|
Сабақ: |
Дене шынықтыру |
|
Мұғалімнің аты – жөні :Сактаганова А.К |
|
|
Сынып :2 в |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Шығармашылық-топтық жұмыс арқылы |
|
Оқу мақсаты |
2.2.5.1Өзінің шығармашылық тапсырмалары мен басқаларыныңғ тапсырмалары бойыншаталқылайды және қортындылар шығарады,сонымен қатар конструктивті ұсыныс жасайды |
|
Сабақтың мақсаты |
Әр түрлі жаттығулар орындау барысында,жаттығулардың әдіс-тәсілдерін меңгере отырып,ойын барысында көрсету |
|
Бөлім №7 |
Топтық ойындар арқылы әлеуметтік дағдылар |
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады : |
|
Шеңберге тізеле тұруды орындайды |
|
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады : |
|
|
Өз ролін атқара біледі |
|
|
Кейбір оқушылар орындай алады : |
|
|
Жылдамдықпен жүгіре алады |
|
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер |
|
|
|
|
Талқылауға арналған сұрақтар: ? |
|
|
Ойын барысында шеңбер жылдам құру |
|
|
Не себепті .... деп ойлайсыз? |
|
|
Балалар бастауыш сынып болғандықтан,тапсырманы асықпай қабылдап,шеңберді көз мөлшерімен шатастырып,сопақтау етіп құрып жатады,,,,,,, |
|
|
Ишара : |
|
|
|
|
|
Алдыңғы оқу: |
Жеке шығармашылық қабілет |
|
Жоспар |
Қысқа мерзімді жоспар |
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
Басы |
Оқушылырды сапқа тұрғызу.Амандасу.Сабақтың тақырыбын таныстыру.
Жүру жаттығулары:
ұшымен; -қол белде, өкшемен жүру - аяқтың сыртқы, ішкі қырымен жүру Жүгіру: Қыздырыну жаттығулары Жалпы дамыту жаттығулары: |
Оқу бағдарламасы, мұғалімге арналған нұсқаулық. |
|
Ортасы |
Мақсаты Әр түрлі жаттығулар орындау барысында,жаттығулардың әдіс-тәсілдерін меңгере отырып,ойын барысында көрсету . Мысық пен тышқан ойыны Ойын шарты:Ойнаушылар дөңгелене тұрады.Мысық пен тышқанды тағайындап алады.Балалардың қалғаны бір-бірінің қолын ұстайды.Тышқан мысықтан қашып,шеңберді айнала жүгіреді.Оған қорғау үшін шеңбер жасап тұрғандардың қолының астынан өтуге мүмкіндік береді.Мысық тышқанды ұстап алса,бұл рөлге басқа балалар тағайындалып,ойын жалғасады. Дескриптор: -ойын барысында өз рөлін дұрыс сақтайды және орындайды -топтағы басқалардың рөлін таниды және құрметтейді -топта бірлесе әрекет етеді
|
|
|
Соңы |
Балаларды сапқа тұрғызу.Тынысты қалыпқа келтіру жаттығулары. 1-2 демді ішке алып, 3-4 демді сыртқа шығару.Үйге тапсырма:Таза ауада серуендеу |
|
|
Қосымша ақпарат |
|
|
|
Саралауға оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз. Қабілетті оқушы тапсырмасын қалай түрлендіресіз. Қабілет деңгейіне қарай 3 топқа бөлдім. 1-топ қабілет деңгейі жоғары.Тапсырма. Секіртпемен жүгіріп секіру. 2-топ қабілет деңгейі орташа.Тапсырма.Залдың бұрыштарының арасымен жүгіру. 3-топ қабілет деңгейі төмен.Тапсырма.Алаңды айнала жүгіру. |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Бағалау критерийі Толықтай түсінсе,сенімді болса,сабақ ұнаса бас бармағын жоғары көтереді Түсінуге жақын болса,аздап білсе, сабақ орташа ұнаса бас бармағын ортада ұстайды Егер түсінбесе,сенімсіз болса,сабақ ұнамаса бас бармағын төмен түсіреді |
Пәнаралық байланыс – физикадағы,геометрия. Денсаулық және қауіпсіздік. Жүгіру кезінде аяқпен қолды дұрыс ала жүгіру. АКТ – мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)ойын барысында шапшаңдыққа,батылдыққа,ауызбіршілікке тәрбиелеу. |
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма ? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті. Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма ?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз? |
|
|
|
||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты ) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім ? 1: 2: |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шығармашылық-топтық жұмыс арқылы. 2 сынып
Шығармашылық-топтық жұмыс арқылы. 2 сынып
|
Сабақ: |
Дене шынықтыру |
|
Мұғалімнің аты – жөні :Сактаганова А.К |
|
|
Сынып :2 в |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Шығармашылық-топтық жұмыс арқылы |
|
Оқу мақсаты |
2.2.5.1Өзінің шығармашылық тапсырмалары мен басқаларыныңғ тапсырмалары бойыншаталқылайды және қортындылар шығарады,сонымен қатар конструктивті ұсыныс жасайды |
|
Сабақтың мақсаты |
Әр түрлі жаттығулар орындау барысында,жаттығулардың әдіс-тәсілдерін меңгере отырып,ойын барысында көрсету |
|
Бөлім №7 |
Топтық ойындар арқылы әлеуметтік дағдылар |
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады : |
|
Шеңберге тізеле тұруды орындайды |
|
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады : |
|
|
Өз ролін атқара біледі |
|
|
Кейбір оқушылар орындай алады : |
|
|
Жылдамдықпен жүгіре алады |
|
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер |
|
|
|
|
Талқылауға арналған сұрақтар: ? |
|
|
Ойын барысында шеңбер жылдам құру |
|
|
Не себепті .... деп ойлайсыз? |
|
|
Балалар бастауыш сынып болғандықтан,тапсырманы асықпай қабылдап,шеңберді көз мөлшерімен шатастырып,сопақтау етіп құрып жатады,,,,,,, |
|
|
Ишара : |
|
|
|
|
|
Алдыңғы оқу: |
Жеке шығармашылық қабілет |
|
Жоспар |
Қысқа мерзімді жоспар |
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
Басы |
Оқушылырды сапқа тұрғызу.Амандасу.Сабақтың тақырыбын таныстыру.
Жүру жаттығулары:
ұшымен; -қол белде, өкшемен жүру - аяқтың сыртқы, ішкі қырымен жүру Жүгіру: Қыздырыну жаттығулары Жалпы дамыту жаттығулары: |
Оқу бағдарламасы, мұғалімге арналған нұсқаулық. |
|
Ортасы |
Мақсаты Әр түрлі жаттығулар орындау барысында,жаттығулардың әдіс-тәсілдерін меңгере отырып,ойын барысында көрсету . Мысық пен тышқан ойыны Ойын шарты:Ойнаушылар дөңгелене тұрады.Мысық пен тышқанды тағайындап алады.Балалардың қалғаны бір-бірінің қолын ұстайды.Тышқан мысықтан қашып,шеңберді айнала жүгіреді.Оған қорғау үшін шеңбер жасап тұрғандардың қолының астынан өтуге мүмкіндік береді.Мысық тышқанды ұстап алса,бұл рөлге басқа балалар тағайындалып,ойын жалғасады. Дескриптор: -ойын барысында өз рөлін дұрыс сақтайды және орындайды -топтағы басқалардың рөлін таниды және құрметтейді -топта бірлесе әрекет етеді
|
|
|
Соңы |
Балаларды сапқа тұрғызу.Тынысты қалыпқа келтіру жаттығулары. 1-2 демді ішке алып, 3-4 демді сыртқа шығару.Үйге тапсырма:Таза ауада серуендеу |
|
|
Қосымша ақпарат |
|
|
|
Саралауға оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз. Қабілетті оқушы тапсырмасын қалай түрлендіресіз. Қабілет деңгейіне қарай 3 топқа бөлдім. 1-топ қабілет деңгейі жоғары.Тапсырма. Секіртпемен жүгіріп секіру. 2-топ қабілет деңгейі орташа.Тапсырма.Залдың бұрыштарының арасымен жүгіру. 3-топ қабілет деңгейі төмен.Тапсырма.Алаңды айнала жүгіру. |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Бағалау критерийі Толықтай түсінсе,сенімді болса,сабақ ұнаса бас бармағын жоғары көтереді Түсінуге жақын болса,аздап білсе, сабақ орташа ұнаса бас бармағын ортада ұстайды Егер түсінбесе,сенімсіз болса,сабақ ұнамаса бас бармағын төмен түсіреді |
Пәнаралық байланыс – физикадағы,геометрия. Денсаулық және қауіпсіздік. Жүгіру кезінде аяқпен қолды дұрыс ала жүгіру. АКТ – мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)ойын барысында шапшаңдыққа,батылдыққа,ауызбіршілікке тәрбиелеу. |
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма ? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті. Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма ?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз? |
|
|
|
||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты ) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім ? 1: 2: |
||
шағым қалдыра аласыз













