Бекітемін:
Пәні: Әдебиеттік оқу
Күні:
Тақырыбы: Несіпбек Айтов .Менің оқулықтарым
Мақсаты: Мәтіннің мазмұнын меңгерту, негізгі идеясын ашу, балалар жазушысы
Несіпбек Айтов туралы қысқаша мәлімет беру.
-
Білімділік: жаңа модуль бойынша оқушылардың сөздік қорын қалыптастыруды жалғастыру. Оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде қолданып, тілдесім әрекетіне жетелеуді жетілдіру.
-
Дамытушылық: Оқушылардың ауызекі сөйлеу қабілетін дамыта отырып сөздік қорын молайту, мәнерлеп оқу дағдыларын, білім-білік дағдыларын дамыту, ойын арқылы сабаққа деген қызығушылықтарын арттыру.
-
Тәрбиелік: сөйлеу тілін, сөздік қорын дамыта отырып, сыйластыққа, достыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.
Сабақтың
түрі: аралас
сабақ
Әдіс -
тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап,
ойландыру, әңгімілеу, топпен
жұмыс,
Көрнекіліктер: Слайд, сөзжұмбақ, карточка.
Пәнаралық байланыс: Музыка, Дүниетану
Пайдаланылған әдебиет: 2 сынып әдебиеттік оқу (Иманбекова Б.И., Мадиева А.Т ) «Интернет» желісі.
Сабақ жоспары:
-
Ұйымдастыру кезеңі: 2 мин
-
Психологиялық дайындық: 1мин
-
Үй тапсырмасын тексеру: 8 мин
-
Жаңа сабақты түсініру: 12 мин
-
Оқулықпен жұмыс: 6 мин
-
Сергіту сәті: 2 мин
-
Бекіту сұрақтары: 4 мин
-
Қорытынды: 2 мин
-
Үйге тапсырма: 2 мин
-
Бағалау: 1 мин
Сабақтың жүру барысы:
-
Ұйымдастыру бөлімі:
-Сәлеметсіздер ме, оқушылар! Отырыңыздар.
-Бүгінгі көңіл күйлеріңіз қалай?.....
- Сыныпта кім кезекші?....
- Бүгін сабақта кім жоқ?....
Ендеше сабағымызды бастамас бұрын барлығымыз орнымыздан тұрып жаттығу жасап, сабағымызды жақсы көңіл күймен бастайық.
-
Психологиялық дайындық!
1 дегенде тұрайық,
2, 3, 4 – алақанды соғайық,
Оң жаққа бұрылып,
Сол жаққа бұрылып,
Бір отырып, бір тұрып,
Біз жүгіріп алайық.
5 дегенде асықпай,
Орнымызды табайық.
-
Үй тапсырмасын тексеру.
Үйге берілген тапсырманы кім айтады? «Бесік жырын жаттап келу».

Оқушылар бүгін үй тапсырмасын
кубизім әдісімен откіземін.Мен сендерге кубик лақтырамын берілген
сандар бойынша сұрақтарға жауап береміз.Қанекей сабаққа белесене
қатысайық.?
1)Мағжан Жұмабаев кім?
2)Қай жерде дүниеге келген?
3)Қандай өлеңдерін білесің?
4) Бесік жырын көбіне кімдер айтады?
-
Жаңа сабақ.
Балалар біз бүгінгі жаңа сабағымызды бастамас бұрын оқулық сөзін топтастырып алайық.

Менің оқулықтарым
Саған білім жемісін
Оқулығың береді.
Талай адам сол үшін
Маңдай терін төгеді.
Оқулықты құрметте,
Күтіп ұста, кірлетпе.
Кішілерге табыс ет,
Дақ түсірмей бір бетке.
Несіпбек Айтов
5.Оқулықпен жұмыс
Балалар мына өлең жолдарынан не түсіндік айта қояйықшы?
Кітап арқылы балалар біз не аламыз?
Өздеріңе қандай оқулықтар ұнайды?
Оқушылар бүгін мен сендерге алтын сандық салып келдім .Сандықтың ішінде кітаптар бар сол арқылы топқа бөлінеміз, бәріміз тандаймыз.
-
Топ . Қазақ тілі
-
Топ .Әдебиеттік оқыту
-
Топ. Бейнелеу өнері
6. Сергіту сәті.
. 7.Топпен жұмыс
Қазақ тілі тобына кітап сөзіне
сөзжұмбақ құрау. Балалар өздері ақылдасып сөзжұмбақ құрап,
қорғайды.
|
К |
|
і |
|
Т |
|
а |
|
п |
2-Әдебиеттік оқыту тобына
Оқулықты құрметте сөзіне дыбыстық талдау жасау.
3-Бейнелеу өнері тобына Кітап суреттерін беремін оқушылар сол кітаптарды әсемдеп бояп ат қояды

-
Бекіту сұрақтары.
![]()
1.Менің оқулығым өлеңінің авторы кім?
2.Қайда дүниеге келген?
3.Еңбек жолын қай газет жолында бастаған?
4.Қандай еңбектерін білесіңдер
-
Қортынды.
Несіпбек Айтов туралы және оның «Оқулық» еңбегі туралы таныстық.
-
Үйге тапсырма.
«Менің оқулықтарым » жаттау. Н. Айтов туралы реферат жазып келесіңдер.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары: Несіпбек Айтов "Менің оқулықтарым"
Сабақ жоспары: Несіпбек Айтов "Менің оқулықтарым"
Бекітемін:
Пәні: Әдебиеттік оқу
Күні:
Тақырыбы: Несіпбек Айтов .Менің оқулықтарым
Мақсаты: Мәтіннің мазмұнын меңгерту, негізгі идеясын ашу, балалар жазушысы
Несіпбек Айтов туралы қысқаша мәлімет беру.
-
Білімділік: жаңа модуль бойынша оқушылардың сөздік қорын қалыптастыруды жалғастыру. Оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде қолданып, тілдесім әрекетіне жетелеуді жетілдіру.
-
Дамытушылық: Оқушылардың ауызекі сөйлеу қабілетін дамыта отырып сөздік қорын молайту, мәнерлеп оқу дағдыларын, білім-білік дағдыларын дамыту, ойын арқылы сабаққа деген қызығушылықтарын арттыру.
-
Тәрбиелік: сөйлеу тілін, сөздік қорын дамыта отырып, сыйластыққа, достыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.
Сабақтың
түрі: аралас
сабақ
Әдіс -
тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап,
ойландыру, әңгімілеу, топпен
жұмыс,
Көрнекіліктер: Слайд, сөзжұмбақ, карточка.
Пәнаралық байланыс: Музыка, Дүниетану
Пайдаланылған әдебиет: 2 сынып әдебиеттік оқу (Иманбекова Б.И., Мадиева А.Т ) «Интернет» желісі.
Сабақ жоспары:
-
Ұйымдастыру кезеңі: 2 мин
-
Психологиялық дайындық: 1мин
-
Үй тапсырмасын тексеру: 8 мин
-
Жаңа сабақты түсініру: 12 мин
-
Оқулықпен жұмыс: 6 мин
-
Сергіту сәті: 2 мин
-
Бекіту сұрақтары: 4 мин
-
Қорытынды: 2 мин
-
Үйге тапсырма: 2 мин
-
Бағалау: 1 мин
Сабақтың жүру барысы:
-
Ұйымдастыру бөлімі:
-Сәлеметсіздер ме, оқушылар! Отырыңыздар.
-Бүгінгі көңіл күйлеріңіз қалай?.....
- Сыныпта кім кезекші?....
- Бүгін сабақта кім жоқ?....
Ендеше сабағымызды бастамас бұрын барлығымыз орнымыздан тұрып жаттығу жасап, сабағымызды жақсы көңіл күймен бастайық.
-
Психологиялық дайындық!
1 дегенде тұрайық,
2, 3, 4 – алақанды соғайық,
Оң жаққа бұрылып,
Сол жаққа бұрылып,
Бір отырып, бір тұрып,
Біз жүгіріп алайық.
5 дегенде асықпай,
Орнымызды табайық.
-
Үй тапсырмасын тексеру.
Үйге берілген тапсырманы кім айтады? «Бесік жырын жаттап келу».

Оқушылар бүгін үй тапсырмасын
кубизім әдісімен откіземін.Мен сендерге кубик лақтырамын берілген
сандар бойынша сұрақтарға жауап береміз.Қанекей сабаққа белесене
қатысайық.?
1)Мағжан Жұмабаев кім?
2)Қай жерде дүниеге келген?
3)Қандай өлеңдерін білесің?
4) Бесік жырын көбіне кімдер айтады?
-
Жаңа сабақ.
Балалар біз бүгінгі жаңа сабағымызды бастамас бұрын оқулық сөзін топтастырып алайық.

Менің оқулықтарым
Саған білім жемісін
Оқулығың береді.
Талай адам сол үшін
Маңдай терін төгеді.
Оқулықты құрметте,
Күтіп ұста, кірлетпе.
Кішілерге табыс ет,
Дақ түсірмей бір бетке.
Несіпбек Айтов
5.Оқулықпен жұмыс
Балалар мына өлең жолдарынан не түсіндік айта қояйықшы?
Кітап арқылы балалар біз не аламыз?
Өздеріңе қандай оқулықтар ұнайды?
Оқушылар бүгін мен сендерге алтын сандық салып келдім .Сандықтың ішінде кітаптар бар сол арқылы топқа бөлінеміз, бәріміз тандаймыз.
-
Топ . Қазақ тілі
-
Топ .Әдебиеттік оқыту
-
Топ. Бейнелеу өнері
6. Сергіту сәті.
. 7.Топпен жұмыс
Қазақ тілі тобына кітап сөзіне
сөзжұмбақ құрау. Балалар өздері ақылдасып сөзжұмбақ құрап,
қорғайды.
|
К |
|
і |
|
Т |
|
а |
|
п |
2-Әдебиеттік оқыту тобына
Оқулықты құрметте сөзіне дыбыстық талдау жасау.
3-Бейнелеу өнері тобына Кітап суреттерін беремін оқушылар сол кітаптарды әсемдеп бояп ат қояды

-
Бекіту сұрақтары.
![]()
1.Менің оқулығым өлеңінің авторы кім?
2.Қайда дүниеге келген?
3.Еңбек жолын қай газет жолында бастаған?
4.Қандай еңбектерін білесіңдер
-
Қортынды.
Несіпбек Айтов туралы және оның «Оқулық» еңбегі туралы таныстық.
-
Үйге тапсырма.
«Менің оқулықтарым » жаттау. Н. Айтов туралы реферат жазып келесіңдер.
шағым қалдыра аласыз














