|
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:4-бөлім.Қазақтың ұлттық және зияткерлік ойындары. |
Мектеп: |
||
|
Күні: |
Мұғалім аты-жөні:Базаров Қ |
||
|
Сынып:8 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Қозғалмалы ойындар. Қазақтың ұлттық ойындары. |
||
|
Оқу мақсаты |
8.2.3.1 Қолайлы оқу-үйрену ортасын қалыптастыру бойыншабіріккен, әрі тиімді жұмыс дағдыларын талқылау және көрсете білу |
||
|
Сабақ мақсаты |
Қолайлы оқу-үйрену ортасын қалыптастыру бойыншабіріккен, әрі тиімді жұмыс дағдыларын талқылау және көрсете білуді үйрету. |
||
|
Бағалау критерийі |
Қазақтың ұлттық ойыны асық ойнауда шеберлік қабілеттерін көрсетеді,Асық ату, бес тас ойындарының ережесін, ойнау тәсілін көрсетеді |
||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну, қолдану. |
||
|
Тілдік мақсаттары
|
Пәнге қатысты сөздік пен терминдер: Тоғызқұмалақ, ойын, ереже, логика, ойлау, қабілет, алдау, төреші/судя, атсырау, дебют, тұздық алу, байлық жинау, құмалақтар, есептеу, санау, оттау аттары. |
||
|
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: Талқылауға арналған сұрақтар: : Ойында жеңіу үшін ,қандай тәсілдерді қолдануға болады? Ойында тұздық қай кезде алынады және не себепте?Атсырау нені білдіреді? |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Сын тұрғысынан ойлау қабілеттерін дамыту. |
||
|
Пән аралық байланыстар |
Математика және тарих пәндерімен байланыстыру. |
||
|
АКТ пайдалану дағдысы |
|
||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
|
||
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттері |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 15мин |
Оқушыларды сапқа тұрғызу, кезекшіден баянат қабылдау, сәлемдесу, түгелдеу, сабақтың тақырыбын, мақсатын айтып таныстыру.Сергіту сәтін жасап, сыныпты бірнешетопқа бөліп, сабақтың негізгі бөліміне ауысымын. |
Кең, таза бөлме, тоғыз құмалақ тақталары мен құмалақтары. |
|
Сабақтың ортасы 20мин
|
Тапсырма: «Асық ату» және «Бес тас» ойынының ережесін түсіндіріңіз және білім алушыларды топқа бөлу арқылы ойындарды ережесімен ойнатыңыз. Асық ойыны — қазақ халқының дәстүрлі ойыны. Асық ойыны күндіз де, түнде де ойналады. Күндізгісі – мергендікке, түнгісі – ептілікке баулиды. Иіргенде түскен қалпына қарай асық – алшы,тәйке, бүк , шік деп, ал атуға арнап арнайы қорғасын құйылып жасалғаны – сақа, жақсылары – оңқы аталады.
Тақырыпқа байланысты оқушылырдың оқуға деген белсенділігін арттыру мақсатында бүгінгі сабағымда«Диалог сабағы»әдісін қолдандым. Бұндай сабақ барысында оқушыларға бірқатар сұрақтар қойылып, олардың ол сұрақтарға жауап беруі арқылы жаңа материал түсіндіріледі.
|
Кең, таза бөлме, тоғыз құмалақ тақталары мен құмалақтары, сағат, дәптер, қалам. |
|
С |
Сабақты қорытындылау. Смайлик тарату әдісімен бағалау, үй тапсырмасын беру. |
|
|
Саралап оқыту- көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларды дамытуды қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау-Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалайша жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын қадағалау |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақтың ұлттық және зияткерлік ойындары.
Қазақтың ұлттық және зияткерлік ойындары.
|
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:4-бөлім.Қазақтың ұлттық және зияткерлік ойындары. |
Мектеп: |
||
|
Күні: |
Мұғалім аты-жөні:Базаров Қ |
||
|
Сынып:8 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Қозғалмалы ойындар. Қазақтың ұлттық ойындары. |
||
|
Оқу мақсаты |
8.2.3.1 Қолайлы оқу-үйрену ортасын қалыптастыру бойыншабіріккен, әрі тиімді жұмыс дағдыларын талқылау және көрсете білу |
||
|
Сабақ мақсаты |
Қолайлы оқу-үйрену ортасын қалыптастыру бойыншабіріккен, әрі тиімді жұмыс дағдыларын талқылау және көрсете білуді үйрету. |
||
|
Бағалау критерийі |
Қазақтың ұлттық ойыны асық ойнауда шеберлік қабілеттерін көрсетеді,Асық ату, бес тас ойындарының ережесін, ойнау тәсілін көрсетеді |
||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну, қолдану. |
||
|
Тілдік мақсаттары
|
Пәнге қатысты сөздік пен терминдер: Тоғызқұмалақ, ойын, ереже, логика, ойлау, қабілет, алдау, төреші/судя, атсырау, дебют, тұздық алу, байлық жинау, құмалақтар, есептеу, санау, оттау аттары. |
||
|
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: Талқылауға арналған сұрақтар: : Ойында жеңіу үшін ,қандай тәсілдерді қолдануға болады? Ойында тұздық қай кезде алынады және не себепте?Атсырау нені білдіреді? |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Сын тұрғысынан ойлау қабілеттерін дамыту. |
||
|
Пән аралық байланыстар |
Математика және тарих пәндерімен байланыстыру. |
||
|
АКТ пайдалану дағдысы |
|
||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
|
||
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттері |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 15мин |
Оқушыларды сапқа тұрғызу, кезекшіден баянат қабылдау, сәлемдесу, түгелдеу, сабақтың тақырыбын, мақсатын айтып таныстыру.Сергіту сәтін жасап, сыныпты бірнешетопқа бөліп, сабақтың негізгі бөліміне ауысымын. |
Кең, таза бөлме, тоғыз құмалақ тақталары мен құмалақтары. |
|
Сабақтың ортасы 20мин
|
Тапсырма: «Асық ату» және «Бес тас» ойынының ережесін түсіндіріңіз және білім алушыларды топқа бөлу арқылы ойындарды ережесімен ойнатыңыз. Асық ойыны — қазақ халқының дәстүрлі ойыны. Асық ойыны күндіз де, түнде де ойналады. Күндізгісі – мергендікке, түнгісі – ептілікке баулиды. Иіргенде түскен қалпына қарай асық – алшы,тәйке, бүк , шік деп, ал атуға арнап арнайы қорғасын құйылып жасалғаны – сақа, жақсылары – оңқы аталады.
Тақырыпқа байланысты оқушылырдың оқуға деген белсенділігін арттыру мақсатында бүгінгі сабағымда«Диалог сабағы»әдісін қолдандым. Бұндай сабақ барысында оқушыларға бірқатар сұрақтар қойылып, олардың ол сұрақтарға жауап беруі арқылы жаңа материал түсіндіріледі.
|
Кең, таза бөлме, тоғыз құмалақ тақталары мен құмалақтары, сағат, дәптер, қалам. |
|
С |
Сабақты қорытындылау. Смайлик тарату әдісімен бағалау, үй тапсырмасын беру. |
|
|
Саралап оқыту- көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларды дамытуды қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау-Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалайша жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын қадағалау |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
абақтың соңы
5мин












