Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімдері:
|
Жетілдіру
|
Мектеп: «Октябрь мектеп – балабақша
кешені» КММ
|
|
Күні:
|
|
Мұғалім: Озанов
Ф.Ж.
|
|
Сынып: 7
Сабақ
30
|
|
Қатысқандар саны:
5
|
Қатыспағандар саны:
-
|
Сабақ
тақырыбы:
|
Акробатикалық
элементтер кешені
|
Оқыту
мақсаттары:
|
7.3.2.1 - жалпы дене
жаттығуларын өткізу және ағзаны қалпына келтіру жаттығуларының
құрамын көрсету
7.1.2.1 - қимыл-қозғалыс
комбинацияларын және олардың кейбір дене жаттығуларындағы
реттілігін жетілдіру мен
қорытындылау
|
Сабақ
мақсаты:
|
Барлық оқушылар
үйренеді:
|
Өз бетімен
акробатикалық элементтерді
орындау.
|
Оқушылардың көбісі
үйренеді:
|
Өз
бетімен барлық элементтерді рет- ретімен
орындау.
|
Кейбір оқушылар
үйренеді:
|
Күрделі акробатикалық элементтерді рет - ретімен
орындау.
|
Жетістік
критерийлері
|
1. ҚТ
сақтау.
2.Акробатикалық
элементтерді гимнастикалық талаптарға сәйкес
орындау.
3.Акробатикалық
элементтерді реттілігін сақтай отыра, гимнастикалық талаптарға
сәйкес орындау
|
Тілдік
мақсаттар:
|
Орыс тілі: тепе – теңдік, алға
аударылып түсу, артқа аударылып түсу, орын ауыстыру, үлкен адым,
домалау.
Қазақ
тілі:
Ағылшын
тілі:
|
Дағдылар:
|
1.
Ынтымақтастық.
2. Өзара көмек,
сақтық.
|
Жаһандық азаматтыққа
баулу
|
Жауапкершілікті, сыйластықты және өзіндік
мәдениет пен қасиеттерді қадағалау
|
АКТ пайдалану
қабілеті
|
Видео: акробатикалық комбинацияларды
орындау үлгілері
|
Оқыту
түпнұсқалылығы:
|
Акробатикалық элементтерді физикалық дайындыққа
сәйкес орындау.
|
Пәнаралық
байланыс
|
-
Физика
-
ӨҚН
-
Биология
|
Алдыңғы білімді
қолдану
|
Оқушылардан гимнастикалық жаттығуларды орындау
техникасын білу күтіледі.
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
бөлімдері
|
Сабақтың жоспарланған
барысы
|
Ресурстар
|
1
сабақ
|
Сабақ мақсаттарын түсіндіру,
қауіпсіздік техникасын талқылау.
Жетістік критерийлерін
талқылау.
Акробатикалық жаттығуларға қатысатын
бұлшық еттер тобын анықтауға арналған
тапсырма.
Арқа жаттығуларын
орындау.
Жылдамдық тапсырмаларына
жүгіріс.
ЖДЖ
|
Гимнастикалық мат
Гимнастикалық матқа қатысты карточка -
тапсырмалар
|
2
сабақ
|
Акробатикалық жаттығуларды орындау. (П, Э,
Ф) Оқушылар жұптық жұмыс жасап, айналымдардың үйлесу
мүмкіндіктерін зерттейді. Содан соң сол айналымдарды айналық
көрініс ретінде жасауды қарастырады. Олар 2 – 3 ойды біріктіріп,
қысқа айналымдар тізбегін
орындайды.
Тапсырма: әр
түрлі бастапқы позициядан айналымдар
жасау.
Жұпта немесе топта 5-7 акробатикалық
элементтен тұратын қарапайым кешен құрастыру: алдыға айналым, артқа
айналым, домалау, үлкен адым, 360 градуста
секіру.
Бір – бірімен айналым жасауды
үйрену.
Бағалау парақтарын толтыру және
рефлексия.
|
Айналымдарға арналған карточка –
тапсырмалар
Алдыға айналым жасау: https://www.youtube.com/watch?v=bIjzkeGa5cM
(2.30 мин).
Артқа айналым жасау https://www.youtube.com/watch?v=DJwbLFhDbXg
(1.10 мин).
Спорт пен денсаулық https://www.youtube.com/watch?v=tJLH5wwkH9w
(3.00 мин).
|
Үй
тапсырмасы
|
Әр
түрлі позициядан жасалынатын айналымдары бар комбинация
құрау
|
Интернет
ресурстар.
Акробатикалық элементтері бар
карточкалар.
|
Дифференциация – оқушыларға қойылатын талаптар
мен қолдау
|
Бағалау – оқушылардың материалды
түсіну деңгейін тексеру
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау
|
Күрделі акробатикалық комбинация
құрастыру
|
Карточкалық жазбасы бар күрделі
акробатикалық комбинацияны
құрастыру.
Құрастырылған комбинацияны
орындау
|
Акробатикалық элементтер мен комбинацияларды
тек жаттығу жасағаннан кейін
орындау.
|
Рефлексия
Оқыту мақсаттары шынайы болды
ма?
Барлық оқушылар оқыту мақсаттарына
жетті ме?
Егер жетпесе,
неге?
Дифференциация дұрыс жүргізілді
ме?
Сабақтың уақыттық бөлімдері сақталды
ма?
Сабақ жоспарынан өзгешеліктер болды ма және
неге?
|
|
Жалпы
баға
Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы
өтті?
1:
2:
Сабақты қалай жақсартуға
болады?
1:
2:
Сабақ барысында сыныпта қандай
қиындықтар мен жетістіктер болды және келесі сабақтарда неге көңіл
аудару қажет?
|