Басы
|
1.Сапқа тұрғызу.
Оқушылармен сәлемдесу. Түгелдеу. Спорттық
киімдеріне назар аудару. Қауіпсіздік ережесін таныстыру,
қайталау. Бүгінгі сабақтың мақсатымен таныстыру. Бағалау
критерийлерін оушылармен бірге құрастыру. Алдағы жұмыстармен
таныстыру.
Мәлімет қабылдау. Сабақтың
тақырыбын түсіндіру
2. Саптық жаттығулар: Оңға,
солға, кері бұрылыстар 3. Жүру. - аяқтың ұшымен, қол жоғарыда - қол
желкеде, өкшемен жүру - отырып жүру 4. Жүгіру. - баяу жүгіріс - сол
жақ иықтан секіре жүгіру - оң жақ иықтан секіре жүгіру - қиылысты
жүгіріс, жылан жүгіріс 5. Жалпы дамыту жаттығулары. Б. қ. қол
белде, аяқ иық көлемінде, басты 1 – 2 алға артқа, 3 – 4 оңға солға
бұру Б. қ. негізгі тұрыс, қолды алға созып айқастыру, 1 – 2 оңға, 3
– 4 солға Б. қ. жұдырық түйюлі қолды 1 – 2 жоғары, 3 – 4
төмен
Тынысты қалыпқа
келтіру
Бағалау: Оқушылар тарапынан
берілген ақпаратқа мадақтау арқылы қолдау
көрсету.
|
Оқушы өз жұбын
табады
Әдіс арқылы
қайталау
Сұрақ жауап орындайды
|
« Қол
шапалақ ұру» әдісі
|
Ұялы телефон
Және интернет желілері
Кітап
|
|
«Шеңберге тигіз». Оқушылар екі топқа бөлінеді.
(немесе 3-4 топқа). Бір бірлеп мәре сызығына қатарға тұрады.
Қашықтығы 2 метр жерде шеңбер қойыңыз. Сол қолымен немесе оң
қолымен иықтан асыру арқылы шеңберге бірінші тұрған ойыншы теннис
добын лақтырып тигізуге тырысады. Содан соң қатар соңына тұрып
келесі ойыншыға допты береді. Келесі ойыншылар Ең көп допты
шеңберге тигізен ойыншылар жеңіске жетеді.
«Аңшылар» ойыны. Ойынға қатынасушылар араларынан
біреуін ойын жүргізуші етіп сайлап алады да, кең жазық алаңға
жиналады. Жүргізуші күні бұрын белгіленіп сызылған шеңбердің
(радиусы 5—10 м) бойына, қолына доп беріп, үш жерге үш ойыншыны
тұрғызады,— бұлар «аңшылар». Қалған ойыншылар «үйрек» болып, ойын
жүргізушінің берген белгісі бойынша шеңбердің ішіне жамырай
жүгіріседі де, «Тоқта!» деген кезде бәрі орындарында қозғалмай тұра
қалады. Осы кезде «аңшылар» қолдарындағы доптарымен «үйректерді»
атқылай бастайды. «Аңшылар» атқылаған кезде «үйректерге» доптан
бұлтаруға болады, бірақ «Шеңберге тигіз» ойынын ойнайды. Шеңберге
теннис добын лақтырады Берілген тапсырмаларды орындайды «Аңшылар»
ойын ережесімен танысада, көңілдене ойнайды. «Шапалақ ұру» әдісі
Әрбір әрекет түріне арналған үлкен, бос кеңістік. Мұғалімге
арналған ысқырғыш, теннис добы, шеңбер тұрған орнынан жүріп кетуге
болмайды. «Өлген үйректер» аңшыны алмастырады, ал «үйректерге»
тигізе алмаған «аңшылар» доптарын алып қайтадан атқылайды. Осылайша
үш «аңшы» орындарын ауыстырғаннан кейін ойын қайта
жалғасады.
|
«Шеңберге тигіз» ойынын ойнайды. Шеңберге теннис
добын лақтырады Берілген тапсырмаларды орындайды «Аңшылар» ойын
ережесімен танысада, көңілдене ойнайды.
|
« Қол
шапалақ ұру» әдісі
|
Әрбір қызмет түрі үшін үлкен
бос кеңістік.
Мұғалімге арналған ысқырық,
секунд өлшегіш, бор, әр түрлі доптар, фишкалар, құрсаулар, қағаз,
қалам, сұрақтар жазылған қима қағаздар
|
Сабақтың соңы
|
Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім
оқушылармен кері байланыс орнатады.Оқушылар сабақ барысында нені
білгенін, қалай жұмыс істегенін ,не қызықты әрі жеңіл болғанын, не
киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре
алады.
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына
байланысты кері байланыс жасайды.
|
|
Рефлексия парағы
|