Қысқа мерзімді жоспарлау
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
Мектебі: №159 «Еңбекші» қазақ орта мектебі |
||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Досқанаева Жанат Әлмағанбетқызы |
||||||||||||||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Атымтай жомарт |
||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
А/И 5.2.1.1-әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табу; А/И 5.2.4.1 - көркем шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат, өлең жазу. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: Шығармадағы Атымтай жомарт айтқан 4 түрлі себепті бір-бірімен салыстыра суреттейді; |
||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Атымтай жомарт шығармасындағы қарама-қарсы суреттеулерді табады; |
|||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Атымтай жомарт шығармасынан алған әсерін сипаттап авторға хат жазады. |
|||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Шығармадағы Атымтай жомарт айтқан 4 түрлі себепті бір-бірімен салыстыра суреттеу; Атымтай жомарт шығармасындағы қарама-қарсы суреттеулерді табу; Атымтай жомарт шығармасынан алған әсерін сипаттап авторға хат жазу. |
||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Кем-кетік, әбірет алу, Атымтай жомарт, көңілге жел кіру. |
||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Еңбек пен адамгершілікке тәрбиелейді. |
||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих, қазақ тілі. |
||||||||||||||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Ы Алтынсариннің өмірі мен шығармашылығы. |
||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Шеңберге тұру «Сәлем хат» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау
Кері байланыс: от шашу
|
Конверт |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
10 мин
5 мин |
Жыл мезгіліне қарай 4 топқа бөлінеді. Топтық жұмыс. Рөлдік ойындар. 1-тапсырма. Топпен ақылдаса отырып, берілген себепті (1,2,3,4) рөлге бөліп, сахналайсыңдар. 1-2, 3-4 топтар бір-біріңді бағалайсыңдар, үзіндідегі ойды салыстыра суреттеп бересіңдер. Дескриптор:
ҚБ: оқушылар бір-біріне комментарии айтады. Жұптық жұмыс. Сканерлеу әдісі. 2-тапсырма. Жұбыңызбен ақылдаса отырып, аңыз мазмұнынан қарама-қарсы суреттеуге 5 дәлел табыңыз.
Дескриптор
Кері байланыс: бас бармақ |
Интербелсенді тақтада таблица суреті
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
15 мин
5 мин |
Жеке жұмыс. Авторға хат 3-тапсырма. Ыбырай Алтынсаринге шығармадан алған әсері туралы 8-10 сөйлемнен тұратын хат жазу.
Дескриптор:
ҚБ: оқушылар дескрипторға қарап пікір айтады
Үй тапсырмасы Қазіргі заманның Атымтай жомарттары туралы мәлімет жинап келіңдер
Рефлекция БББ
|
Ы Алтынсарин портреті
|
|||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? Жауап бойынша саралау Топтық, жұптық, жеке жұмыстарда оқушыларға қолдау көрсетіп отырамын. 1-тапсырмада. Барынша қолдау көрсету: Төрт себептің бір-бірінен айырмашылығын мысал арқылы түсіндіремін; Орташа қолдау: Себептерді салыстыруда жетелеуші сұрақтар қоямын; Төменгі қолдау: Жеке пікірін айтуын сұраймын. 2-тапсырма. Барынша қолдау көрсеу: қарама-қарсы суреттеулерді мәтіннен іздегенде мысалдар келтіремін;Орташа қолдау: қарама-қарсы сөздерді табу үшін тірек сөздер айтамы; Төменгі қолдау: кейбір сөздердің мағынасын ашуын сұраймын. 3-тапсырма. Барынша қолдау көрсету:оқушыларға хаттың үлгісін көрсетемін; Орташа қолдау: жетелеуші сұрақтар қоямын; Төменгі қолдау: көркемдеуіш құралдарды қолдануын ескертемін. |
Бағалау- Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? Бас бармақ От шашу ҚБ: оқушылар бір-біріне комментарии айтады ҚБ: оқушылар дескрипторға қарап пікір айтады.
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау Оқушылардың дұрыс отыруын қадағалаймын. Сабақта техникалық қауіпсіздікті сақтауға көңіл бөліп отырамын.
|
|||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ыбырай Алтынсарин
Ыбырай Алтынсарин
Қысқа мерзімді жоспарлау
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
Мектебі: №159 «Еңбекші» қазақ орта мектебі |
||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Досқанаева Жанат Әлмағанбетқызы |
||||||||||||||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Атымтай жомарт |
||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
А/И 5.2.1.1-әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табу; А/И 5.2.4.1 - көркем шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат, өлең жазу. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: Шығармадағы Атымтай жомарт айтқан 4 түрлі себепті бір-бірімен салыстыра суреттейді; |
||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Атымтай жомарт шығармасындағы қарама-қарсы суреттеулерді табады; |
|||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Атымтай жомарт шығармасынан алған әсерін сипаттап авторға хат жазады. |
|||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Шығармадағы Атымтай жомарт айтқан 4 түрлі себепті бір-бірімен салыстыра суреттеу; Атымтай жомарт шығармасындағы қарама-қарсы суреттеулерді табу; Атымтай жомарт шығармасынан алған әсерін сипаттап авторға хат жазу. |
||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Кем-кетік, әбірет алу, Атымтай жомарт, көңілге жел кіру. |
||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Еңбек пен адамгершілікке тәрбиелейді. |
||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих, қазақ тілі. |
||||||||||||||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Ы Алтынсариннің өмірі мен шығармашылығы. |
||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Шеңберге тұру «Сәлем хат» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау
Кері байланыс: от шашу
|
Конверт |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
10 мин
5 мин |
Жыл мезгіліне қарай 4 топқа бөлінеді. Топтық жұмыс. Рөлдік ойындар. 1-тапсырма. Топпен ақылдаса отырып, берілген себепті (1,2,3,4) рөлге бөліп, сахналайсыңдар. 1-2, 3-4 топтар бір-біріңді бағалайсыңдар, үзіндідегі ойды салыстыра суреттеп бересіңдер. Дескриптор:
ҚБ: оқушылар бір-біріне комментарии айтады. Жұптық жұмыс. Сканерлеу әдісі. 2-тапсырма. Жұбыңызбен ақылдаса отырып, аңыз мазмұнынан қарама-қарсы суреттеуге 5 дәлел табыңыз.
Дескриптор
Кері байланыс: бас бармақ |
Интербелсенді тақтада таблица суреті
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
15 мин
5 мин |
Жеке жұмыс. Авторға хат 3-тапсырма. Ыбырай Алтынсаринге шығармадан алған әсері туралы 8-10 сөйлемнен тұратын хат жазу.
Дескриптор:
ҚБ: оқушылар дескрипторға қарап пікір айтады
Үй тапсырмасы Қазіргі заманның Атымтай жомарттары туралы мәлімет жинап келіңдер
Рефлекция БББ
|
Ы Алтынсарин портреті
|
|||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? Жауап бойынша саралау Топтық, жұптық, жеке жұмыстарда оқушыларға қолдау көрсетіп отырамын. 1-тапсырмада. Барынша қолдау көрсету: Төрт себептің бір-бірінен айырмашылығын мысал арқылы түсіндіремін; Орташа қолдау: Себептерді салыстыруда жетелеуші сұрақтар қоямын; Төменгі қолдау: Жеке пікірін айтуын сұраймын. 2-тапсырма. Барынша қолдау көрсеу: қарама-қарсы суреттеулерді мәтіннен іздегенде мысалдар келтіремін;Орташа қолдау: қарама-қарсы сөздерді табу үшін тірек сөздер айтамы; Төменгі қолдау: кейбір сөздердің мағынасын ашуын сұраймын. 3-тапсырма. Барынша қолдау көрсету:оқушыларға хаттың үлгісін көрсетемін; Орташа қолдау: жетелеуші сұрақтар қоямын; Төменгі қолдау: көркемдеуіш құралдарды қолдануын ескертемін. |
Бағалау- Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? Бас бармақ От шашу ҚБ: оқушылар бір-біріне комментарии айтады ҚБ: оқушылар дескрипторға қарап пікір айтады.
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау Оқушылардың дұрыс отыруын қадағалаймын. Сабақта техникалық қауіпсіздікті сақтауға көңіл бөліп отырамын.
|
|||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















