
КЕНЖЕҒҰЛОВА АҚЕРКЕ БАЙМЫРЗАҚЫЗЫ
Жеке ақпарат жазылмаған
Ватсапта бөлісу
Телеграммда бөлісу
Фейсбукта бөлісуБарлығы: 24 материал
Short term plan: term 2
Unit 3: Our Countryside Lesson 28
Teacher name: Kenzhegulova A
Date: 12.11.2025
Grade: 6 Number present: absent:
Lesson title Use of English: Present perfect
Learning objectives
6. 3. 7. 1 use subject-specific vocabulary and syntax within a range of general and academic topics
6. 5. 2. 1 to write down past experiences or real events, actions on some familiar general and educational topics with the support of the teacher;
Lesson objectives Learners will be able to:
- present the present perfect affirmative & negative
- practise past participles
- present the present perfect interrogative and short answers
- the value based on the integrated educational program is to educate students for justice and responsibility
Plan
Stages / Time Teachers actions Students actions Assessment criteria Resources
Beginning of the lesson
Warming-up
3 min
Шет тілі
Сабақ жоспары
1 сынып
Білім беру ұйымының атауы
Пәні: Математика
Бөлім: Саяхат
Педагогтің аты-жөні:
Күні:
Сынып: 1 сынып.
Сабақтың тақырыбы: №86 сабақ. Шамалар
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: 1.1.3.5 уақытты циферблат бойынша 12 сағаттық форматта анықтау/уақыт өлшем бірліктерін (минут, сағат) ажырату;
1.1.3.2** өлшем бірліктерді: уақыт (сағ, мин, см, дм, кг, л) қолданып өлшеу
Сабақтың мақсаты Шамаларды қайталайды
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) "АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ
Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ
Апта дәйексөзі: «Шығармашыл бала - ойлы бала»
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі//
уақыты Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар
Математика
Сабақ жоспары
1 сынып
Short term plan: term 2
Unit 3: Our Countryside Lesson 28
Teacher name: Kenzhegulova A
Date: 12.11.2025
Grade: 6 Number present: absent:
Lesson title Use of English: Present perfect
Learning objectives
6. 3. 7. 1 use subject-specific vocabulary and syntax within a range of general and academic topics
6. 5. 2. 1 to write down past experiences or real events, actions on some familiar general and educational topics with the support of the teacher;
Lesson objectives Learners will be able to:
- present the present perfect affirmative & negative
- practise past participles
- present the present perfect interrogative and short answers
- the value based on the integrated educational program is to educate students for justice and responsibility
Plan
Stages / Time Teachers actions Students actions Assessment criteria Resources
Beginning of the lesson
Warming-up
3 min
Шет тілі
Сабақ жоспары
6 сынып
Topic: The Pearl of Kazakhstan
Unit 6: Reading for pleasure Lesson 69
Teacher’s name: Suleimenova A. S. School № 6 after Mukhamedgali Suzhikov
Date: 26.02.2025
Grade: 5B Number present: absent:
Lesson title The Pearl of Kazakhstan
Learning objectives
5. 3. 6. 1 to express one's thoughts clearly and concretely in sentences in pairs, groups and with the whole class;
5. 4. 1. 1 understand the main idea of some simple short texts on general and educational topics;
Lesson objectives Learners will be able to:
-stimulate interest in the topic and read for specific information
-listen and read for gist and specific information
Value links "Creativity and Innovation"
Use of various cognitive tools, knowledge about the world be able to collect (linguistic, reading culture, information, service in the digital environment)
Plan
Stages/ Time Teachers’ actions Students’ actions Assessment criteria Resources
Beginning
Шет тілі
Сабақ жоспары
5 сынып
Білім беру ұйымының атауы
Пәні: Математика
Бөлім: Саяхат
Педагогтің аты-жөні:
Күні:
Сынып: 1 сынып.
Сабақтың тақырыбы: №85 сабақ. Шамаларды өлшеу
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: 1.1.3.5 уақытты циферблат бойынша 12 сағаттық форматта анықтау/уақыт өлшем бірліктерін (минут, сағат) ажырату;
1.1.3.2** өлшем бірліктерді: уақыт (сағ, мин, см, дм, кг, л) қолданып өлшеу
Сабақтың мақсаты Шамаларды қайталайды
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) "АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ
Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ
Апта дәйексөзі: «Шығармашыл бала - ойлы бала»
Сабақтың барысы
Математика
Сабақ жоспары
1 сынып
Білім беру ұйымының атауы
Пәні: Математика
Бөлім: Саяхат
Педагогтің аты-жөні:
Күні:
Сынып: 1 сынып.
Сабақтың тақырыбы: №86 сабақ. Шамалар
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: 1.1.3.5 уақытты циферблат бойынша 12 сағаттық форматта анықтау/уақыт өлшем бірліктерін (минут, сағат) ажырату;
1.1.3.2** өлшем бірліктерді: уақыт (сағ, мин, см, дм, кг, л) қолданып өлшеу
Сабақтың мақсаты Шамаларды қайталайды
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) "АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ
Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ
Апта дәйексөзі: «Шығармашыл бала - ойлы бала»
Сабақтың барысы
Математика
Сабақ жоспары
1 сынып
Сабақтың тақырыбы: ҚК-нің басқа әскерлердің және ҚР әскери құрылымдарының жалпы әскери жарғылары. Жалпы әскери жарғылардың әскери ұжымның тұрым-тіршілігіндегі маңызы. Әскери қызметкерлердің жалпы міндеттері. Әскери атақ және айыру белгілері.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға ҚРҚК-нің Жалпы әскери жарғылары туралы түсінік беру және әскери атақ пен айыру белгілерін түсіндіру.
1. Уақыты: 45 минут.
2. Өткізілетін орны: 10 сынып, АӘД бөлмесі.
3. Көрнекілік құралдар: АӘД оқулығы.
4. Сабақтың барысы:
а) Ұйымдастыру кезеңі – 3 минут.
Взвод командирі оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға рапорт береді, амандасу, түгендеу, оқушылардың сырт көрінісін тексеру.
ә) Өтілген тақырыпты сұрау кезеңі – 10 минут.
- Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің түрлері мен олардың тағайындалуы туралы
айтыңдар.
- Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қандай әскери – оқу орындарын білесіңдер?
б) Негізгі бөлім – 22 мин. ҚК-нің басқа әскерлердің және ҚР әске
Алғашқы әскери дайындық
Сабақ жоспары
10 сынып
1. Сабақтың тақырыбы: Қарауылдық қызметтің атқаратын қызметі мен міндеттері, сақшының міндеттері, бекет оны жабдықтау және жарақатандыру.
2. Сабақтың мақсаты: Оқушыларға қарауылдық қызметті міндеттері мен қарауылдық қызметті ұйымдастыруды ұғындыру.
3. Уақыты: 45 минут.
4. Өткізілетін орны: 10 сынып,АӘД бөлмесі.
5. Көрнекілік құралдар: АӘД оқулығы, Гарнизондық және қарауылдық қызмет жарғы.
6. Сабақтың барысы:
а) Ұйымдастыру кезеңі – 3 минут.
Взвод командирі оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға рапорт береді, амандасу, түгендеу, оқушылардың сырт көрінісін тексеру.
ә) Өтілген тақырыпты сұрау кезеңі – 10 минут.
- Рота бойынша тәуліктік кезекші қандай мақсатта тағайындалады?
- Тәуліктік кезекші құрамына кімдер кіреді?
- Рота бойынша тәуліктік кезекшіге кім тағайындалады?
- Рота бойынша кезекшінің міндеттері қандай?
- Рота бойынша кезекші қызмет атқаруына арналған орын қалай жабдықталады?
- Рота бойынша тәуліктік кезекшіде қандай құжаттар болуы тиіс?
Алғашқы әскери дайындық
Сабақ жоспары
10 сынып
1. Сабақтың тақырыбы: Қарауылдық қызметтің атқаратын қызметі мен міндеттері, сақшының міндеттері, бекет оны жабдықтау және жарақатандыру.
2. Сабақтың мақсаты: Оқушыларға қарауылдық қызметті міндеттері мен қарауылдық қызметті ұйымдастыруды ұғындыру.
3. Уақыты: 45 минут.
4. Өткізілетін орны: 10 сынып,АӘД бөлмесі.
5. Көрнекілік құралдар: АӘД оқулығы, Гарнизондық және қарауылдық қызмет жарғы.
6. Сабақтың барысы:
а) Ұйымдастыру кезеңі – 3 минут.
Взвод командирі оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға рапорт береді, амандасу, түгендеу, оқушылардың сырт көрінісін тексеру.
ә) Өтілген тақырыпты сұрау кезеңі – 10 минут.
- Рота бойынша тәуліктік кезекші қандай мақсатта тағайындалады?
- Тәуліктік кезекші құрамына кімдер кіреді?
- Рота бойынша тәуліктік кезекшіге кім тағайындалады?
- Рота бойынша кезекшінің міндеттері қандай?
- Рота бойынша кезекші қызмет атқаруына арналған орын қалай жабдықталады?
- Рота бойынша тәуліктік кезекшіде қандай құжаттар болуы тиіс?
Алғашқы әскери дайындық
Сабақ жоспары
10 сынып
1. Сабақтың тақырыбы: Әскери тәртіп, оның мәні және маңызы,әскери тәртіпті сақтау бойынша әскерлердің міндеттері, командирдің бұйрығы – бағыныштылар үшін заң, сарбаздарға қолданылатын марапаттаулар, сарбазға беретін тәртіптік жаза.
2. Сабақтың мақсаты: Оқушыларды әскери тәртіп пен әскери құқықтың негіздерімен таныстыру.
3. Уақыты: 45 минут.
4. Өткізілетін орны: 10 сынып,АӘД бөлмесі.
5. Көрнекілік құралдар: АӘД оқулығы, Тәртіптік жарғы.
6. Сабақтың барысы:
а) Ұйымдастыру кезеңі – 3 минут.
Взвод командирі оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға рапорт береді, амандасу, түгендеу, оқушылардың сырт көрінісін тексеру.
ә) Өтілген тақырыпты сұрау кезеңі – 10 минут.
- әскери қызметшілердің жалпы міндеттері қандай?
- ҚР ҚК әскери қызметшілері үшін белгіленген әскери атақтарды атап беріңдер.
- әскери әдептілік пен әскери қызметшілердің мінез – құлқы туралы әңгімелеңдер.
- бастықтар мен бағыныстыларға, аға шенділер мен кіші шенділерге кі
Алғашқы әскери дайындық
Сабақ жоспары
10 сынып
1. Сабақтың тақырыбы: Әскери қызметкерлер және олардың өзара қарым-қатынастары, бастықтар және бағыныштылар, аға және кіші офицерлер,олардың құқықтары мен міндеттері, әскери әдептілік ережесі және әскери қызметкерлердің тәртібі, бұйрық, оны беру және орындау тәртібі, бастықтарға және шені жоғарыларға мәлімдеме жасау.
2. Сабақтың мақсаты: Оқушыларға әскери қызметшілердің құқықтары мен өзара қарым-қатынас туралы туралы түсінік беру және бастықтар мен бағыныштылар, аға және кіші офицерлер туралы түсіндіру.
3. Уақыты: 45 минут.
4. Өткізілетін орны: 10 сынып,АӘД бөлмесі.
5. Көрнекілік құралдар: АӘД оқулығы, ҚР ҚК жарғылары.
6. Сабақтың барысы:
а) Ұйымдастыру кезеңі – 3 минут.
Взвод командирі оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға рапорт береді, амандасу, түгендеу, оқушылардың сырт көрінісін тексеру.
ә) Өтілген тақырыпты сұрау кезеңі – 10 минут.
- әскери қызметшілердің жалпы міндеттері қандай?
- ҚР ҚК әскери қызметшілері үшін белгіленген әскери атақтарды а
Алғашқы әскери дайындық
Сабақ жоспары
10 сынып
1. Сабақтың тақырыбы: Бөлімшені ұйымдастыру, штаттық қарулану және ұрыстық техника, бөлімшенің ұрыстық мүмкіндіктері.
2. Сабақтың мақсаты: Оқушыларды жаяу әскердің ұрыстық машинасындағы мотоатқыш
бөлімшесінің ұйымдастырылуымен таныстыру.
3. Уақыты: 45 минут.
4. Өткізілетін орны: АӘД бөлмесі.
5. Көрнекілік құралдар: АӘД оқулығы, плакат.
6. Сабақтың барысы:
а) Ұйымдастыру кезеңі – 3 минут.
Взвод командирі оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға рапорт береді, амандасу, түгендеу, оқушылардың сырт көрінісін тексеру.
ә) Өтілген тақырыпты сұрау кезеңі – 10 минут.
- Қарауыл дегеніміз не?
- Қарауылдың қандай түрлерін білесіңдер?
- Қарауыл құрамына кімдер кіреді?
- Сақшы дегеніміз не?
б) Негізгі бөлім – 22 минут. Бөлімшені ұйымдастыру, штаттық қарулану және ұрыстық техника, бөлімшенің ұрыстық мүмкіндіктері.
в) Қорытынды бөлім – 10 минут.
Сұрақтар мен тапсырмалар:
- жаяу әскердің ұры
Алғашқы әскери дайындық
Сабақ жоспары
10 сынып
МАТЕМАТИКА
Раздел: Раздел 1С – Табличное умножение и деление
Ф.И.О педагога: Асан А.
Дата:
Класс: 3 Количество
присутствующих: Количество
отсутствующих:
Тема урока: Закрепление.
Таблица умножения и деления на 6 и 7.
Добро и зло.
Цели обучения в соответствии с учебной программой: 3.5.1.2 - использовать при решении задач зависимость между величинами: масса одного предмета, количество, общая масса/ расход на один предмет, количество предметов, общий расход/ ширина, длина, площадь
3.2.1.7 - понимать формулы как равенства, устанавливающие взаимосвязь между величинами
3.2.1.6 - определять порядок действий и находить значения выражений со скобками и без скобок, содержащих до четырех арифметических действий
Цели урока: Повторение изученного материала
Ценности Казахстанский патриотизм и гражданская ответственность:сотрудничество:открытость:уважение труд и творчество
Ход урока:
Математика
Сабақ жоспары
3 сынып
МАТЕМАТИКА
Раздел: Раздел 1В – Умножение и деление
Ф.И.О педагога: Асан А.
Дата:
Класс: 3
Количество
присутствующих: Количество
отсутствующих:
Тема урока: Свойство единицы при выполнении умножения и деления
Природа Казахстана в произведениях писателей
Цели обучения в соответствии с учебной программой: 3 1.2.2 применять свойство 0 и 1 при выполнении умножения и деления; знать о невозможности деления числа на 0
3. 1.2.3 применять переместительное свойство умножения для рационализации вычислений
Цели урока: Повторить основное свойство единицы при выполнении умножения и деления
Ценности Казахстанский патриотизм и гражданская ответственность:сотрудничество:открытость:уважение труд и творчество
Ход урока:
Этап урока/ Время Действия педагога Действия ученика Оценивание Ресурсы
1.Начало урока.
0-5 мин
Создание положительного эмоционального настроя:
Мои умницы и умники! Рада видеть вас!
Упражнение «Волшебная поляна»
(Предварительно надо вырезать цветы разного цвет
Математика
Сабақ жоспары
3 сынып
Бөлім: Дыбыс пен әріп
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) Әбілханова Акерке
Күні:
Сынып: 2 Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы Жуан дауысты дыбыстар
Сабақтың мақсаты Сұрақтар қоя білу және жауап береді; Мәтінді түрлі формада ұсынады.
Сабақтың барысы
Сабақты ң кезеңі/ уақыт
Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті
Бағалау Ресур стар
Сабақты ң басы 1. Ұйымдастыру. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Психологиялық ахуал қалыптастыру. Сынып реттілігін қадағалау. «Қара жорға» биі. Оқу құралдарын байқау.
2. Жүрек жылуы
Мейрімді жүрекпен
Ақ бөлісімін шын бақытты Ақ ниетпен шын тілек
Ізгі істерді жақұтты
3. «Адасқан әріптер»
-Егер мына әріптерден сөз құрасақ қай ауылға қонаққа баратынымызды және де бүгінгі тақырыбымызды білетін боламыз.
1. О,й,қ-Қой
2. Қ,з,ы,о-Қозы Оқушылар сабаққа жағымды сөздер айту арқылы көңіл- күйлерін білдіреді.
Адасқан әріптерден сөздер құрайды
«Бас бармақ» әдісі арқылы көңіл- күйлерін анықтау
Жапондық бағалау
Сабақты ң ортасы 4
Қазақ тілі
Сабақ жоспары
2 сынып
Бөлім 7-бөлім. Шабуылдау ойындарында дағдыларды және түсінікті дамыту
Педагогтың аты-жөні
Күні
Сынып
7 Қатысушылар саны Қатыспағандар саны 0
Сабақтың тақырыбы
Қауіпсіздік ережесі.Ойын жағдайларында допты меңгеру техникасы
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары 7.3.4.4- денсаулықты нығайтуға бағытталған дене жаттығулары кезіндегі болуы мүмкін қауіп-қатерлерді анықтай білу
7.1.1.1 - кең ауқымдағы арнайы спорттық қимыл-қозғалыс әрекеттерінің дәлдігін, бақылауды және үйлесімділікті дамытуға арналған қимыл-қозғалыс дағдыларын жетілдіру.
Сабақтың мақсаты
Допты қашықтыққа лақтыру әдісін қайталау
Көзбен мөлшерлеуге, дәлдеу дағдыларын қалыптастыру.
Бағалау критерииі Бір орында тұрып екі қолмен допты жоғарыдан берулі үйренеді
Баскетбол сабағына қойылатын негізгі талартарды игереді.
ойында әдіс-тәсілдер пайдалана алады.
Сабақтың кезеңі/ уақыты Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау
Құндылықтарды дамыту. Оқушылардың арасында достықты нығайту. То
Дене шынықтыру
Сабақ жоспары
7 сынып
Бөлім 7-бөлім. Шабуылдау ойындарында дағдыларды және түсінікті дамыту
Педагогтың аты-жөні Тулеева М.К
Күні 3.04.2024ж
Сынып
7 А Қатысушылар саны 21 Қатыспағандар саны 0
Сабақтың тақырыбы
Қауіпсіздік ережесі.Ойын жағдайларында допты меңгеру техникасы
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары 7.3.4.4- денсаулықты нығайтуға бағытталған дене жаттығулары кезіндегі болуы мүмкін қауіп-қатерлерді анықтай білу
7.1.1.1 - кең ауқымдағы арнайы спорттық қимыл-қозғалыс әрекеттерінің дәлдігін, бақылауды және үйлесімділікті дамытуға арналған қимыл-қозғалыс дағдыларын жетілдіру.
Сабақтың мақсаты
Допты қашықтыққа лақтыру әдісін қайталау
Көзбен мөлшерлеуге, дәлдеу дағдыларын қалыптастыру.
Бағалау критерииі Бір орында тұрып екі қолмен допты жоғарыдан берулі үйренеді
Баскетбол сабағына қойылатын негізгі талартарды игереді.
ойында әдіс-тәсілдер пайдалана алады.
Сабақтың кезеңі/ уақыты Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау
Құндылықтарды дамыту. Оқушылардың арасында достықты нығайту. То
Дене шынықтыру
Сабақ жоспары
7 сынып
Бөлім 7-бөлім. Шабуылдау ойындарында дағдыларды және түсінікті дамыту
Педагогтың аты-жөні Тулеева М.К
Күні 3.04.2024ж
Сынып
7 А Қатысушылар саны 21 Қатыспағандар саны 0
Сабақтың тақырыбы
Қауіпсіздік ережесі.Ойын жағдайларында допты меңгеру техникасы
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары 7.3.4.4- денсаулықты нығайтуға бағытталған дене жаттығулары кезіндегі болуы мүмкін қауіп-қатерлерді анықтай білу
7.1.1.1 - кең ауқымдағы арнайы спорттық қимыл-қозғалыс әрекеттерінің дәлдігін, бақылауды және үйлесімділікті дамытуға арналған қимыл-қозғалыс дағдыларын жетілдіру.
Сабақтың мақсаты
Допты қашықтыққа лақтыру әдісін қайталау
Көзбен мөлшерлеуге, дәлдеу дағдыларын қалыптастыру.
Бағалау критерииі Бір орында тұрып екі қолмен допты жоғарыдан берулі үйренеді
Баскетбол сабағына қойылатын негізгі талартарды игереді.
ойында әдіс-тәсілдер пайдалана алады.
Сабақтың кезеңі/ уақыты Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау
Құндылықтарды дамыту. Оқушылардың арасында достықты нығайту. То
Дене шынықтыру
Сабақ жоспары
7 сынып
Бөлім
Педагогтың аты-жөні Тулеева М.К
Күні 22.12.2023ж
Сынып
7 А Қатысушылар саны 20 Қатыспағандар саны 0
Сабақтың тақырыбы
Қазақ ұлттық ойындары.
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 7.2.7.1 - жарыс кезінде әділ ойнау, патриотизм және ынтымақтастыққа жататын мінез-құлық көрсетуді талқылау және бейімдей білу.
7.2.3.1 - қолайлы оқу-үйрену ортасын қалыптастыру бойынша біріккен, әрі тиімді жұмыс дағдыларын талқылау және көрсете білу
7.3.5.1 - басқа адамдардың дене жаттығуларының тәжірибелерін байытуға арналған дағдыларды анықтай білу
Сабақтың мақсаты
Жарыс кезінде әділ ойнау, патриотизм және ынтымақтастыққа жататын мінез-құлық көрсетуді талқылау
және бейімдей білу
Бағалау критериі Қазақтың ұлттық ойындары арқылы патриоттық сезімді оятып, әділдіктің әсерін ойын арқылы көрсетеді
• Қазақтың ұлттық ойындарының түрлерін ажыратады және балама ұқсас ойындарды құрастырады
• Қазақтың ұлттық ойындарының атауларын атайды және қандай физикалық қасие
Дене шынықтыру
Сабақ жоспары
7 сынып
Раздел долгосрочного плана:
Влияние революционных идей на Европу XIX века Школа: №6 им М.А.Сужикова
Дата:29.01.24 ФИО учителя:Дастан Н.Д
Класс: 7 «Г» Количество присутствующих: отсутствующих:
Тема урока Какие политические идеи сформировали революции 1848 года в Европе?
Исторический концепт Причина и следствие
Цели обучения, которые достигаются на данном уроке (ссылка на учебную программу) 7.3.2.1 характеризовать причины буржуазных революций в Западной Европе;
7.1.2.1 определять влияние буржуазии на изменение экономической и политической системы;
7.2.3.2 определять влияние идей Эпохи Просвещения на общественное развитие;
7.2.3.3 объяснять взгляды К. Маркса и влияние марксизма на общественную жизнь;
7.3.2.5 использовать понятия «либерализм», «консерватизм», «социализм», «марксизм», «национализм» для объяснения исторических событий
Цели урока Определить политические идеи, оказавшие влияние на революции 1848 года в Европе.
Критерии оценивания Учащийся
-даст характеристику причинам
Қазақстан тарихы
Сабақ жоспары
8 сынып
1
2