Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Түсінікті
Материалдар / Қазыбек би "Кім жақын? Не қымбат? Не қиын?"
2024-2025 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
Жүктеп алғыңыз келеді ме?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен жасалған
Қазыбек би "Кім жақын? Не қымбат? Не қиын?"
Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақта алынған тапсырманы орындау барысында оқушыларға қолдау көрсету үшін саралау жұмыстарын жүргіземін.
«РАФТ» стратегиясы арқылы берілген тапсырманы орындау барысында:
Қолдауды қажет ететін оқушыларға тапсырманы орындау барысында өз пікірін жүйелі жазуына, жүйелі жеткізуіне, дұрыс ойлануына көмектесемін және қосымша уақыт беремін.
Орта деңгейлі оқушыларға тапсырманы орындау барысында терең ойлануына, ойын жүйелі жеткізуге, өзіндік көзқарасын білдіру үшін, берілген тапсырманы орындауда дұрыс қорытындыға келу үшін қолдау көрсетемін.
Қабілетті оқушыларға тапсырманы орындауда мысалдарды пайдалануға және өмірмен байланыстыруға бағыт-бағдар беремін.
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
Бөлім:Атадан қалған асыл
сөз
Күні:
Сынып: 9
Мектеп:№2
ЖББМ
Мұғалімнің
аты-жөні: Жарху
А.Е.
Қатыспағандар:
Қатысқандар:
Сабақтың
тақырыбы
Қазыбек би «Кім жақын? Не
қымбат? Не қиын?»
Осы сабақ арқылы жүзеге
асатын оқу мақсаттары
Т/Ж 9.1.3.1 – көркем
шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін
анықтау;
А/И 9.2.4.1 – автор стиліне
сүйене отырып, шығармашылық жұмыс
жазу.
Сабақ
мақсаттары
Барлық оқушылар орындай
алады:
Көркем шығарманың
мазмұнын түсініп, идеясын анықтайды, автор стиліне сүйене отырып,
шығармашылық жұмыс жазады;
Оқушылардың
көпшілігі орындай алады:
Көркем шығармадағы
кейіпкерлер жүйесін анықтайды, шығармашылық жұмыс жазу барысында
өзіндік көзқарастарын білдіре
алады;
Кейбір оқушылар
орындай алады:
Кейіпкерлер жүйесін
мысалдармен дәлелдей отырып анықтай алады, шығармашылық жұмыс
жазуда автор стиліне сүйенеді, өмірмен байланыстыра
алады.
Тілдік
мақсаттар
Оқушылар орындай
алады:
Көркем шығарманың
идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтай
алады;
Автор стиліне сүйене
отырып, шығармашылық жұмыс
жазады.
Пәнге қатысты
сөздік қор мен терминдер:Шешендік сөздер, Қазыбек би,
қымбат, жақын, қиын, сыбайлас,
ағайын;
Талқылауға
арналған сұрақтар:
Қазыбек би есіміне
қатысты не білесіңдер?
Ол
неліктенҚаздауысты
Қазыбекатанған деп
ойлайсыңдар?
Сендер үшін не
қымбат?
Сендерге ең жақын
адам кім? Сендер кімнің ең жақын адамымын деп
ойлайсыңдар?
Диалог құруға
арналған тіркестер:ағайын жақын, Отан қымбат,
анаң қымбат, кім жақын, не қымбат, не
қиын.
Ойлау дағдыларының
деңгейі
Білу, түсіну, қолдану,
бағалау
Бағалау
критерийлері
Көркем шығарманың
идеясына сай кейіпкер жүйесін
анықтайды;
Автор стиліне сүйене отырып,
шығармашылық жұмыс жазады.
Құндылықтарға
баулу
Тарихтың, мәдениет пен тілдің
біртұтастығы
Пәнаралық
байланыс
Тарих
Тақырып бойынша алдыңғы
білім
Әйтеке би «Қасқакөл
дауы»
Жоспар
Жоспарланған
уақыт
Жоспарланған жаттығу
түрлері
Ресурстар
Басы
5-минут
Ширату
жаттығуы
«Бұл жауап болса, онда
сұрақ қандай болады?»
әдісі
Мұғалім интербелсенді
тақтаға«бұл жауап болса, онда
сұрақ қандай болады?»әдісі бойынша бірнеше жауаптар
айтады, сол бойынша оқушылар сұрақтарын тауып, тақырыпты
анықтайды:
Тату болса, ағайын
жақын –Кім
жақын?
Туып-өскен елің
қымбат –Не
қымбат?
Іске аспаған сер
қиын –Не
қиын?
Топқа
бөлу
Тақырып бойынша
жазылған қағаздарды оқушылар алып, топқа
бөлінеді:
1-топ: Кім
жақын?
2-топ: Не
қымбат?
3-топ: Не
қиын?
4-күн, 5-үлестірме
материал, 64-бет
Ортасы
30-минут
1-тапсырма
«Әдебиет лотосы» кестесі
Оқушыларға«Кім жақын? Не қымбат?
Не қиын?» өлеңін оқытамын. Сол
бойынша оқушылар топ болып«Әдебиет
лотосы»кестесін
толтырады.
ТЖ.«Әдебиет
лотосы»
Шығарма
ның
атауы
Кейіп
кері
Қасиет тері қалай
суреттелген
Кейіпкерге берілетін
баға
Ой-тұжырым, мақал-мәтел,
даналық сөз
Дескриптор
шығармадағы
кейіпкерлерді анықтайды;
кейіпкерлерге баға
береді;
ой-тұжырым
жасайды.
ҚБ. Ауызша
бағалау(кейіпкерлерді бағалауың
жақсы; кейіпкерлерді суреттеудегі дәлелдемелерің толықтыруды қажет
етеді; ойыңды нақты жеткізуге тырыс; талпынысың жақсы; жауабың өте
орынды)
2-тапсырма «РАФТ»
әдісі
Роль
Аудитория
Форма
Тақырып
Оқушы
Сынып
Өлең
1-топ Кім
жақын?
2-топ
Неқымбат?
3-топ Не
қиын?
Дескриптор:
автор стиліне
сүйенеді;
шығармашылық жұмыс
жазады
ҚБ. Ауызша
бағалау(өте жақсы, өлең жазуда автор
стиліне сүйенгенсің, талпынысың жақсы, әлі де толықтыру қажет,
ойыңды әлі де нақтылай түс, тақырыпқа сай
жазылған)
Мәтінмен жұмыстың
тиімді тәсілдері,
Астана-2016ж.
Оқытудағы жаңа
әдіс-тәсілдер қоржынынан (27
бет)
Соңы
5-минут
Рефлексия
«Миыңның суретін
сал»әдісі бойынша сабақты
қорытындылау
Оқушылар мидың
суретін дәптерге салады да, оны сабақ кезінде меңгерген білімдерін
білдіретін сөздермен
толтырады.
Үйге
тапсырма:
«Сендерге ең жақын
адам кім? Сендер кімнің ең жақын адамымын деп ойлайсыңдар?» эссе
жазу
14-күн, 1-сабақ,
3-үлестірме
Қосымша
ақпарат
Саралау
Бағалау
Пәнаралық
байланыс
Сабақта алынған
тапсырманы орындау барысында оқушыларға қолдау көрсету үшін саралау
жұмыстарын жүргіземін.
«РАФТ» стратегиясы
арқылы берілген тапсырманы орындау
барысында:
Қолдауды қажет
ететін оқушыларға тапсырманы орындау барысында өз пікірін жүйелі
жазуына, жүйелі жеткізуіне, дұрыс ойлануына көмектесемін және
қосымша уақыт беремін.
Орта деңгейлі
оқушыларға тапсырманы орындау барысында терең ойлануына, ойын
жүйелі жеткізуге, өзіндік көзқарасын білдіру үшін, берілген
тапсырманы орындауда дұрыс қорытындыға келу үшін қолдау
көрсетемін.
Қабілетті оқушыларға
тапсырманы орындауда мысалдарды пайдалануға және өмірмен
байланыстыруға бағыт-бағдар
беремін.
1-тапсырма
бойынша қалыптастырушы бағалау
(ауызша):
кейіпкерлерді
бағалауың жақсы; кейіпкерлерді суреттеудегі дәлелдемелерің
толықтыруды қажет етеді; ойыңды нақты жеткізуге тырыс; талпынысың
жақсы; жауабың өте орынды)
2-тапсырма
бойынша қалыптастырушы бағалау
(ауызша):
(өте жақсы, өлең
жазуда автор стиліне сүйенгенсің, талпынысың жақсы, әлі де
толықтыру қажет, ойыңды әлі де нақтылай түс, тақырыпқа сай
жазылған)
Сабақ барысында
тарих пәнімен пәнаралық байланыс
болды.
Компьютерді
пайдалану барысында қауіпсізді шаралары сақталады. Сабақ
материалдарын пайдалану мақсатында интербелсенді тақтаны
пайдаландым. Білім алушы сабақ барысында «Мәңгілік Ел» жалпыұлттық
идеясындағы тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы - Қазыбек
бидің айтқан дана сөздерінің мағынасын ұғындыру, тәрбиелеу
негізінде алдым.
Рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу
мақсаттары жүзеге асырылды
ма?
Бүгін оқушылар нені
үйренді?
Сыныптағы оқу
атмосферасы қандай болды?
Жоспарланған саралау
жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды
ма?)
Уақытты қалай
пайдаландым?
Жоспарыма қандай
өзгеріс енгіздім және неге?
Оқушылардың
тапсырмаларды жүйелі, әрі дұрыс орындаулары арқылы оқу мақсаттары
мен міндеттері жүзеге
асырылды.
Бүгінгі сабақта
оқушылар көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін
анықтауды, автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазуды
үйренді.
Оқушылар сабақ
барысында әдеби шығарма идеясына сай кейіпкерлерге мінездеме берді,
белсенділік танытты.
Тапсырмалар оқу
мақсатына сай берілгендіктен, сабақ жоғары деңгейде өтті.
Жоспарланған саралау іске
асты.
Сабақ барысында
уақытты тиімді пайдаландым.
Жоспарыма ешқандай
өзгеріс енгізбедім. Себебі уақытты тиімді пайдаланғандықтан
тапсырмалар өз уақытында
орындалды.
Қорытынды
бағалау
Ең жақсы өткен екі
нәрсе (оқыту мен оқуға
қатысты)
770 ₸ - Сатып алу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Соңғы бір жылда:
45 000 000 ₸
Авторлар тапқан ақша
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз
Барлығы 663 959 материал жиналған
Жүктелуде...
Жүктелуде...
Жүктелуде...
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады