Материалдар / Сабақ жоспары 7 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сабақ жоспары 7 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Дене шынықтыру пән мұғалімдеріне көмегім
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Қазан 2018
471
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Дене шынықтыру пәнінің қысқа мерзімді сабақ жоспары

1

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

1 тоқсан 1-бөлім: Жүгіру, секіру, лақтыру дағдыларын қалыптастыру

Күні: 05.09.2017ж

Сынып: 7 «А»

Мектеп: «Мойнақ ауылындағы мектепке дейінгі шағын орталығы бар № 23 ОМ» коммуналдық мемлекеттік мекемесі


Мұғалімнің аты-жөні: Алибаев А.У.


Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Қауіпсіздік ережесі. Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын үйрету

Су тасқыны

Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)


5.3.4.4. Денсаулықты нығайту жаттығулары барысында қауіпсіздік техникасынан хабардар болу

Сабақ мақсаттары

  • Арнайы дайындық жаттығуларын түсініп орындау.

  • Топқа бөлініп ойын ережелерін сақтау

Жетістік критерийлері

Сабақ тақырыбын біледі, түсінеді, ойнайды, көрсетеді және талқылай алады

Ортақ тақырып

«Өзім туралы», «О себе», «About myself»

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

өздерінің жеңіл атлетикадағы ерекше қимылдарын сипаттай, талқылай әрі көрсете алады. Мыналарды қамтиды:

  • екпін алу, итерілу, ұшу, қону көтерілу, жерге қону

  • фитнес құрамдастары: күш, жылдамдық, төзімділік, икемділік

  • қадамдар, аттау

  • лақтырулар: итеріп шығару, итеру, көтеріп тастау, лақтыру қауіпсіздік, қауіп-қатер

  • сөрелік екпін алу, қашықтық бойынша жүгіру, мәреге жету

Құндылықтарды дарыту

Арнайы спорттық жаттығулардың дағдылары және негізгі ойын қабілеттері мен қатысты қабілеттерді жетілдіру

Пәнаралық байланыстар

Қазақ тілі, жас өспірімдер физиологиясы

Бастапқы білім

Оқушылардың алдыңғы сабақтардан және сабақтар тыс қызметтерден алған жеңіл атлетика мен денсаулықты нығайту бойынша білімдері мен түсініктері, сондай-ақ дағдылары бар.





Сабақ барысы

Сабақтың

жоспарлаған

кезеңдері


Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар


Сабақтың басы

Кіріспе бөлім уақыты: 8-10мин.

Зейін шоғырландыру іс-әрекеттері: Спорттық киімдерінне назар аудару. Сәлемдесу.

Сабақ мақсаттарын анықтау: Жаңа сабақ түсіндіру, өтілу барысымен таныстыру.

Оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтау іс-әрекеттері: Жеңіл атлетика бойынша қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтау, қысқа қашықтыққа жүгіру техникасының негізгі критерийлерін есте сақтау.

Дене жаттығуларымен айналысу үшін үлкен бос кеңістік

Ысқырық,секунд өлшегіш



Сабақтың ортасы


Негізгі бөлім уақыты: 20-25 мин.

Қауіпсіздік техникасы бойынша жалпы талаптар.

(ЖЖ, Тәж) Оқушылар спринт кезінде қолдардың әрекетін жақсарту үшін жұптарда жұмыс істейді. Бастапқыда оларғаа шағын, бірақ жылдам қадамдар жасап, қолдарын жылдам қимылдатып, 20 метр жүгіріп өту қажет. Содан кейін олар қолдарын кеңінен сермеп, ұзын, бірақ баяу қадамдар – аттаулар орындап 20 метр жүгіреді. Және соңында олар қолдым жылдам қозғалысы мен шынтақ 90 градусқа бүгулі болатын қолдар алға және артқа қимылдайтын үлкен/серіппелі қозғалыстар арасында 40 метр қашықтыққа жүгіріп, ортасын табуға тырысады.

(ЖЖ, Тәж, Ф) Оқушылар спринте жылдам сөреге жетумен жұмыс жасайды. Олап 60 метрден екі жүгіру жолағын сызады және жолдың ортасына конустар орналастырады. Бір-біріне қарама-қарсы тұрған оқушылармен жұптарда жұмыс істеп, олар кімнің жылдам жүгіріп жететіндігін көру үшін аралас жолдардағы орталық нүктеге қарай жүгіреді


Конустар. Іргелі

қозғалыс дағдылары

бойынша ресурсты

қараңыз (25-кітап, спринт, 21-24-беттер: http://www.det.wa.edu.au/ stepsresources/detcms/navi gation/fundamental- movement- skills/?oid=MultiPartArticl e-id-13602092



Сабақтың

соңы

Қорытынды бөлім уақыты: 5 мин.

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

  • нені білдім, нені үйрендім?

  • нені толық түсінбедім?

  • немен жұмысты жалғастыру қажет?


Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай алады




Сабақ бойынша рефлексия



Тексерген:

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!