Тексерілді: Г Кайнарбаева
|
Сабақ: № 78 |
Мектеп: СТ шамалған ҚОМ |
|
Күні: 14. 03 |
Мұғалім аты жөні: Абибуллаева Күнсұлу |
|
Сынып: 4 ж |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар: |
|
Сабақ тақырыбы: |
Түйілген орамал ойынын дамыту |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсатары |
Қозғалмалы ойындарды ойнату арқылы бала ойының, дене мүшелерінің жақсы дамуына ықпал ету |
|
Күтілетін нәтиже |
Барлық оқушылар орындай алады . Түйілген орамал ойынының ойналу тәртібін біледі . |
|
Көпшілігі орындай алады: Түйілген орамал ойынын ойнай алады . |
|
|
Кейбір оқушылар орындай алады: әдіс- тәсілдерді толық меңгеріп « Түйілген орамал » ойынын ойнай алады. |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Түйілген орамал |
|
Алдынғы менгерілген білім |
«Асық ойыны» |
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
||||
|
Сабақтың басы |
I.Кіріспе дайындық бөлімі Сапқа тұрғызу. Амандасу.Кезекшінің мәліметін қабылдау. Түгендеу. Саптағы жаттығулар:Оңға,солға,артқа бұрылу. Жүріп жасалатын жаттығулар:аяқтың ұшына,өкшеге,ішкі ж/е сыртқы қырымен,отырып,секіріп. Жүгіріп жасалатын жаттығулар:тізені жоғары,өкшені артқа көтере оң ж/е сол жақ жанымен Ж.Д.Ж. қозғалыста ж/е орнында. А)Бастапқы қалып.Оң қол жоғарыда. – Б.қ аяқ иық мөлшерінде, қол белде, 1-2 басты оңға, 3-4 солға айналдыру. - Б.қ аяқ иық мөлшерінде, қол иықта, 1-2 иықта алға, 3-4 артқа айналдыру; - Б.қ аяқ иық мөлшерде, 1-2 оң қол жоғарыда, 3-4 сол қол төменде, қолды тік ұстап керу; - Б.қ аяқ иық мөлшерінде, қол кеуде тұсында, 1-2 қол бүгулі, артқа сермеледі, 3-4 қол жазылып артқа сермеледі; - Б.қ аяқ иық мөлшерінде, сол қол белде, оң қол жоғары созылған, 1-2 солға еңкею, 3-4 қолды аустырып оңға еңкею; - Б.қ аяқ иық мөлшерінде, қол белде, 1-4 оңға, солға белді айналдыру. - Б.қ Аяқ алшақ, екі қол саусақтарын бір-біріне кілттеп, 1-3 алға еңкею, 4 артқа шалқаю; - Б.қ аяқ алшақ, екі қолды алға созып, 1- оң аяқ жанына қарай сол аяқты соза отыру, 2- қолды белге қойып тұру, 3- сол аяқ жанына қарай оң аяқты соза отыру, 4- қолы белге койып тұру. - Б.қ аяқ алшақ, денені еңкейтіп «диірмен» жаттығуын жасау. - Қол тіреп отырған кезден екі қолды жоғары көтеріп биікке секіру. Тыныс алу жаттығулары. Сабақ мақсатын түсіндіру. |
|
|||||
|
Сабақтың ортасы |
Негізгі бөлім Түйілген орамал Бұл баскетбол ойынына ұқсас . Көпшілік жағдайда ойынды жазды күні жаздық алаңда ,басқа кезде кең бөлмеде ойнауға болады . Ойын жүргізуші ойынды өзі бастайды . Ең алдымен ойнаушыларды өзінің айналасына жинап алып , «бір ,екі,үш» деп дауыстайды .Осы кезде ойнаушылар жан жаққа бытырай қашады .Ал ойын жүргізуші қолында түйілген орамалы бар ойыншыны ғана қуады .Ол ойыншы ойын жүргізуші жете бергенде қолындағы орамалды басқа ойыншыға лақтырады . Орамалды қағып алған ойыншы алдыңғыдай басқа балаға лақтырады .Осылайша ойын жүргізуші түйілген орамалды қалына түсіргенше ойын жалғаса береді.Ойын белгіленген шеңбердің ішінде ғана өтеді,сыртқа шығуға болмайды . |
Ысқырық, Түйілген орамал ,секундомер |
|
||||
|
Сабақтың аяғы |
Қорытынды бөлім Сабақты қортындылау.
Үйге тапсырма беру. Оқушыларды бағалау.Қоштасу |
|
|
||||
|
Саралау |
Бағалау-
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын қадағалау, пән аралық байланыс |
|
||||
|
|
Берілген тапсырманы орындауына қарай бағалау |
Математика |
|
||||
|
|
|
|
|
||||
|
Сабақ бойынша рефлекция Сабақ мақсаты, оқыту мақсаттары шынайы болдыма? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме? Егер жоқ болса, неліктен? Сабақта дефференциация дұрыс өткізілгенбе? Сабақтың уақыты ұтымды пайдаланылдыма? Сабақ жоспарына қандай өзгерістер енгізілді және неліктен? |
|
|
|||||
|
|
|
||||||
|
Қорытынды Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты )? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? |
|
|
|||||
|
|
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Түйеленген орамал ойыннын дамыту
Түйеленген орамал ойыннын дамыту
Тексерілді: Г Кайнарбаева
|
Сабақ: № 78 |
Мектеп: СТ шамалған ҚОМ |
|
Күні: 14. 03 |
Мұғалім аты жөні: Абибуллаева Күнсұлу |
|
Сынып: 4 ж |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар: |
|
Сабақ тақырыбы: |
Түйілген орамал ойынын дамыту |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсатары |
Қозғалмалы ойындарды ойнату арқылы бала ойының, дене мүшелерінің жақсы дамуына ықпал ету |
|
Күтілетін нәтиже |
Барлық оқушылар орындай алады . Түйілген орамал ойынының ойналу тәртібін біледі . |
|
Көпшілігі орындай алады: Түйілген орамал ойынын ойнай алады . |
|
|
Кейбір оқушылар орындай алады: әдіс- тәсілдерді толық меңгеріп « Түйілген орамал » ойынын ойнай алады. |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Түйілген орамал |
|
Алдынғы менгерілген білім |
«Асық ойыны» |
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
||||
|
Сабақтың басы |
I.Кіріспе дайындық бөлімі Сапқа тұрғызу. Амандасу.Кезекшінің мәліметін қабылдау. Түгендеу. Саптағы жаттығулар:Оңға,солға,артқа бұрылу. Жүріп жасалатын жаттығулар:аяқтың ұшына,өкшеге,ішкі ж/е сыртқы қырымен,отырып,секіріп. Жүгіріп жасалатын жаттығулар:тізені жоғары,өкшені артқа көтере оң ж/е сол жақ жанымен Ж.Д.Ж. қозғалыста ж/е орнында. А)Бастапқы қалып.Оң қол жоғарыда. – Б.қ аяқ иық мөлшерінде, қол белде, 1-2 басты оңға, 3-4 солға айналдыру. - Б.қ аяқ иық мөлшерінде, қол иықта, 1-2 иықта алға, 3-4 артқа айналдыру; - Б.қ аяқ иық мөлшерде, 1-2 оң қол жоғарыда, 3-4 сол қол төменде, қолды тік ұстап керу; - Б.қ аяқ иық мөлшерінде, қол кеуде тұсында, 1-2 қол бүгулі, артқа сермеледі, 3-4 қол жазылып артқа сермеледі; - Б.қ аяқ иық мөлшерінде, сол қол белде, оң қол жоғары созылған, 1-2 солға еңкею, 3-4 қолды аустырып оңға еңкею; - Б.қ аяқ иық мөлшерінде, қол белде, 1-4 оңға, солға белді айналдыру. - Б.қ Аяқ алшақ, екі қол саусақтарын бір-біріне кілттеп, 1-3 алға еңкею, 4 артқа шалқаю; - Б.қ аяқ алшақ, екі қолды алға созып, 1- оң аяқ жанына қарай сол аяқты соза отыру, 2- қолды белге қойып тұру, 3- сол аяқ жанына қарай оң аяқты соза отыру, 4- қолы белге койып тұру. - Б.қ аяқ алшақ, денені еңкейтіп «диірмен» жаттығуын жасау. - Қол тіреп отырған кезден екі қолды жоғары көтеріп биікке секіру. Тыныс алу жаттығулары. Сабақ мақсатын түсіндіру. |
|
|||||
|
Сабақтың ортасы |
Негізгі бөлім Түйілген орамал Бұл баскетбол ойынына ұқсас . Көпшілік жағдайда ойынды жазды күні жаздық алаңда ,басқа кезде кең бөлмеде ойнауға болады . Ойын жүргізуші ойынды өзі бастайды . Ең алдымен ойнаушыларды өзінің айналасына жинап алып , «бір ,екі,үш» деп дауыстайды .Осы кезде ойнаушылар жан жаққа бытырай қашады .Ал ойын жүргізуші қолында түйілген орамалы бар ойыншыны ғана қуады .Ол ойыншы ойын жүргізуші жете бергенде қолындағы орамалды басқа ойыншыға лақтырады . Орамалды қағып алған ойыншы алдыңғыдай басқа балаға лақтырады .Осылайша ойын жүргізуші түйілген орамалды қалына түсіргенше ойын жалғаса береді.Ойын белгіленген шеңбердің ішінде ғана өтеді,сыртқа шығуға болмайды . |
Ысқырық, Түйілген орамал ,секундомер |
|
||||
|
Сабақтың аяғы |
Қорытынды бөлім Сабақты қортындылау.
Үйге тапсырма беру. Оқушыларды бағалау.Қоштасу |
|
|
||||
|
Саралау |
Бағалау-
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын қадағалау, пән аралық байланыс |
|
||||
|
|
Берілген тапсырманы орындауына қарай бағалау |
Математика |
|
||||
|
|
|
|
|
||||
|
Сабақ бойынша рефлекция Сабақ мақсаты, оқыту мақсаттары шынайы болдыма? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме? Егер жоқ болса, неліктен? Сабақта дефференциация дұрыс өткізілгенбе? Сабақтың уақыты ұтымды пайдаланылдыма? Сабақ жоспарына қандай өзгерістер енгізілді және неліктен? |
|
|
|||||
|
|
|
||||||
|
Қорытынды Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты )? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? |
|
|
|||||
|
|
|
||||||
шағым қалдыра аласыз













