеру
Сұрақ – жауап
Көбейтудің компоненттерін атаңдар ?
Бөлудің компоненттерін атаңдар?
Бүгінгі күнді дәптерге жазу Математикалық диктант 0 мен 2 сандарының көбейтіндісі неге тең? 7 мен 1 сандарының көбейтіндісі неге тең? 6 мен 6 сандарының бөліндісі неге тең? 0 мен 8 сандарының бөліндісі неге тең?
Оқушылармен бірге орманға саяхатқа шығамыз. Есіңде сақта! 2 * 2 = 2 + 2 2 * 2 = 4 4 : 2 = 2 3 * 2 = 3 + 3 3 * 2 = 6 6 : 2 = 3 4 * 2 = 4 + 4 4 * 2 = 8 8 : 2 = 4 5 * 2 = 5 + 5 5 * 2 = 10 10 : 2 = 5
Аюға құлпынай терісейік! № 2 есеп Әр топқа есеп жазылған құлпынай беру 1-топ Қарындаш 5 теңге тұрады. Осындай 2 қарындаш неше теңге тұрады? 2-топ Кері есеп құрастыр және шығар.
Саңырауқұлақ теру Қай топ көп саңырауқұлақ тереді екен? Есептер жазылған саңырауқұлақ теру.
2 * 2 3 * 2 4 * 2 5 * 2 20 * 2 30 * 2 40 * 2 50 * 2 200 2 300 * 2 400 * 2 500 * 2
Видео ролик
Түлкінің әр топқа тапсырмалары 1 – топ А деңгей 600 : 2 800 : 2 В деңгей 40: 2 100 : 2
20 : 2 80 : 2 С деңгей 6 : 2 10: 2 2 – топ А деңгей 400 : 2 1000 : 2 В деңгей 60 : 2 80 : 2
100: 2 40 : 2 С деңгей 4 : 4 10 : 5
Қоянның тапсырмасы Қоянға сәбіз теріп көмектесейік 10-ға дейінгі сандардың ішінен 2 – ге бөлінетін сандарды атаңдар
Слайдта берілген сызба бойынша түсіндіріп кету: 2-ге қалдықсыз бөлінетін сандар жұп сандар деп аталады.
2 -ге бөлінбейтін сандар тақ сандар деп аталады.
Ой қорыту. Әр топқа тест беру
Қызғалдақ теру Тақтада ілініп тұрған қызғалдақтардағы 2-нің көбейту кестесін айтып, қызғалдақ гүлін тереді.
Оқушыларды әр тапсырма сайын берілген смайликтері арқылы бағалау.
№ 5 есеп 231 – бет 2 – нің көбейту кестесін жаттау |
Оқушылар дәптерлерінен №6 есептің жауаптарын оқиды.
Оқушы жауабы:
Дәптерлеріне күнді жазады.
0 7 1 0
1 қарындаш – 5 тг 2 қарындаш - ? тг
2 қарындаш – 10 тг 1 қарындаш - ? тг
Әр топ саңырауқұлақ теріп есептерді шығарады.
Видео роликтағы іс қимылдарды қайталайды.
Әр топтағы оқушылар дәптерлеріне алған деңгейлік тапсырмаларын орындайды.
2, 4, 6, 8, 10 сандарды жазады.
Қосымша ақпарат алады.
1,3,5,7,9
Тестті орындап екі топ бір – бірлерін тексереді.
2 – нің көбейту кестесін ауызша айтады, қызғалдақ гүлін жинайды.
Күнделікке жазу |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қауіпсіздік техникасы. Ойын кезіндегі допты қолдану әдісін орындау
Қауіпсіздік техникасы. Ойын кезіндегі допты қолдану әдісін орындау
2-сынып Математика
|
Тақырыбы |
Санды 2-ге көбейту кестесі |
|
|
Сілтеме |
Математика оқулығы, 2- сынып, 230-231 бет |
|
|
Мақсаты: |
Оқушыларға көбейту және бөлу амалы арасындағы байланысты меңгерту, санды 2-ге көбейту және бөлу кестесімен таныстыру. Логикалық ойлау, есте сақтау,танымдық, шығармашылық қабілеттерін, математикалық тіл байлығын, шапшаң есептеу дағдыларын дамыту. Оқуға, ұжымшылдыққа, достық қарым-қатынаста еңбек етуге, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
|
|
|
Күтілетін нәтиже |
Пәнге қызығушылығы артады. Шығармашылық қабілеттері дамиды. |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Сабақтағы психологиялық ахуал |
Сәлемдесу. Оқушылар зейінін сабаққа аудару, түгендеу. Топқа бөлу мақал – мәтел арқылы. Алтау ала болса, Ауыздағы кетеді Төртеу түгел болса, Төбедегі келеді. 1- топ. « Алғырлар» 2- топ. « Тапқырлар » Күн жарығын алақанға саламын, Жүрегіме басып ұстай қаламын. Ізгі әрі нәзік, жарық, мейірімді Болып кетер сонда менің жан - жағым. |
|
|
Оқыту әдістері: |
АКТ, сұрақ – жауап, түсіндіру, талдау – жинақтау, топпен жұмыс, |
|
|
Үй тапсырмасы
Дәптер мен жұмыс
Жаңа тақырып
Топпен жұмыс
Тақтамен жұмыс
Сергіту сәті
Деңгейлік тапсырмалар
Ортақ сұрақ
Сызбамен жұмыс
Қорытынды
Бағалау.
Үйге тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
№6 229 – бет тексеру
Сұрақ – жауап
Көбейтудің компоненттерін атаңдар ?
Бөлудің компоненттерін атаңдар?
Бүгінгі күнді дәптерге жазу Математикалық диктант 0 мен 2 сандарының көбейтіндісі неге тең? 7 мен 1 сандарының көбейтіндісі неге тең? 6 мен 6 сандарының бөліндісі неге тең? 0 мен 8 сандарының бөліндісі неге тең?
Оқушылармен бірге орманға саяхатқа шығамыз. Есіңде сақта! 2 * 2 = 2 + 2 2 * 2 = 4 4 : 2 = 2 3 * 2 = 3 + 3 3 * 2 = 6 6 : 2 = 3 4 * 2 = 4 + 4 4 * 2 = 8 8 : 2 = 4 5 * 2 = 5 + 5 5 * 2 = 10 10 : 2 = 5
Аюға құлпынай терісейік! № 2 есеп Әр топқа есеп жазылған құлпынай беру 1-топ Қарындаш 5 теңге тұрады. Осындай 2 қарындаш неше теңге тұрады? 2-топ Кері есеп құрастыр және шығар.
Саңырауқұлақ теру Қай топ көп саңырауқұлақ тереді екен? Есептер жазылған саңырауқұлақ теру.
2 * 2 3 * 2 4 * 2 5 * 2 20 * 2 30 * 2 40 * 2 50 * 2 200 2 300 * 2 400 * 2 500 * 2
Видео ролик
Түлкінің әр топқа тапсырмалары 1 – топ А деңгей 600 : 2 800 : 2 В деңгей 40: 2 100 : 2
20 : 2 80 : 2 С деңгей 6 : 2 10: 2 2 – топ А деңгей 400 : 2 1000 : 2 В деңгей 60 : 2 80 : 2
100: 2 40 : 2 С деңгей 4 : 4 10 : 5
Қоянның тапсырмасы Қоянға сәбіз теріп көмектесейік 10-ға дейінгі сандардың ішінен 2 – ге бөлінетін сандарды атаңдар
Слайдта берілген сызба бойынша түсіндіріп кету: 2-ге қалдықсыз бөлінетін сандар жұп сандар деп аталады.
2 -ге бөлінбейтін сандар тақ сандар деп аталады.
Ой қорыту. Әр топқа тест беру
Қызғалдақ теру Тақтада ілініп тұрған қызғалдақтардағы 2-нің көбейту кестесін айтып, қызғалдақ гүлін тереді.
Оқушыларды әр тапсырма сайын берілген смайликтері арқылы бағалау.
№ 5 есеп 231 – бет 2 – нің көбейту кестесін жаттау |
Оқушылар дәптерлерінен №6 есептің жауаптарын оқиды.
Оқушы жауабы:
Дәптерлеріне күнді жазады.
0 7 1 0
1 қарындаш – 5 тг 2 қарындаш - ? тг
2 қарындаш – 10 тг 1 қарындаш - ? тг
Әр топ саңырауқұлақ теріп есептерді шығарады.
Видео роликтағы іс қимылдарды қайталайды.
Әр топтағы оқушылар дәптерлеріне алған деңгейлік тапсырмаларын орындайды.
2, 4, 6, 8, 10 сандарды жазады.
Қосымша ақпарат алады.
1,3,5,7,9
Тестті орындап екі топ бір – бірлерін тексереді.
2 – нің көбейту кестесін ауызша айтады, қызғалдақ гүлін жинайды.
Күнделікке жазу |
|
шағым қалдыра аласыз













