7-бөлім
Ойын кезіндегі басып кіру дағдыларын түсіну және
дамыту
|
Мектеп: Таңбалытас
ОМ
|
|
|
|
|
|
Күні
|
Мұғалімнің аты-жөні:
Бахтыбаева С.Т.
|
|
|
|
|
|
СЫНЫП:
7
|
Қатысқандар:
Қатыспағандар:
|
|
Сабақ
тақырыбы:
|
Қауіпсіздік
ережесі
Ойын кезіндегі допты
қолдану әдісін орындау
ӨҚН
№9 Жаралану жане жаракат алганда
алгашкы даригерлик комек ережесі
Волейбол. Ойын ережелері.Допты
астынан , үстінен ойынға қосу әдістері
|
|
|
|
|
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаты
|
7.3.4.4
денсаулықты нығайтуға
бағытталған дене жаттығулары кезіндегі болуы мүмкін
қауіп-қатерлерді анықтай білу
|
|
|
|
|
|
Бағалау критерийі
|
Командалық іс-әрекет барысында
өзін көшбасшылық қырынан көрсетеді
Қауіпсіздік ережелерін
сақтайды
|
|
|
|
|
|
Оқу нәтижелері
|
Білу: Қауіпсіздік ережелерін
сақтайды және ойын барысында
қолданылатын ережелерді ұстанып қозғалыс жаттығуларын
орындайды
Түсіну: командада іс-әрекет барысында
өзін көшбасшылық қырынан көрсетеді. Көшбасшы болып бағыт береді
алады
Қолдану: волейбол
ойынының техникасынорындау
барысында спецификалық қозғалыс әрекеттерін тиімді
қолданады
|
|
|
|
|
|
Сабақтың тілдік
мақсаты
|
Негізгі сөздер мен
фразалар:
Волейбол ойыны,допты қабылдау/
беру – прием/передача мяча, алаң – площадка, ойын ережесі - правила
игры, доп ойыннан шықты – аут, төреші-судья, ойыншылар – игроки,
т.б.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Құндылықтар
|
Спорт ойындары арқылы
командалық сыйластық, ынтымақтастық, өзіне деген сенімділігін
арттыра отырып жеке тұлға қалыптастыру
|
|
|
|
|
|
Пәнаралық
байланыс
|
Сабақ
барысында қозғалыс кезінде кететін күш –
қуат, жылдамдық , қозғалыс үйлесімдігі – физика
пәнімен, өзін – өзі тану – шығармашылық
қабілеттері.
|
|
|
|
|
|
Сабақта 7 модульдің
қолданылуы
|
жұптық жұмыс, топтық жұмыс,
жеке жұмыс, СТО
|
|
|
|
|
|
Алдыңғы
білім
|
қозғалмалы ойындарды біледі деп
күтілуде.
Командалық ойын техникасын
және ережелерін біледі деп күтілуде
|
|
|
|
|
|
Мен қолданатын ресурстар
мен әдіс-тәсілдер
|
(ЖЖ, Ж, Т, К, Б,
Ф) волейбол доптары,тор (сетка),
алаң
|
|
|
|
|
|
|
Жоспар
|
|
|
|
|
|
Жоспарланған
уақыт
|
|
Сабақ
мазмұны
|
Дереккөздер
|
|
|
|
І –
бөлім
12-15минут
|
|
(Б) Сапқа тұрғызу,
салемдесу.
Саптық
жаттығулары. -Оңға
бұрыл! -Солға
бұрыл! -Кері
айнал! Жүру
жаттығулары. -қолды шеңбер бойымен
айналдыру; -аяқтың
ұшымен; -өкшемен, сыртымен,
ішімен; Жүгіру
жаттығулары. -оң жақ, сол жақ
жамбаспен; -аяқты артқа, алға
сілтеу; -қолды артқа қойып, аяқты тигізіп
жүгіру; -жартылай отырып
жүру; Тыныс алу
жаттығулары. -екі қолды жоғары көтеріп дем алу, қолды
төмен түсіріп, демді
шығару;
|
Спорт
алаңы
ЖДЖ
кешені
|
|
|
|
ІІ-
бөлім
20-23минут
|
Білу және
түсіну
Жаңа тақырыпты
игеру.
Волейбол.
1)Ойын ережелерін
таныстыру және іс-әрекетте қолдану
№1
тапсырма
Жұптарға бөлініп,
жұппен жұмыс жасаңыз. Волейбол ойын
ережесін
- допты
қабылдау
- допты
беру
- допты тордан асырып
шабуыл жасау
- допты ойынға
қосу
- допты алаңның әр
бұрышына бағыттай допты ойынға қосу т.б. жаттығуларды жұбымен
талқылап,
Допты ойынға қосу
әдісінің бір – екі түрін көрсетіңіз.
№
2 тапсырма (өз бетінше
жұмыс жасау)
« Мен үйрендім»
стратегиясы
Арнайы доппен жаттығу
орындау
« Түйінді ой» стратегиясы өзін-өзі бағалау Жаттығудың
орындалу техникасын бағалау
|
волейбол добы,
ысқырғыш
|
|
|
|
|
|
Аяқталуы
3
минут
|
Рефлексия
Оқушылар өз ойларын
жинақтап сабаққа қорытынды жасайды.
Не
білдім?
Не
үйрендім?
Не білгім
келеді?
Үйге тапсырма
беру.
|
Екі сөйлем арқылы өз ойын
жеткізуі керек.
|
|
|
|
|
|
Саралау – оқушыларға қалай
көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
күрделі жаттығуларды
орындайды
|
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз?
Дискриптор: Білім
алушы
-ойын ережесін тлық
түсіндіреді
-топта бірлесіп жұмыс
жасайды
-волейбол спорт ойынының
қауіпсіздік техникаын сақтайды
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
Дене қыздыру жаттығуларынан
кейін дайындық және кіріктірілген
жаттығулар кешендерін, тапсырмаларды
орындау
|
|
|
|
|
|
Сабақ бойынша
рефлексия
сабақ мақсаттары / оқыту
мақсаттары шынайы болды ма?
Барлық оқушылар сабақ
мақсатына жетті ме?
Егер жоқ болса, неге
жоқ?
Сабақта саралау дұрыс өткізілді
ме? Сабақтың
уақытша кезеңдері тұрақты болды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және
неге?
|
|
|
|
|
|
|
Жалпы
баға
Сабақтың жақсы өткен екі
аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады
(оқыту туралы да,
оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып
туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы
нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу
қажет?
1:
|
|
|
|
|
|