Тіл алфавиті. Синтаксис.

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Тіл алфавиті. Синтаксис.

Материал туралы қысқаша түсінік
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу; – python программалау тілінде амалдарды жазу ережелерін біледі; – python программалау тілінде программа жазуды үйренеді.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:

Python тілінде программалау (информатика – 6-сынып)

Педагогтың аты-жөні:

Сариев Рустам Мергенович, Елемесов Нұрдаулет Нұрболұлы

Күні:

17.01.2023

Сынып: 6Б

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Тіл алфавиті. Синтаксис.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу;

Сабақтың мақсаты:

python программалау тілінде амалдарды жазу ережелерін біледі;

python программалау тілінде программа жазуды үйренеді.



Сабақтың кезеңі

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Тақырып: Тіл алфавиті. Синтаксис.

Сабақтың мақсатымен таныстыру.

python программалау тілінде амалдарды жазу ережелерін біледі;

python программалау тілінде программа жазуды үйренеді.

Өткен тақырыпты қайталау.

Wordwall бағдарламасы арқылы оқушыларды таңдап сұрақтар қою.

Сабақта меңгеретін мақсаттарды білу


Презентация

(1-3 слайдтар)

Жаңа сабақ

Жаңа сабақты түсіндіру

Программалау тілінің синтаксисі:

Программадағы жолдардың соңына нүкте мен үтір қою міндетті емес;

Бірнеше команданы бір жолда нүктелі үтір (;) арқылы жазуға болады;

Программа жазу барысында басқа программалау тілдеріндегідей begin … end немесе/және {…} қолданылмайды. Қажет болған жағдайда олардың орнына 4 бос орын немесе шегініс (табуляция) қойылады.

Идентификаторлар (айнымалылар атауы) – әріппен басталатын цифрлар мен әріптер тізбегі. Яғни, идентификатор деп программада қолданылатын айнымалыларды айтамыз.

Идентификатор латын әріптерінен, төменгі сызу таңбасынан (_) және 0 мен 9 арасындағы цифрлардан құралады.

Айнымалы – мәні мен типі бар шама. Программамен жұмыс барысында айнымалылардың мәні өзгеріп отырады.

Жаңа тақырыпты меңгеру


Презентация

(9-11 слайдтар)

Практикум

1-тапсырма.

Жаңа тақырыпты мұғаліммен бірге практикада қолдану арқылы меңгеру

Бағалау критерийлерін ұсыну

Презентация

(12 слайд)

Бекіту

1.Тақырыпты меңгергенін анықтау

Сәйкестендіру. Python тілінде қолданылатын таңбаларды байланыстыру.

2.Бекіту сұрақтары.

1.Сызықтық алгоритм дегеніміз не?

2.% амал қандай қызмет атқарады?

3.Сандық деректерді енгізу үшін қандай функция қолданылады?



Презентация

(13-15 слайдтар)



Қорытынды

Сабақты қорытындылау, рефлексия


«Принтер» әдісі арқылы оқушылар бүгінгі сабақты қаншалықты меңгергенін анықтайды.


Презентация

(16 слайдтар)





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
07.02.2023
1146
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі