Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Сабақ жоспары 9 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспар: Мектеп: № 47Сынып:9 «Б» Күні: 11.03.20 Мұғалімнің аты-жөні: Маратов М.М Қатысқандар саны: ______ Қатыспағандар саны: ______ |
|
Сабақ тақырыбы |
Ойын кезіндегі мәселені шешу дағдысын жетілдіру |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.2.8.8 Түрлі қимыл-қозғалыс негіздерінен туындаған рөлдерді бағалау және бейімдей білу 9.1.4.4 Қимыл-қозғалысты сапалы орындау кезіндегі өзінің және өзгелердің біліктіліктерін бағалай білу |
Сабақ мақсаттары |
Футбол ойынында оқушылар техникалық әдіс –тәсілдерді дағдыға айналдырады. |
Бағалау крийтерилері |
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік емес пәндер үшін құрастырылады. Қауіпсіздік- Безопасность- Equipment Safety Допты қабылдау-прием мяча-ball reception Жүгіру –Бегать- run Секіру-Прыгать- jump Төзімділік-выносливость- endurance Күшті-сильный- strong Жылдамдық-скорость- speed Ептілік-ловкость- adroitnes Пәнге тән лексика мен терминология:
|
Құндылықтарды дарыту |
Өз денсаулықтарына шынайылықпен қарау, денсаулықты сақтау мен нығайту қажеттілігін қалыптастырып тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыстар |
Биология және физика пәні |
Бастапқы білім |
Оқушылар өткен сабақты еске түсіріп, оны сабақта қолдану. Мұғалімге қысқаша баяндап беру. |
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 8-10 |
Сабақ басында: - оқушылардың зейінін шоғырландыруға I. 1. Сапқа тұрғызу 2. Рапорт қабылдау 3. Сәлемдесу 4. Қауіпсіздік ережелерін қайталап айту 5. Сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтап алу 6. Саптық жаттығулар 7. Жүгіру, жүгіру жаттығулар 8. Жүру жаттығулары II. Жалпы дамыту жаттығуы. Дене қыздыру жаттығулары. 1. Аяқ иық деңгейінде, қол белде мойынды 1 - 2 оңға 3 – 4 солға айналдыру асықпай бірқалыпты 2. Аяқ иық деңгейінде, қолды иыққа қойып 1 -2 алға 3 – 4 артқа айналдыру, үлкен амплитудамен 3. Аяқ иық деңгейінде, оң қолды жоғары көтеріп қолды сермеу 1 – 2 оң қол 3 – 4 сол қол 4. Аяқ иық деңгейінде, қолды қайшылау 5. Аяқ иық деңгейінде, қол белде белді айналдыру 1 – 2 оңға 3 – 4 солға 6. Аяқ иық деңгейінде, қолды тізеге қойып 1 – 2 ішке 3 – 4 сыртқа үлкен амплитудамен айналдыру 7. Аяқ біріктіріп қол тізеде 1 – 2 оңға 3 – 4 солға шеңбермен айналдыру 8. Оң, сол, екі аяқпен биіктікке секіру жаттығулары |
Үлкен бос кеңістік, ысқырық, уақыт өлшеуіш. ысқырық |
|||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 23-25 |
Айналмалы әдіс Арнайы жаттығу бөлімі Допты тебу қабылдау техникасының анықтамасы негізінен дайындықтың бастапқы кезеңі болып табылатын белгілі бір физикалық қасиеттердің даму деңгейіне байланысты. Осы жаттығулар тобы (дайындық) мыналарды қамтиды: 1.Допты бір – біріне әр түрлі қашықтықта жермен домалата тебу жаттығулары аяқ бұлшық еттерін қыздыру, дамыту, дәлдікке тура беру. 2. Допты кедергілердің арасынан аяқтың жылдамдығымен алға жылжи жүру. Шапшаңдықты, икемділікті пайдалана сапалы орындау жаттығулары. 3. Қарама – қарсы жатып допты бір – біріне лақтыру, қабылдап алу. Оң жағына, сол жағына, тура беру элементтері. Шапшаңдыққа арналған жаттығулар. Екі командаға бөліну өткізілген футбол элементтерін қолданып ойын ойнау. Қалыптастырушы бағалау:
|
Үлкен бос кеңістік, ысқырық, уақыт өлшеуіш, футбол доптары, маталар фишкалар. |
|||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5-7 |
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбеді - немен жұмысты жалғастыру қажет
|
|
|||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының
сақталуы |
|||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
. |
||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Командалар |
Бағалау критериі |
Бағалау критериі |
Жалпы бағасы |
Оқушылар допты бір- біріне жермен домалата беру техникасын жетілдіреді. |
Оқушылар ойын кезінде қарсыласты алдау айла тәсілдерін қолдану техникасын жетілдіреді. |
|
|
1 - ші команда оқушылары |
|
|
|
2 - ші команда оқушылары |
|
|
|