Материалдар / Сабақ жоспары Орта және алыс қашықтарға жүгіру

Сабақ жоспары Орта және алыс қашықтарға жүгіру

Материал туралы қысқаша түсінік
Орта және алыс қашықтарға жүгіру туралы түсіндіру
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
05 Мамыр 2021
427
0 рет жүктелген
693 ₸ 770 ₸
Бүгін алсаңыз 10% жеңілдік
беріледі
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлімі

Жүгіру,секіру және лақтыру дағдыларын дамыту

Педагогтің аты-жөні

Өтегенова Шолпан Артықбайқызы

Күні:

09.09.2020 ж

Сынып:

Қатысушылар саны: 17

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Орта және алыс қашықтарға жүгіру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.3.3.1. – түрлі физикалық жүктемелерді орындау кезінде ағзаны физикалық дайындау талаптарын және олардың ағзаның энергетикалық жүйесіне әсер етуін түсіну

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар орындай алады:

Жүгірудің не екенін біледі.

ЖДЖ орындайды.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Жүгіру кезінде ережені сақтайды.

Жылдамдықты үдете алады

Оқушылардың кейбірі орындай алады

Қашықтықтарды санатына қарай айыра алады.

Жүгіру кезінде демін сақтап,жылдамдықты үдете алады

Сабақтың барысы.


Сабақтың кезеңі


Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Сапқа тұру: Сәлемдесу, Сабақтың тақырыбын хабарлау

Жақсы тілек - жылы жүрек» шеңбері.

-Шеңберге тұрып, бір-біріне жылы тілектер айтып, бүгінгі күнге сәттілік тілеу.

Саптық жаттығулар:

Бір қатарға тұру.Түзел тік тұр.

Рет- ретімен санал.

Жүру жаттығулары:

Бұрылыстарды біркелкі орындау. Аяқтың ұшын, өкшесін дұрыс пайдалану. Жүрістегі   жаттығулар. Жаттығуларды біркелкі, дұрыс орындау.  


Жүгіру жаттығулары:

Баяу   жеңіл  жүгіру. Қол кеуденің алдында, аяқтың ұшымен жүгіру. Жүгірістегі  жаттығулар. Бірте- бірте ақырындап  жүріске  көшу. Кең  тыныс алу. Жүрісте үш лекпен бұрылып үш   қатарға  тұру.

Секіру жаттығулары:

Қолды белге қойып оң аяқпен секіру

Қолды белге қойып сол аяқпен секіру

Қолды белге қойып қос аяқпен секіру

Отырған күйде алға ұмтылып секіру

Қолды жоғары созып қос аяқпен секіру

Жалпы дамыту жаттығулары

Б.қ. аяқ иық деңгейінде,қол белде басты оңға 4 рет,солға 4 рет айналдырамыз 5-6 рет

Б.қ. қолды кеуде тұсында 1-2 жартылай 3-4 оңға солға созып жасау,

Б.қ. қолды алға созып оң қолға аяқты тигіземіз 1-2 оң аяқты сол қолға сол аяқты оң қолға тигізу,

Б.қ. оң қол жоғары сол қол төлмен 1-2 оң қолмен 3-4 сол қолмен алға артқа алма кезек сермеу,

Б.қ. Аяқ арасы алшақ қолды алдыға созып 1оң аяққа отыру 2тұру 3 сол аяққа отыру 4 бастапты қалыпқа келу 3-4 рет

Б.қ. аяқ деңгейінен алшақ 1-2 оң аяққа 3-4 сол аяққа отыру,

Дем алу жаттығулары

Дерек көзі: https://erketai.kz/bala-densauligi/balalarga-arnalgan-dene-jattigulari/


Смайлик арқылы бір-бірін бағалау.


Дерек көзі: https://erketai.kz/bala-densauligi/balalarga-arnalgan-dene-jattigulari/




Ысқырғыш

Ортасы

Жаңа сабақты түсіндіру

Жүгіру 3 түрге бөлінеді: қысқа қашықтар,орта қашықтықтар, алыс қашықтықтар.

Қысқа қашықтықтар: 60 м,100 м,200 м.

Орта қашықтықтар: 800 м,1500 м,2000 м.

Алыс қашықтықтар: 5000 м,10 000 м,20 000 м.

Бүгінгі сабақ,орта қашықтыққа жүгіру 60 м.

Орта қашықтыққа жүгіру төменгі сөреден басталады.

Төменгі сөренің орындалу техникасы

Оқушыларды жұп – жұппен бөлу.

Орта қашықтыққа жүгіру техникасын жетілдіру.

Сөре сызығына әр оқушы жұп – жұбымен мұғалім бұйрығы бойынша жақындау.

Төменгі сөреден «жүгір» бұйрығы бойынша жүгіргеннен кейін «Сөре жылдамдығы» орындалады.

Сөреден 10 м қашықтыққа дейін денені алға еңкейте отырып қолды сермеу арқылы жылдамдығын үдету.

Оқушылар жұп – жұбымен 60 м жүгіру тапсырмасын орындау.

Дем басу жаттығулары.

Берілген сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды талапқа сай орындайды.

Белсенді оқу тапсырмалар

Форматив

ті бағалау.

ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.


Оқылым, жазылым тапсырмалары.


















Соңы

Оқушылар сабақты смайлик арқылы бағалайды.

Мұғалім оқушыларды Кубк арқылы бағалайды.

Блоб ағашы арқылы оқушылардың бүгінгі сабақты жеткілікті деңгейде игерді ме, сабақ барысында топпен, жұптасып жұмыс жасалдыма, қандай қиыншылықтар орын алды осы блоб ағашы арқылы көрсетуге тиіс.


Оқулықтағы қосымша тапсырмалар.

ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.







Дерек көзі: https://erketai.kz/bala-densauligi/balalarga-arnalgan-dene-jattigulari/

Кері байланыс

Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда)

Оқушыларға «Ашық микрофон» кері байланыс парағы таратылады. Оқушылар өздері белгілейді.











Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, суретін жібереді.

«Білім шыңы»

Кері байланыс тақтайшасы.

























Материал жариялап тегін
сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!