О.БӨКЕЙ «ТОРТАЙ МІНГЕН АҚБОЗ АТ» 6-сынып, «Қазақ әдебиеті» пәні бойынша сабақ жоспары
-
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
Әдеби туындыдағы кейіпкердің типтерін тек
тұрғысынан сипаттау.
Сабақтың мақсаты
Барлық оқушылар орындай алады:
Кейіпкерді анықтай алады.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
Кейіпкерге сипаттама бере алады.
Кейбір оқушылар орындай алады:
Әдеби туындыдағы кейіпкердің типтерін тек тұрғысынан сипаттайды.
Сабақтың кезеңі/
уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
2 мин
Сәлемдесу, «Тілек шоғы» жұптар бір- біріне ризашылық білдіріп, сабаққа сәттілік тілейді.
Амандасады.
Оқушылар топқа бөлінеді
Мадақтау сөздері арқылы


Топқа топтастыру. «Ханталапай» Оқушылар түрлі түсті асықтар арқылы топтасады

-
Мақсаты: оқушылар топтасады және топқа бөлу әдісі арқылы бүгінгі сабақ туралы ой тұжырымдайды
Сабақтың ортасы
30 мин
Ой шақыру. Қызығушылықтарын арттыру үшін оқушыларға топтық тапсырмалар беріледі.
Көркем шығармадағы кейіпкердің образдық тұлғасын ашуға бағытталады.
«FILA толтыру» әдісі бойынша тапсырма беріледі.
І топқа : FILA сызбасын толтыру (F/Дерек/- шығармадан кейіпкер бейнесін ашатын деректер жинау: I/Пікір/-кейіпкер туралы өзінің ой- пікірі;
L/Сұрақ/ кейіпкердің образдық тұлғасын ашатын сұрақтар;
/ A Іс-әрекет/ автордың кейіпкерді суреттеудегі қолданған тәсілі.
F
(Дерек)
I
(Пікір)
L
(Сұрақ)
A
(Іс әрекет)
Дескриптор:
-шығармадағы кейіпкерлерді табады.
-кейіпкердің образдық тұлғасын ашады.
«Сергіту сәті» оқулықтан кейіпкердің образын бейнелейтін үзінді оқимын.Оқушылар үзінді кімге қатысты екенін анықтау керек, қандай бейне екенін эмоциялық қимылдар арқылы беру керек.
ІІтопқа-«Жинақтау» әдісі бойынша Тортайға сипаттама берейік.
Т
ортайС
ыртқы Іс -бейнесі әрекеті

Мінезі
Оқушылар топпен орындайды.
Сергітуді орындайды
Оқушылар топпен орындайды.
Оқушылар топпен талқылайды, орындайды.
(ҚБ)Бармақ арқылы бағалау

(ҚБ)
Ауызш а мадақтау сөздермен мен бағалаймын
.

ҚБ: От
шашу әдісімен бағалау
Ғаламтор, а3 форматтағы қағаз, түрлі фломастерлер, сызғыш, стикерлер
Ғаламтор, а3 форматтағы қағаз, түрлі фломастерлер, стикерлер
Ғаламтор,
а3 форматтағы қағаз, түрлі түсті маркерлер
Әлеуметті к жағдайы
Қызығушылығы
Дескриптор: Тортайдың сыртқы бейнесін, міне зін ашады.
Тортайдың әлеуметтік жағдайын сипаттайды.. Тортайдың іс
-әрекетін қызығушылы ғын жазады
ІІІ топқа«Қос құты» тәсілі бойынша бүгінгі балалар мен Тортайдың арман - мақсаттарын салыстыру.

Дескриптор: Бүгінгі балалар мен салыстырады. Бүгінгі балалар мен Тортайдың арман - мақсаттарын анықтайды
Сабақтың соңы
5 мин
Кері байланыс «BLOB TREE» әдісі арқылы


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары. 6-сынып
Сабақ жоспары. 6-сынып
О.БӨКЕЙ «ТОРТАЙ МІНГЕН АҚБОЗ АТ» 6-сынып, «Қазақ әдебиеті» пәні бойынша сабақ жоспары
-
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
Әдеби туындыдағы кейіпкердің типтерін тек
тұрғысынан сипаттау.
Сабақтың мақсаты
Барлық оқушылар орындай алады:
Кейіпкерді анықтай алады.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
Кейіпкерге сипаттама бере алады.
Кейбір оқушылар орындай алады:
Әдеби туындыдағы кейіпкердің типтерін тек тұрғысынан сипаттайды.
Сабақтың кезеңі/
уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
2 мин
Сәлемдесу, «Тілек шоғы» жұптар бір- біріне ризашылық білдіріп, сабаққа сәттілік тілейді.
Амандасады.
Оқушылар топқа бөлінеді
Мадақтау сөздері арқылы


Топқа топтастыру. «Ханталапай» Оқушылар түрлі түсті асықтар арқылы топтасады

-
Мақсаты: оқушылар топтасады және топқа бөлу әдісі арқылы бүгінгі сабақ туралы ой тұжырымдайды
Сабақтың ортасы
30 мин
Ой шақыру. Қызығушылықтарын арттыру үшін оқушыларға топтық тапсырмалар беріледі.
Көркем шығармадағы кейіпкердің образдық тұлғасын ашуға бағытталады.
«FILA толтыру» әдісі бойынша тапсырма беріледі.
І топқа : FILA сызбасын толтыру (F/Дерек/- шығармадан кейіпкер бейнесін ашатын деректер жинау: I/Пікір/-кейіпкер туралы өзінің ой- пікірі;
L/Сұрақ/ кейіпкердің образдық тұлғасын ашатын сұрақтар;
/ A Іс-әрекет/ автордың кейіпкерді суреттеудегі қолданған тәсілі.
F
(Дерек)
I
(Пікір)
L
(Сұрақ)
A
(Іс әрекет)
Дескриптор:
-шығармадағы кейіпкерлерді табады.
-кейіпкердің образдық тұлғасын ашады.
«Сергіту сәті» оқулықтан кейіпкердің образын бейнелейтін үзінді оқимын.Оқушылар үзінді кімге қатысты екенін анықтау керек, қандай бейне екенін эмоциялық қимылдар арқылы беру керек.
ІІтопқа-«Жинақтау» әдісі бойынша Тортайға сипаттама берейік.
Т
ортайС
ыртқы Іс -бейнесі әрекеті

Мінезі
Оқушылар топпен орындайды.
Сергітуді орындайды
Оқушылар топпен орындайды.
Оқушылар топпен талқылайды, орындайды.
(ҚБ)Бармақ арқылы бағалау

(ҚБ)
Ауызш а мадақтау сөздермен мен бағалаймын
.

ҚБ: От
шашу әдісімен бағалау
Ғаламтор, а3 форматтағы қағаз, түрлі фломастерлер, сызғыш, стикерлер
Ғаламтор, а3 форматтағы қағаз, түрлі фломастерлер, стикерлер
Ғаламтор,
а3 форматтағы қағаз, түрлі түсті маркерлер
Әлеуметті к жағдайы
Қызығушылығы
Дескриптор: Тортайдың сыртқы бейнесін, міне зін ашады.
Тортайдың әлеуметтік жағдайын сипаттайды.. Тортайдың іс
-әрекетін қызығушылы ғын жазады
ІІІ топқа«Қос құты» тәсілі бойынша бүгінгі балалар мен Тортайдың арман - мақсаттарын салыстыру.

Дескриптор: Бүгінгі балалар мен салыстырады. Бүгінгі балалар мен Тортайдың арман - мақсаттарын анықтайды
Сабақтың соңы
5 мин
Кері байланыс «BLOB TREE» әдісі арқылы


шағым қалдыра аласыз













