Ашық Сабақ Волейбол ойыны

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық Сабақ Волейбол ойыны

Материал туралы қысқаша түсінік
Волейбол сабағы бойынша 11 сынып оқушыларына ашық сабақтың жоспары. Сабақтың мақсаты, міндеттері, оқушылармен кері байланыс көрсетілген
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар


Ашық сабақ


Бөлім ұзақ мерзімді жоспары: 1-бөлім Волейбол ойыны

Мектеп: № 45 бейіндк орта мектебі

мерзімі: 28.09.2021

Уақыты: 1110-1155

Мұғалімнің аты: Бейсенов Т.Д.

сынып: 11 « А »

Қатысқаны: Қатыспағаны:


Сабақ тақырыбы

Волейбол ойыны «Еркін көшбасшылық»




Оқыту мақсаты, осы сабақта қол жеткізетін (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.1.2.2. Түрлі дене жаттығуларында жүйелі қозғалыс пен шығармашылық комбинациясын қолдану және құру

Сабақ мақсаты

Әр-түрлі физикалық әрекеттерді пайдаланып, волейбол ойындарды ойнай алады

Бағалау критерийлері

Волейбол ойындарын біледі

Біріккен әрі тиімді жұмыс көрсетеді

Ойын кезінде әр-түрлі физикалық әрекеттерде дағдыларды түсініп қолданады

Тілдік мақсаттар


Мыналарды қамтиды:

  • стратегия, тактика, жүріс

  • Шабуыл, ойыншы, төреші

  • команда, қарсылас,

  • ережелер, бағалау, адал ойын

  • «Подаша»

Тәрбиелеу құндылықтар

Құрмет, жауапкершілік, Волейбол спортарын насихаттау, өмір бойы оқу

Пәнаралық байланыс

биология, тарих,

АКТ қолдану

Волейбол ойындар туралы мәлімет алу

Бастапқы білім

Оқушылар алдыңғы сынып бойынша білімін сүрау не білетінін сұрақ арқылы анықтау.

Сабақ барысы

Жоспарланған кезеңдері

Сыныпта Жоспарланған іс-шаралар

Ресурсы

Ұйымдастыру кезеңі

10-12 мин

Сәлемдесу.

Оқушыларды түгелдеу.

Миға шабуыл: Волейбол ойын туралы сұрақ қою?

-Волейбол ойыны отаны қай ел?

- Неше түрі бар?


Сабақтың мақсатымен таныстыру



Жүру жаттығулары :

1 .Қолды жоғары созып , аяқтың ұшымен жүру.( жоғары қарай созылу)

2 Қол желкеде , өкшемен жүру. ( басты тік ұстау,шынтақты бүкпеу.)

3 Қолды жаңға созып, аяқтың сыртымен жүру. (қол иық молшерінде, басты тік ұстау)

4 Қолды белге қойып, аяқтың ішкі жағымен жүру.(денені тік ұстау)

5 жүгірі

Жүгіру жаттығулары:

1 Тізені көтеріп жүгірту

2Тізені бүкпей жүгіру

3 Тізені артқа сермеп жүгіру

4 Оң және сол жағымен жүгіру

5 Әр оқушы өзі сөзылу жаттығуларын жасайды


Оқушылардан сұрау - Әр түрлі бұлшық еттер топтарын жаттықтыратын жаттығуларды неліктен орындау қажет.(оқушылардың жауаптарын тыңдау, жауаптарына қарай бағалау)

Әрбір тапсырма үшін үлкен бос кеңістік. Мұғалімге арналған ысқырық. Аумақты белгілеу үшін фишкалар/конустар.





шеңберге тұрған кезде ара-қашықтық сақтау





















Жауаптарын мұқит тыңдау


Негізгі бөлім

28-30 мин.

1. Топ құру – Оқушыларды деңгейлерімен 2 ден қарама қарсы қою, деңгейлеріне қарай тапсырмаларды беру


-Допты екі қолмен жерге соғу

-Допты желкеден лақтыру

-допты жанынан лақтыру

-Допты екі қолымен жоғарыдан беру

- Допты төменнен беру

-Шабуыл соққы

2. Шабуыл соққылар

* Орынан лақтырып соғу

*екінші линядан лақтырып соғу

*4 тен соғу

*1 соғу

*2 соғу

3. Себеттен допты асыру (Подача)

Сұрақ-жауап

Қандай қиындықтар болды?

Шешу жолдары?

Оқушыларды орындаған жаттығуларына қарай талдау және бағалау. Өзін-өзі бағалау парағы,

4. Жеңіл ережемен екі жақты ойын


секундомер

Әрбір тапсырма үшін үлкен бос кеңістік.

Мұғалімге арналған ысқырық.

Аумақты белгілеу үшін белгілер.


Қорытынды

5 мин.



Демді қалпына келтіру жаттығулары-



Кері байланыс-


Оқушыларға арналған түрлі түсті

Саралау оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

нәтижесін есепке алу арқылы


Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Бақылау парағы, сұрақ жауап , бақылау,кері байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


















Сабақ бойынша рефлексия






Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:


Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?


















Бағалау өлшемдері



Бағалау өлшемдері


Дескрипторы


Ойын ережесін біледі


Допты қабылдай алады


Біріккен әрі тиімді жұмыс көрсетеді


Ойын жағдайындағы әдіс-тәсілді көрсетеді

Ойын кезінде әр-түрлі физикалық әрекеттерде дағдыларды түсініп қолданады

Сыныптасы қолданған әдіс-тәсілді бағалайды, ойын жағдайында әдіс-тәсілді жақсартуға ұсыныс береді.




Бағалау парағы: оқушылардың сабақтағы іс-әрекетін бақылау арқылы бағалау

Оқушының аты - жөні

Оқушылардан сұрау

Допты жоғарыдан қосу

Төменне қосу


Шабуыл соққы

Волейбол ойыныу

Қортынды баға

1









2









3









4









5









6









7










Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
15.10.2021
858
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі