Сабақтың мақсаты
|
Оқушылардың барлығы өздерінің дене дайындығының
деңгейін анықтап, біле алады.
Оқушылардың көбісі әдістемелік материалдарды
жоғарғы деңгейде меңгергенін көрсете алады.
Оқушылардың кейбіреуі нәтижені
жақсартуына байланысты басқа оқушыларға шығару жолдарына көмектесе
алады.
|
Басы
|
1.Сапқа тұрғызу.
Оқушылармен сәлемдесу. Түгелдеу.
Мәлімет
қабылдау. Спорттық киімдеріне назар
аудару. Бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру.
Қауіпсіздік ережесін таныстыру, қайталау. Алдағы жұмыстармен
таныстыру.
Сабақтың тақырыбын
түсіндіру
2.
Жалпы жетілдіру
жаттығулары:
1. Бір орында: Оңға,солға,кері
бұрылу.
2.Жүру: Қолды жоғары
көтеріп, аяқтың ұшымен жүру. Қолды жанға созып өкшемен
жүру.Жартылай отырып, толық отырып
жүру.
3.Жүгіру: Еркін жүгіру, тізені
көтеріп жүгіру,аяқты артқа сермеп жүгіру.
4.
Секіру жаттығулары:
Алаңның диагоналы бойынша киікше секіру. Қолымызды алға бүге созу,
тіземізді қолымызға тигізе секіріп жүгіру. Аяқтарымызды алмастыра
секіріп жүгіру.
Жүріске ауысып, тыныс алу
жаттығуларын орындау. Бір орында жалпы дене шынықтыру жаттығуларын
орындау.
Тынысты қалыпқа
келтіру
Бағалау: Оқушылар тарапынан
берілген ақпаратқа мадақтау арқылы қолдау
көрсету.
Жаңа тақырыпты игеру. Сабақтың тақырыбы мен
мақсатын түсіндіру. Техника қауіпсіздігін түсіндіру және
қауіпсіздіктің алдын алу шараларын оқушыларға
таныстыру.
|
Сәлемдеседі, бір – біріне
жақсы тілектер айтып, сәттілік тілейді.
|
« Қол
шапалақ ұру» әдісі
|
Мектеп алаңы, ысқырық, ноутбук және уақыт
өлшегіш
|
Ортасы
|
Үш
топқа бөлу: 1топ «Кенгуру», 2 топ «Өрмек», 3
топ-«доп»
Әр
топтың атқаратын қызметі: 1-і топтың жұмысы – аяқтарын жазбай қос
аяқпен секіріп барып белгіден айналып өтіп келіп келесі ойыншыға
қол беру. 2 –і топтың жұмысы 10х10м арақашықтықта өрмек айнала
жүгіріп белгіден айналып өтіп келіп бір-біріне қол беру. 3-і топтың
жұмысы кішкене допты белгіленген жерден алысқа лақтыру. Топтар 2
минут сайын орындарын ауысып отырады. Яғни: бірінші топ,екінші
топқа, үшінші топ бірінші топқа ауысып сол топтың қызметін
атқарады. Кішкене допты лақтыру және лақтыруды дамытатын жаттығулар
оқушының дене бітімінің қандай бұлшық еттерін дамытады
(саусақ,білезік,шынтақ және иықтың бұлшық еттерін дамытады) Жеңіл
атлетикадағы ұлттық салт дәстүрге ұқсайтын жүгіру бұл қай жүгіру?
Өрмек айнала жүгіру. Жаттығулар кезінде оқушылардың дұрыс тыныс
алуын қадағалау.
|
Оқушылар денені қыздыру
жаттығуларының жан-жақты түрлерін құрастырып, көрсету керек.
Орындап болғаннан соң оқушы өзінің әрекетін талқылап, өзін-өзі
бағалау
|
Смаликтер
арқылы
ҚБ өзін өзі
бағалау
ҚБ «Бәрекелді,әттеген-ай»
|
Мектеп алаңы, ысқырық, ноутбук
және уақыт өлшегіш құралдар
|
Сабақтың соңы
|
Қалыпқа келу
жаттығулары.
Өкпесін дамытатын тыныс алу жаттығулары.
Ауаны ішіне кең сорып 1,2,3,4,5 дегенше ұстап тұрады,
сосын жәйлап шығарады
Сабақтың басынан аяғына дейін оқушының әрбір
әрекетін қалыптастырушы бағалаумен
бағалау.
Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім
оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ
барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін , не қызықты әрі
жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре
алады.
Кері байланыс:
«Бес саусақ» әдісі
арқылы бүгінгі сабақтан алған әсерлері туралы
айталы.
Үй
тапсырмасы
|
Бүгінгі сабақтан түйген
ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс
жасайды.
|
|
Рефлексия парағы
|