Баскетбол сабағының күнделік жоспары
Өткізілетін күні: 15.02.2019 ж. Сынып: 9
Өткізілетін орны: Спорт зал Уақыты: 40 мин
Сабақтың тақырыбы: Спорттық ойындары
Сабақтың мақсаты: Қозғалыста допты екі қолымен кеудеден және иықтан бір қолмен беру
Допты жүргізіп әкеліп екі адым арқылы себетке лақтыру.
Сауықтыру: Дене сымбатын қалыптастыру
Жүгіру және жаттығуларды орындау кезінде дұрыс тыныс алуды қалыптастыру
Тәрбиелік: Ұжымдық әрекеттерді орындауларын тәрбиелеу.
Берілген тапсырмаларды жауапкершілік сезімдермен орындауды тәрбиелеу.
Керекті құрал-жабдықтар: Ысқырғыш,секундомер,баскетбол доптары.
|
№ |
Сабақтың мазмұны |
Уақыт |
Әдістемелік нұсқаулар |
|
I |
Кіріспе бөлім |
12 |
|
|
|
Сапқа тұрғызу. Сәлемдесу. Рапорт тапсыртқызу. Сабақтың мақсатын түсіндіру. Жүру және оның түрлері: -қол жоғары,аяқтың ұшымен; -қол белде,өкшемен; -қол жанға табанның сырт қырымен; -қол алға жартылай жүреден; -толық жүреден жүру; -орташа қарқында жүгіру тізені көтеріп жүгіру; -өкшені көтеріп; -қол белде тік аяқты алға созып -қол желкеде,тік аяқты артқа созып -тіркеме адыммен оң иық алға; -аяқтан аяққа секіріп; -арқамен алға қарап жүгіру; -үдетіп 20м жүгіру; -жүгіруден жүруге ауысу. Жалпы дамыту жаттығулары: -б.қ.аяқты иық көлемінде,қол белде 1 бастарымыз алға,2 б.қ,3 артқа,4 б.қ - б.қ.аяқты иық көлемінде,қол белде 1 бастарымыз алға,2 б.қ,3 солғ,4 б.қ -б.қ. оң қолды көтеру,1-2 артқа сермеу,3-4 қолды ауыстырып сермеу; -б.қ. н.т. қол иықта,1-4 иықты алға айналдыру,5-8 иықты артқа айналдыру; -б.қ. қол белде,аяқ иық көлемінде,1-2 солға иілеміз,3-4 оңға иелеміз; -б.қ. қол желкеде,1-2 денені солға,3-4 оңға. -б.қ. аяқ иық көлемінде,1 сол аяққа еңкею,3 оң аяққа еңкею,4 б.қ. -б.қ. н.т. қол белде,аяқтың ұшымен секіру,1-4 сол аяқтың ұшымен,5-8 оң аяқтың ұшымен. |
1 минут 2 минут 4 минут 5 минут 4-6 рет 6-8 рет 6-8 рет 6-8 рет 6-8 рет 4-5 рет |
Денені дұрыс ұстауын қадағалау. Спорттық киімге назар аудару. Ара қашықтықты сақтау. Тыныс алуларын қадағалау. Тыныс алуды қалпына келтіру. Жеке ескертулер беру. Дем алып,дем шығару. Толық айналдыру. Қолдары тік болу. Арқаны тік ұстау,шынтақ дәл жанға. Секірулерді аяқтың ұшымен жұмсақ орындау. |
|
II |
Негізгі бөлім |
24 |
|
|
|
оқушыларды екі топқа бөліп лекке қарама-қарсы тұрады,бір топтың алдындағы бірінші тұрған оқушы белгіленген жерге допты жүргізіп әкеліп қарсы топтағы оқушыға допты кеудеден екі қолмен және иықтан бір қолмен береді де,қарсы саптың соңына тұрады,келесі оқушы сол жаттығуды жалғастырады. Допты жүргізіп әкеліп екі адым жасап себетке лақтыру.
|
8 минут 8 минут 8 минут |
Екі лекке тұрғызып,мұғалім допты берудің бірнеше тәсілін көрсетеді.Аяқты дұрыс қою.Допты ұстау және берген кезінде қолды алға созып,допты сауксақтарымен ұстау,шынтақ бүгілген. Ойыншы алға допты жерге ұрып жүоргізеді. Екі адымды дұрыс орындау |
|
III |
Қорытынды бөлім |
4 |
|
|
|
Сапқа тұрғызу. Сабақты қорытындылау. Үй тапсырмасын беру. |
|
Денені түзу ұстауын қадағалау. Ерекшеленген оқушыларды атап өту.Бағалау. Саппен киінетін бөлмеге бару. |
|
Сабақ: Шаңғы дайындығы Күні:28.01.2019 ж. Сынып: 8 |
Мектеп: Жалпы орта білім беретін Семиглавый Мар мектебі Мұғалім аты-жөні: Сундетов Куйрат Куанович |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қатысқандар саны: 9 Қатыспағандар: 0 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Қозғалыс техникасының элементтерін үйрету |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабаққа қол жеткізуге көмектесетін оқу мақсаттары |
5,1,4,4 Қимыл-қозғалысты орындау кезіндегі өзінің және өзгелердің қолынан не келетінін білу және анықтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: Қимыл-қозғалысты орындау кезіндегі өзінің және өзгелердің қолынан не келетінін біледі және анықтай алады Көпшілік оқушылар орындай алады: Қимыл-қозғалысты орындау кезіндегі өзінің және өзгелердің қолынан не келетінін біледі және анықтай алады және көрсете алады. Кейбір оқушылар орындай алады: Өзінің және өзгелердің қолынан не келетінін біледі және анықтай алады және басқа оқушыларды үйрете алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері |
Қимыл-қозғалысты орындау кезінде бұрылу және жүріс техникаларын орындайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология: Шаңғы-лыжи-ski Таяқша-палка-Stick Сырғанау-скольжения-skidding |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән аралық байланыстар |
Жаратылыстану,физика,математика. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Жүріс техникалары,биіктікке шығу әдісі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дескрипторлар |
-Қауіпсіздік ережелерін сақтайды. -Бұрылу әдістерін дұрыс орындай алады -Алма-кезек екі адамды жүру техникасын орындайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
-Сапқа тұрғызу -Сәлемдесу -Сабақтың мақсатымен таныстыру -Қауіпсіздік ережелерін айтып өту -Әр оқушыға шаңғы,таяқтарын және аяқ киім мөлшерін бекіту -Шаңғыны алаңға дұрыс алып жүру -Жалпы дамыту жаттығулары -Арнайы жаттығулар |
Шаңғы жолы Шаңғы құралдары Ысқырғыш Секундомер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Бұрылу әдісі;оңға,солға,аттап бұрылу.«Бір» дегенге оқушылар оң аяқтағы шаңғыны көтеріп 30*-40* оңға қояды.«Екі»дегенде сол аяқтағы шаңғыны оң аяқтың қасына қояды.
2.Алма-кезек екі адымды жүріс.Жүру техникасын таяқсыз жүру,бір аяқпен дұрыс итеріле сырғанауды арттыру,аяқтың бүгілуін және толық түзетуінің,дұрыстығын қадағалау.Алма-кезек екі адымды жүру техникасы екі кезеңге бөлінеді: сырғу және итерілу,сырғу үш фазадан тұрады шаңғыда еркін сырғанау,тірек аяғын түзету,жартылай отыру. Итерілу екі фазадан
тұрады:жамбас буындарын бірге-бірге жазу,итерілетін аяқты толық
түзету. |
Бағалау- Бас бармақ әдісі.
Оқушыларға түсіндіріп,жеткізіп бағалау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Оқушылармен сабақта рефлексия өткізем. Оқушыларды бас бармақ әдісімен бағалаймын. Ата-аналармен кері байланыс орнату үшін жұмыс дәптеріне орындай алмаған дескрипторларды жазғызамын.Үйге тапсырма. |
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Сундетов Қайрат КуановичШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Спорттық ойындары 9 сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Спорттық ойындары 9 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Дене сымбатын қалыптастыру Жүгіру және жаттығуларды орындау кезінде дұрыс тыныс алуды қалыптастыру Ұжымдық әрекеттерді орындауларын тәрбиелеу. Берілген тапсырмаларды жауапкершілік сезімдермен орындауды тәрбиелеу.
Материалдың қысқаша нұсқасы Баскетбол сабағының күнделік жоспары Өткізілетін күні: 15.02.2019 ж. Сынып: 9 Өткізілетін орны: Спорт зал Уақыты: 40 мин Сабақтың тақырыбы: Спорттық ойындары Сабақтың мақсаты: Қозғалыста допты екі қолымен кеудеден және иықтан бір қолмен беру Допты жүргізіп әкеліп екі адым арқылы себетке лақтыру. Сауықтыру: Дене сымбатын қалыптастыру Жүгіру және жаттығуларды орындау кезінде дұрыс тыныс алуды қалыптастыру Тәрбиелік: Ұжымдық әрекеттерді орындауларын тәрбиелеу. Берілген тапсырмаларды жауапкершілік сезімдермен орындауды тәрбиелеу. Керекті құрал-жабдықтар: Ысқырғыш,секундомер,баскетбол доптары.
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















