Коучинг жоспары

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Коучинг жоспары

Материал туралы қысқаша түсінік
өзге ұстаздарға
Материалдың қысқаша нұсқасы

1-коучинг сессия 90 минут

Коучинг жоспары

Сабақтың тақырыбы: теориялық білімді практикада ұштастыруда оқушылардың қызығушылығын жаңа әдіс –тәсілдер арқылы дамыту

Өткізілетін уақыты:

Сабақтың мақсаты: « Теориялық білімді практикада ұштастыруда оқушылардың қызығушылығын жаңа әдіс –тәсілдер арқылы дамыту» тақырыбындағы әрекеттерді айқындау және шешу жолдарына дағдылану, алдына тұрған проблеманы айқындап, оны шешу жолдарын қарастыру

Мұғалімдердің коучинг барысындағы мүмкіндіктері:

  1. Оқушының оқу процесінде теориялық білімді қалай қабылдайтынын анықтай алады

  2. Оқушылар бірлескен топтық жұмыстыұйымдастыруға дағдыландыра алады

  3. Оқушыларды қауіпсіздік ережесін сақтап, эксперимент жасауға дағдыландырады

  4. Мұғалім өз тәжірибесіндегі кедергілерді жеңуді нақтылай алады

Сабақтың нәтижесі: теориялық білімді практикада ұштастыра алады, тәжірибе жасай алады, алдында тұрған проблеманы шешіп, сабақта жүйелілік енеді

Коучинг өткізу әдісі:

  • тақырыпты, тапсырмаларды, эксперименттерді оқушыларға топпен жұмыс жасай отырып меңгерту әдістерін қолдану

  • Практикалық жаттығулар және мұғалімдермен кері байланыс рефлексиясын жазу

Ұсынылған ресурстар:Аудио таспа, постер, түрлі қаламдар, А4 қағазы, ноутбук

Коучинг барысы:

Коучингке қатысатын мұғалімдер:

1.Топ ережесін құру 10 минут. Мұғалім мүмкіндіктеріне қарай өздері құрады, осы ережеге бағынуға міндетті (нұсқау ретінде өтеді)

2.Сыни тақырыпты ойландыра алатын «Көбелектің қауызынан шығуы», «Құмырсқа» бейнетаспаларын қойып, оған мұқият зер салып, мағынасын түсінуге тырысыңыздар

Нұсқау: Алдарыңызға бейне таспа қойылды, көрсетілген бейне таспаға мұқият мән беріңіздер. 15минут

Енді бейнетаспадан көрген мәліметтер туралы ой қозғайық, сіздерге мына төмендегідей сұрақ қойып, соған жауап берулеріңізді сұранамын.

А) бейне таспада не көрсетілді?

Ә) Бұл бейне таспа сізге қандай ойлар туғызды?

Б) Сіз осы жерде болсаңыз қандай іс – әрекет етер едіңіз?

Бұл бейне фильмде көрген жағдайларды Сіз қалай түсіндіңіз, және сіздің іс – әрекетіңіз (Эссе жазу)

Коучинг жүргізуші: Тақырып мазмұнын өздеріңіз ашып көрсеттіңіздер. Бүгінгі тақырыбымыз «Теориялық білімді практикада ұштастыруда оқушылардың қызығушылығын жаңа әдіс –тәсілдер арқылы дамыту »

3.Белсенді әдіс қолдану:топтық жұмыс

Нұсқау: Мұғалімдер қызыл, сары қағазға «Әлем өзгеруімен бірге мен де өзгеремін», «Мен жаңашыл мұғалім боламын»сөздері жазылған, өздеріне ұнаған түсі бар стикерлерді алып топқа бөлінеді.

А) Қазір оқушылардың жас ерекшеліктеріне қарай теория мен практиканы ұштастыра алатындай деңгейлік тапсырмалар құрастырыңыздардар, бұл тапсырмаларда оқушы деңгейін, жас ерекшелігін ескеріңіздер (Химия, биология пәндері бойынша)

Ә) Топ аралық жұмыстарды қарап пікір алмасып, өз ойларыңызды ортаға салыңыздар, кедіргілер мен сәттіліктерін айтып талқылаңыздар

Б) Топтың өз жұмысын қорғауы, талқылаудың нәтижесін көрсетіңіздер (Оқушының сабақ барысында жауап бере алатындай төменгі және жоғары деңгейде болуы керек)

4.Кері байланыстың сұрақтары: А) Бұл коучинг сабақта не үйрендіңіздер?

Ә)Коучинг сабағы ұнады ма?

Б) Бұл сабақтан қандай әсер алдыңыздар?

В) Болашақта өз тәжерибеңізде, сабақта қандай

өзгерістер енгізбексіз?

Әрбір қатысушыға сауалнама беріліп, алған әсерлері, үйренген әдістері туралы пікірін қағазға түсіру, нәтижесін қарау.

Коучинг жүргізуші: қатысқандарыңызға рахмет! Шығармашылық жұмыстарыңызға сәттілік тілеймін. Екінші коучинг дәл осылай белгілі уақытта және белгілі тақырыпта іске асырылады.Соңынан коучинг туралы кері байланыстарын жаздыру және оны қалай өз сабақтарында қолданатындары







Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
21.10.2018
374
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі