Бекітемін: Кайнарбаева. Г
|
Сабақ: № 52 |
Мектеп: СТ шамалған ҚОМ |
|
Күні: |
Мұғалім аты жөні: Абибуллаева К |
|
Сынып: 4 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар: |
|
Сабақ тақырыбы: |
Тепе- теңдік сақтау жаттығулары. |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсатары |
Тепе- теңдік сақтау жаттығуларын үйрету. |
|
Күтілетін нәтиже |
Барлық оқушылар орындай алады: Тепе- теңдік сақтау жаттығулары туралы біледі. |
|
Көпшілігі орындай алады: Тепе- теңдік сақтау жаттығуларын орындай алады. |
|
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Әдіс -тәсілдерді толық менгеріп тепе- теңдік сақтау жаттығуларын орындай алады. |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Гимнастика |
|
Алдынғы менгерілген білім |
Қозғалмалы саптық жаттығулар. |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
||||
|
Сабақтың басы |
I.Кіріспе дайындық бөлімі Сапқа тұрғызу. Амандасу.Кезекшінің мәліметін қабылдау. Түгендеу. Саптағы жаттығулар:Оңға,солға,артқа бұрылу. Жүріп жасалатын жаттығулар:аяқтың ұшына,өкшеге,ішкі ж/е сыртқы қырымен,отырып,секіріп. Жүгіріп жасалатын жаттығулар:тізені жоғары,өкшені артқа көтере оң ж/е сол жақ жанымен Ж.Д.Ж. қозғалыста ж/е орнында. А)Бастапқы қалып.Оң қол жоғарыда. – Б.қ аяқ иық мөлшерінде, қол белде, 1-2 басты оңға, 3-4 солға айналдыру. - Б.қ аяқ иық мөлшерінде, қол иықта, 1-2 иықта алға, 3-4 артқа айналдыру; - Б.қ аяқ иық мөлшерде, 1-2 оң қол жоғарыда, 3-4 сол қол төменде, қолды тік ұстап керу; - Б.қ аяқ иық мөлшерінде, қол кеуде тұсында, 1-2 қол бүгулі, артқа сермеледі, 3-4 қол жазылып артқа сермеледі; - Б.қ аяқ иық мөлшерінде, сол қол белде, оң қол жоғары созылған, 1-2 солға еңкею, 3-4 қолды аустырып оңға еңкею; - Б.қ аяқ иық мөлшерінде, қол белде, 1-4 оңға, солға белді айналдыру. - Б.қ Аяқ алшақ, екі қол саусақтарын бір-біріне кілттеп, 1-3 алға еңкею, 4 артқа шалқаю; - Б.қ аяқ алшақ, екі қолды алға созып, 1- оң аяқ жанына қарай сол аяқты соза отыру, 2- қолды белге қойып тұру, 3- сол аяқ жанына қарай оң аяқты соза отыру, 4- қолы белге койып тұру. - Б.қ аяқ алшақ, денені еңкейтіп «диірмен» жаттығуын жасау. - Қол тіреп отырған кезден екі қолды жоғары көтеріп биікке секіру. Тыныс алу жаттығулары. Сабақ мақсатын түсіндіру. |
|
|
|
||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Негізгі бөлім Тепе – теңдік сақтау жаттығулары. Гимнастикалық орындықтың үстінен жүгіріп өту Тақырып бойынша оқушыларға түсінік беру,үйрету көрсетіп беру. Тепе-теңдікті сақтауға раналған жаттығулар бөрененің немесе гимнастикалық орындықтың үстіне үстінде орындалады. Гимнастикалық орындықтың үстінде тең салмақты ұстап жүгіріп өту.Гимнастикалық орындықтың үстінде отырып, тек қана қолдың күшін қолданып жылжып өту . -Сол аяқпен бір адым ілгері аттап,екі қолды екі жаққа соза қарлығаш бейнесін жасау; -оң аяқпен бір адым ілгері аттап,қолды екі жақа созу; -сол аяқпен бір адым аттап,оңға бұрылып,секіріп жерге түсу; -оң аяқпен бір адым ілгері аттап,сол аяқты алға соза тізені бүгіп отыру және екі қолды екі жақа созу; -оң аяқты алға соза солға бұрылып,екі аяқты алшақ қойып тұра қалу; Оқушыларға жаттығуларды жасату Оқушыларды топтарға бөліп, «Сап түзе» ойынын ойнату . Үйге тапсырма беру.
|
Ысқырық, секундомер гимнастикалық орындық |
|
|
||||
|
Сабақтың аяғы |
Қорытынды бөлім Сабақты қортындылау.
Үйге тапсырма беру. Оқушыларды бағалау.Қоштасу |
|
|
|
||||
|
Саралау |
Бағалау- |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын қадағалау, пән аралық байланыс |
|
|
||||
|
|
Берілген тапсырманы орындауына қарай бағалау |
Математика |
|
|
||||
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
Сабақ бойынша рефлекция Сабақ мақсаты, оқыту мақсаттары шынайы болдыма? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме? Егер жоқ болса, неліктен? Сабақта дефференциация дұрыс өткізілгенбе? Сабақтың уақыты ұтымды пайдаланылдыма? Сабақ жоспарына қандай өзгерістер енгізілді және неліктен? |
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
||||||
|
Қорытынды Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты )? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тепе-теңдік сақтау жаттығулары
Тепе-теңдік сақтау жаттығулары
Бекітемін: Кайнарбаева. Г
|
Сабақ: № 52 |
Мектеп: СТ шамалған ҚОМ |
|
Күні: |
Мұғалім аты жөні: Абибуллаева К |
|
Сынып: 4 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар: |
|
Сабақ тақырыбы: |
Тепе- теңдік сақтау жаттығулары. |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсатары |
Тепе- теңдік сақтау жаттығуларын үйрету. |
|
Күтілетін нәтиже |
Барлық оқушылар орындай алады: Тепе- теңдік сақтау жаттығулары туралы біледі. |
|
Көпшілігі орындай алады: Тепе- теңдік сақтау жаттығуларын орындай алады. |
|
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Әдіс -тәсілдерді толық менгеріп тепе- теңдік сақтау жаттығуларын орындай алады. |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Гимнастика |
|
Алдынғы менгерілген білім |
Қозғалмалы саптық жаттығулар. |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
||||
|
Сабақтың басы |
I.Кіріспе дайындық бөлімі Сапқа тұрғызу. Амандасу.Кезекшінің мәліметін қабылдау. Түгендеу. Саптағы жаттығулар:Оңға,солға,артқа бұрылу. Жүріп жасалатын жаттығулар:аяқтың ұшына,өкшеге,ішкі ж/е сыртқы қырымен,отырып,секіріп. Жүгіріп жасалатын жаттығулар:тізені жоғары,өкшені артқа көтере оң ж/е сол жақ жанымен Ж.Д.Ж. қозғалыста ж/е орнында. А)Бастапқы қалып.Оң қол жоғарыда. – Б.қ аяқ иық мөлшерінде, қол белде, 1-2 басты оңға, 3-4 солға айналдыру. - Б.қ аяқ иық мөлшерінде, қол иықта, 1-2 иықта алға, 3-4 артқа айналдыру; - Б.қ аяқ иық мөлшерде, 1-2 оң қол жоғарыда, 3-4 сол қол төменде, қолды тік ұстап керу; - Б.қ аяқ иық мөлшерінде, қол кеуде тұсында, 1-2 қол бүгулі, артқа сермеледі, 3-4 қол жазылып артқа сермеледі; - Б.қ аяқ иық мөлшерінде, сол қол белде, оң қол жоғары созылған, 1-2 солға еңкею, 3-4 қолды аустырып оңға еңкею; - Б.қ аяқ иық мөлшерінде, қол белде, 1-4 оңға, солға белді айналдыру. - Б.қ Аяқ алшақ, екі қол саусақтарын бір-біріне кілттеп, 1-3 алға еңкею, 4 артқа шалқаю; - Б.қ аяқ алшақ, екі қолды алға созып, 1- оң аяқ жанына қарай сол аяқты соза отыру, 2- қолды белге қойып тұру, 3- сол аяқ жанына қарай оң аяқты соза отыру, 4- қолы белге койып тұру. - Б.қ аяқ алшақ, денені еңкейтіп «диірмен» жаттығуын жасау. - Қол тіреп отырған кезден екі қолды жоғары көтеріп биікке секіру. Тыныс алу жаттығулары. Сабақ мақсатын түсіндіру. |
|
|
|
||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Негізгі бөлім Тепе – теңдік сақтау жаттығулары. Гимнастикалық орындықтың үстінен жүгіріп өту Тақырып бойынша оқушыларға түсінік беру,үйрету көрсетіп беру. Тепе-теңдікті сақтауға раналған жаттығулар бөрененің немесе гимнастикалық орындықтың үстіне үстінде орындалады. Гимнастикалық орындықтың үстінде тең салмақты ұстап жүгіріп өту.Гимнастикалық орындықтың үстінде отырып, тек қана қолдың күшін қолданып жылжып өту . -Сол аяқпен бір адым ілгері аттап,екі қолды екі жаққа соза қарлығаш бейнесін жасау; -оң аяқпен бір адым ілгері аттап,қолды екі жақа созу; -сол аяқпен бір адым аттап,оңға бұрылып,секіріп жерге түсу; -оң аяқпен бір адым ілгері аттап,сол аяқты алға соза тізені бүгіп отыру және екі қолды екі жақа созу; -оң аяқты алға соза солға бұрылып,екі аяқты алшақ қойып тұра қалу; Оқушыларға жаттығуларды жасату Оқушыларды топтарға бөліп, «Сап түзе» ойынын ойнату . Үйге тапсырма беру.
|
Ысқырық, секундомер гимнастикалық орындық |
|
|
||||
|
Сабақтың аяғы |
Қорытынды бөлім Сабақты қортындылау.
Үйге тапсырма беру. Оқушыларды бағалау.Қоштасу |
|
|
|
||||
|
Саралау |
Бағалау- |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын қадағалау, пән аралық байланыс |
|
|
||||
|
|
Берілген тапсырманы орындауына қарай бағалау |
Математика |
|
|
||||
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
Сабақ бойынша рефлекция Сабақ мақсаты, оқыту мақсаттары шынайы болдыма? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме? Егер жоқ болса, неліктен? Сабақта дефференциация дұрыс өткізілгенбе? Сабақтың уақыты ұтымды пайдаланылдыма? Сабақ жоспарына қандай өзгерістер енгізілді және неліктен? |
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
||||||
|
Қорытынды Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты )? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? |
||||||||
шағым қалдыра аласыз













