Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақ: Акробатикалық жаттығулар |
Мектеп: КММ №45 бейімделген орта мектеп |
|||||||||
|
Күні: 08.06.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні:Бейсенов Т.Д. |
|||||||||
|
Сынып: 10 б қыздар тобы |
Қатысқаны: |
Қатыспағаны: |
||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
Түрлі дене жаттығуларын іс жүзінде орындау, олардың ағзаға тигізетін әсері мен энергетикалық жүйемен байланысын түсіндіру және сипаттау |
|||||||||
|
Сабақ мақсаттары: Акробатика жаттығуларын беру арқылы дене бұлшықеттерін дамыта отырып, ептілік және иілгіштікті арттыру. |
||||||||||
|
Барлық оқушылар орындай алады: |
||||||||||
|
Түрлі дене жаттығуларын реттреттілігін біледі, жаттығуларды іс-жүзінде орындай алады. |
||||||||||
|
Оқушылар көпшілігі орындай алады: |
||||||||||
|
Түрлі дене жаттығуларды нормативке сай орындайды, олардың ағзаға тигізетін әсерін түсінеді. |
||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
||||||||||
|
Дене жаттығуларды нәтижеге орындап энергетикалық байланысын түсіндіріп сипаттап бере алады. |
||||||||||
|
Тілдік мақсат |
||||||||||
|
Оқушылар орындай алады: |
||||||||||
|
Акробатика жаттығуларын жасалуын атай алады |
||||||||||
|
Пәнге қатысты сөздік мен терминдер: |
||||||||||
|
Төсеніш, көпірше, қарлығаш. дөңгелеу |
||||||||||
|
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: |
||||||||||
|
Қарлығаш жасаған кезде қандай бұлшықет жұмыс жасайды? Алға дөңгелеудің неше әдісін білесіңдер? |
||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Үнемі жаттығуды жасау дененің қандай қасиеттерін дамытады? |
||||||||||
|
|
||||||||||
|
Не себепті .....деп ойлайсыз? |
||||||||||
|
Күшке жаттығу барысында неге демді қалыпты ұстау керекпіз? |
||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
40 |
|||||||||
|
Ишара |
Бас бармақ көрсету арқылы, қол соғу арқылы. |
|||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Техника қауіпсіздігі, гимнастиканың шығу тарихы. |
|||||||||
|
Жоспар |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||
|
Басы 10-12 мин |
Сапқа тұрғызамын. Сәлемдесемін. Сабаққа дайындығын тексеру. Тізім бойынша түгендеймін. Өтетін сабақтын жалпы мақсатымен танысады, қауіпсіздік ережесімен таныстырамын. «Жүректен - жүрекке» шеңбері – Әрбір еркелетіп айтатын есім гүлге ұқсайды. Гүлдердің бәрі әдемі: раушан да, қызғалдақ та, бәйшешек те – бәрі де өзінше керемет, бәрі де адамға қуаныш сыйлайды. Біздің есіміміз де осындай керемет! ЖДЖ жасау. |
Интерактивті доска, күй табақ. Виде матерялдар. Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді |
||||||||
|
Ортасы 20-25 |
«Миға шабуыл»- әдісі Оқушыларға сұрақ қою арқылы білімдерін толықтырып, түрлі дене жаттығуларды түсіндіру. 1.Созылудың қандай жаттығ түрлерін білесің? 2.Қолда қандай бұлшықеттер болады? Акробатикалық төсеніште 1 керілу
2 созылу 3 икемділік жаттығуларын жасау
Акробатика 1 алдыға дөңгелек 2 артқа дөңгелеу
3 алдыға дөңгелеп секіру 4 алдыға дөңгелеп қолды созу
5алдыға дөңгелеп қарлығаш жасау 6жаттығуды толық қосу Бағалау критерийі Білім алушы 1.Жаттығу кезінде көшбасшы анықталады, оқушылар бір-бірін сақтандырып үйренеді. Дескриптор; Білім алушы 45сек. ішінде жаттығуды тоқтамай жасау керек, әр жаттығу толық қайталау. - Алдыға дөңгелеу - Артқа дөңгелеу - Көпір жасау -Қарлығаш жасау -Биіктікке секіру Жаттығуларды ретімен орындауды қадағалайды. |
Арнайы топ атауын дайындау Гимнастикалық мата, гір тасы, гриф, керме. |
||||||||
|
Соңы 3-5 минут Кері байланыс |
Гимнастикалық матыда ағзаны қалпына келтіру және созылу жаттығулары. "Екі жұлдыз бір тілек " арқылы кері байланыс жасап, жақсы орындаған оқушыларды мадақтау қол соғу Үй- тапсырмасы : жатып дене көтеру 20х5 |
Гимнастикалық мата |
||||||||
|
Ой толғаныс |
|
|||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||
|
Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
||||||||
|
Берілген әдіс тәсілдерді қолдана отырып деңгейлеріне қарай тапсырма беру. Төмен деңгейдегі оқушыларға жұбы көмектесу және жеңілдету. Күй табақ қосу арқылы ынталандыру.
|
Критериалды бағалау. Бас бармақ көрсету арқылы жақсы жаттығу жасаған оқушыларды мадақтау.
|
Спорттық медицина, анатомия, физика Математика, биология, география Музыка, АКТ |
||||||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?
|
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||
|
Қортынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты)
1.
2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді( оқыту мен оқуға қатысты)?
1.
2. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
1.
2.
|
||||||||||
-
№
Аты-жөні
Алға домалау
Көпірше жасау
Қарлығаш жасау
Артқа домалау
Баға
1
2
3
|
Баға |
Баллдардың пайыздық мазмұны |
|
«1» |
0% |
|
«2» |
1%-20% |
|
«3» |
21%-50% |
|
«4» |
51%-80% |
|
«5» |
81%-100% |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ ден шынықтыру 8 сынып
ҚМЖ ден шынықтыру 8 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақ: Акробатикалық жаттығулар |
Мектеп: КММ №45 бейімделген орта мектеп |
|||||||||
|
Күні: 08.06.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні:Бейсенов Т.Д. |
|||||||||
|
Сынып: 10 б қыздар тобы |
Қатысқаны: |
Қатыспағаны: |
||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
Түрлі дене жаттығуларын іс жүзінде орындау, олардың ағзаға тигізетін әсері мен энергетикалық жүйемен байланысын түсіндіру және сипаттау |
|||||||||
|
Сабақ мақсаттары: Акробатика жаттығуларын беру арқылы дене бұлшықеттерін дамыта отырып, ептілік және иілгіштікті арттыру. |
||||||||||
|
Барлық оқушылар орындай алады: |
||||||||||
|
Түрлі дене жаттығуларын реттреттілігін біледі, жаттығуларды іс-жүзінде орындай алады. |
||||||||||
|
Оқушылар көпшілігі орындай алады: |
||||||||||
|
Түрлі дене жаттығуларды нормативке сай орындайды, олардың ағзаға тигізетін әсерін түсінеді. |
||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
||||||||||
|
Дене жаттығуларды нәтижеге орындап энергетикалық байланысын түсіндіріп сипаттап бере алады. |
||||||||||
|
Тілдік мақсат |
||||||||||
|
Оқушылар орындай алады: |
||||||||||
|
Акробатика жаттығуларын жасалуын атай алады |
||||||||||
|
Пәнге қатысты сөздік мен терминдер: |
||||||||||
|
Төсеніш, көпірше, қарлығаш. дөңгелеу |
||||||||||
|
Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: |
||||||||||
|
Қарлығаш жасаған кезде қандай бұлшықет жұмыс жасайды? Алға дөңгелеудің неше әдісін білесіңдер? |
||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Үнемі жаттығуды жасау дененің қандай қасиеттерін дамытады? |
||||||||||
|
|
||||||||||
|
Не себепті .....деп ойлайсыз? |
||||||||||
|
Күшке жаттығу барысында неге демді қалыпты ұстау керекпіз? |
||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
40 |
|||||||||
|
Ишара |
Бас бармақ көрсету арқылы, қол соғу арқылы. |
|||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Техника қауіпсіздігі, гимнастиканың шығу тарихы. |
|||||||||
|
Жоспар |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||
|
Басы 10-12 мин |
Сапқа тұрғызамын. Сәлемдесемін. Сабаққа дайындығын тексеру. Тізім бойынша түгендеймін. Өтетін сабақтын жалпы мақсатымен танысады, қауіпсіздік ережесімен таныстырамын. «Жүректен - жүрекке» шеңбері – Әрбір еркелетіп айтатын есім гүлге ұқсайды. Гүлдердің бәрі әдемі: раушан да, қызғалдақ та, бәйшешек те – бәрі де өзінше керемет, бәрі де адамға қуаныш сыйлайды. Біздің есіміміз де осындай керемет! ЖДЖ жасау. |
Интерактивті доска, күй табақ. Виде матерялдар. Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді |
||||||||
|
Ортасы 20-25 |
«Миға шабуыл»- әдісі Оқушыларға сұрақ қою арқылы білімдерін толықтырып, түрлі дене жаттығуларды түсіндіру. 1.Созылудың қандай жаттығ түрлерін білесің? 2.Қолда қандай бұлшықеттер болады? Акробатикалық төсеніште 1 керілу
2 созылу 3 икемділік жаттығуларын жасау
Акробатика 1 алдыға дөңгелек 2 артқа дөңгелеу
3 алдыға дөңгелеп секіру 4 алдыға дөңгелеп қолды созу
5алдыға дөңгелеп қарлығаш жасау 6жаттығуды толық қосу Бағалау критерийі Білім алушы 1.Жаттығу кезінде көшбасшы анықталады, оқушылар бір-бірін сақтандырып үйренеді. Дескриптор; Білім алушы 45сек. ішінде жаттығуды тоқтамай жасау керек, әр жаттығу толық қайталау. - Алдыға дөңгелеу - Артқа дөңгелеу - Көпір жасау -Қарлығаш жасау -Биіктікке секіру Жаттығуларды ретімен орындауды қадағалайды. |
Арнайы топ атауын дайындау Гимнастикалық мата, гір тасы, гриф, керме. |
||||||||
|
Соңы 3-5 минут Кері байланыс |
Гимнастикалық матыда ағзаны қалпына келтіру және созылу жаттығулары. "Екі жұлдыз бір тілек " арқылы кері байланыс жасап, жақсы орындаған оқушыларды мадақтау қол соғу Үй- тапсырмасы : жатып дене көтеру 20х5 |
Гимнастикалық мата |
||||||||
|
Ой толғаныс |
|
|||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||
|
Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
||||||||
|
Берілген әдіс тәсілдерді қолдана отырып деңгейлеріне қарай тапсырма беру. Төмен деңгейдегі оқушыларға жұбы көмектесу және жеңілдету. Күй табақ қосу арқылы ынталандыру.
|
Критериалды бағалау. Бас бармақ көрсету арқылы жақсы жаттығу жасаған оқушыларды мадақтау.
|
Спорттық медицина, анатомия, физика Математика, биология, география Музыка, АКТ |
||||||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?
|
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||
|
Қортынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты)
1.
2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді( оқыту мен оқуға қатысты)?
1.
2. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
1.
2.
|
||||||||||
-
№
Аты-жөні
Алға домалау
Көпірше жасау
Қарлығаш жасау
Артқа домалау
Баға
1
2
3
|
Баға |
Баллдардың пайыздық мазмұны |
|
«1» |
0% |
|
«2» |
1%-20% |
|
«3» |
21%-50% |
|
«4» |
51%-80% |
|
«5» |
81%-100% |
шағым қалдыра аласыз

















