Сабақ жоспары Орта және алыс қашықтарға жүгіру

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Сабақ жоспары Орта және алыс қашықтарға жүгіру

Материал туралы қысқаша түсінік
Орта және алыс қашықтарға жүгіру туралы түсіндіру
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлімі

Жүгіру,секіру және лақтыру дағдыларын дамыту

Педагогтің аты-жөні

Өтегенова Шолпан Артықбайқызы

Күні:

09.09.2020 ж

Сынып:

Қатысушылар саны: 17

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Орта және алыс қашықтарға жүгіру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.3.3.1. – түрлі физикалық жүктемелерді орындау кезінде ағзаны физикалық дайындау талаптарын және олардың ағзаның энергетикалық жүйесіне әсер етуін түсіну

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар орындай алады:

Жүгірудің не екенін біледі.

ЖДЖ орындайды.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Жүгіру кезінде ережені сақтайды.

Жылдамдықты үдете алады

Оқушылардың кейбірі орындай алады

Қашықтықтарды санатына қарай айыра алады.

Жүгіру кезінде демін сақтап,жылдамдықты үдете алады

Сабақтың барысы.


Сабақтың кезеңі


Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Сапқа тұру: Сәлемдесу, Сабақтың тақырыбын хабарлау

Жақсы тілек - жылы жүрек» шеңбері.

-Шеңберге тұрып, бір-біріне жылы тілектер айтып, бүгінгі күнге сәттілік тілеу.

Саптық жаттығулар:

Бір қатарға тұру.Түзел тік тұр.

Рет- ретімен санал.

Жүру жаттығулары:

Бұрылыстарды біркелкі орындау. Аяқтың ұшын, өкшесін дұрыс пайдалану. Жүрістегі   жаттығулар. Жаттығуларды біркелкі, дұрыс орындау.  


Жүгіру жаттығулары:

Баяу   жеңіл  жүгіру. Қол кеуденің алдында, аяқтың ұшымен жүгіру. Жүгірістегі  жаттығулар. Бірте- бірте ақырындап  жүріске  көшу. Кең  тыныс алу. Жүрісте үш лекпен бұрылып үш   қатарға  тұру.

Секіру жаттығулары:

Қолды белге қойып оң аяқпен секіру

Қолды белге қойып сол аяқпен секіру

Қолды белге қойып қос аяқпен секіру

Отырған күйде алға ұмтылып секіру

Қолды жоғары созып қос аяқпен секіру

Жалпы дамыту жаттығулары

Б.қ. аяқ иық деңгейінде,қол белде басты оңға 4 рет,солға 4 рет айналдырамыз 5-6 рет

Б.қ. қолды кеуде тұсында 1-2 жартылай 3-4 оңға солға созып жасау,

Б.қ. қолды алға созып оң қолға аяқты тигіземіз 1-2 оң аяқты сол қолға сол аяқты оң қолға тигізу,

Б.қ. оң қол жоғары сол қол төлмен 1-2 оң қолмен 3-4 сол қолмен алға артқа алма кезек сермеу,

Б.қ. Аяқ арасы алшақ қолды алдыға созып 1оң аяққа отыру 2тұру 3 сол аяққа отыру 4 бастапты қалыпқа келу 3-4 рет

Б.қ. аяқ деңгейінен алшақ 1-2 оң аяққа 3-4 сол аяққа отыру,

Дем алу жаттығулары

Дерек көзі: https://erketai.kz/bala-densauligi/balalarga-arnalgan-dene-jattigulari/


Смайлик арқылы бір-бірін бағалау.


Дерек көзі: https://erketai.kz/bala-densauligi/balalarga-arnalgan-dene-jattigulari/




Ысқырғыш

Ортасы

Жаңа сабақты түсіндіру

Жүгіру 3 түрге бөлінеді: қысқа қашықтар,орта қашықтықтар, алыс қашықтықтар.

Қысқа қашықтықтар: 60 м,100 м,200 м.

Орта қашықтықтар: 800 м,1500 м,2000 м.

Алыс қашықтықтар: 5000 м,10 000 м,20 000 м.

Бүгінгі сабақ,орта қашықтыққа жүгіру 60 м.

Орта қашықтыққа жүгіру төменгі сөреден басталады.

Төменгі сөренің орындалу техникасы

Оқушыларды жұп – жұппен бөлу.

Орта қашықтыққа жүгіру техникасын жетілдіру.

Сөре сызығына әр оқушы жұп – жұбымен мұғалім бұйрығы бойынша жақындау.

Төменгі сөреден «жүгір» бұйрығы бойынша жүгіргеннен кейін «Сөре жылдамдығы» орындалады.

Сөреден 10 м қашықтыққа дейін денені алға еңкейте отырып қолды сермеу арқылы жылдамдығын үдету.

Оқушылар жұп – жұбымен 60 м жүгіру тапсырмасын орындау.

Дем басу жаттығулары.

Берілген сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды талапқа сай орындайды.

Белсенді оқу тапсырмалар

Форматив

ті бағалау.

ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.


Оқылым, жазылым тапсырмалары.


















Соңы

Оқушылар сабақты смайлик арқылы бағалайды.

Мұғалім оқушыларды Кубк арқылы бағалайды.

Блоб ағашы арқылы оқушылардың бүгінгі сабақты жеткілікті деңгейде игерді ме, сабақ барысында топпен, жұптасып жұмыс жасалдыма, қандай қиыншылықтар орын алды осы блоб ағашы арқылы көрсетуге тиіс.


Оқулықтағы қосымша тапсырмалар.

ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.







Дерек көзі: https://erketai.kz/bala-densauligi/balalarga-arnalgan-dene-jattigulari/

Кері байланыс

Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда)

Оқушыларға «Ашық микрофон» кері байланыс парағы таратылады. Оқушылар өздері белгілейді.











Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, суретін жібереді.

«Білім шыңы»

Кері байланыс тақтайшасы.

























Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
05.05.2021
573
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі